Czarzasty do Dudy ws. Macierewicza: „Niech pan się naprawdę zachowa przyzwoicie i tę decyzję zmieni”

Propaganda ciosana kilofem, czyli życiorysy pisane od nowa

Posłowie Lewicy i PO apelują do Andrzeja Dudy, żeby wycofał decyzję o powołaniu Antoniego Macierewicza na funkcję marszałka Seniora Sejmu nowej kadencji. Zwrócili się do prezydenta o wskazanie innej osoby, która objęłaby tę funkcję.

 

„Powołanie Macierewicza na marszałka seniora to jeden wielki skandal. Panie Andrzeju, panie prezydencie, niech pan zmieni swoją decyzję. Ona jest głupia. Dobrze jest się przyznać do błędu. Większą odwagą będzie wycofanie się z tej decyzji, niż było podjęcie tej decyzji” – powiedział Włodzimierz Czarzasty. Szef SLD stwierdził, że „ludzie uważają pana decyzję za zupełnie niezrozumiałą”. – „Nie może pan mianować, tak jak pan zrobił, człowieka, który skłóca naród, który jest przez dużą część tego narodu nieszanowany. To jest naprawdę nierozsądna decyzja. Niech pan się naprawdę zachowa przyzwoicie i niech pan tę decyzję zmieni” – podkreślił Czarzasty.

W liście parlamentarzystów Lewicy, który został wysłany do Andrzeja Dudy, czytamy: – „Jako reprezentanci społeczeństwa uważamy, że tytuł Marszałka Seniora przysługuje osobom o nieposzlakowanej opinii i takim samym dorobku parlamentarnym. Dlatego nie możemy zgodzić się na to, by tę symboliczną funkcję sprawował poseł Antoni Macierewicz, znany z używania języka wykluczającego i dzielącego naszą wspólnotę oraz działań na szkodę debaty publicznej i mechanizmów demokratycznych w Polsce”.

 

O zmianę decyzji ws. marszałka seniora Sejmu zaapelowali do prezydenta także posłowie Platformy. – „Chciałbym zaapelować do prezydenta Andrzeja Dudy już nie tylko jako do polityka, ale zwrócić mu uwagę na niegodziwości, które są dziełem Antoniego Macierewicza jako ministra obrony” – powiedział wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Podał przykłady: próba degradacja major „zasłużonej i narażającej się w misjach zagranicznych w Afganistanie”, potraktowanie byłych szefów SKW, „których Antoni Macierewicz kłamliwie oskarżył o szpiegostwo i od trzech lat toczy się dęte, lipne śledztwo”. – „Tym ludziom i ich rodzinom zniszczono życie” – podkreślił Siemoniak.


Wiceszef PO stwierdził, że „dotyczy to również setek innych oficerów”, w tym byłego dyrektora departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w prezydenckim BBN gen. bryg. Jarosława Kraszewskiego, „którego Antoni Macierewicz niszczył”. – „Wtedy pan użył określenia „ubeckie metody”. Czy pan chce, żeby majestat Rzeczypospolitej w Sejmie jako marszałek senior reprezentował ktoś, kto działa ubeckimi metodami? Panie prezydencie, wzywamy pana do zmiany tej decyzji” – apelował Siemoniak do Andrzeja Dudy.

– „Lista kłamstw Antoniego Macierewicza jest bardzo długo, ale jest wśród nich największe kłamstwo – to kwestia katastrofy smoleńskiej i kopania głębokich rowów pomiędzy Polakami. To kwestia budowania kapitału politycznego na kłamstwie smoleńskim, rozdrapywania ran rodzin ofiar, żeby budować swoją pozycję w polityce. Za to wszystko odpowiada Antoni Macierewicz” – dodał Marcin Kierwiński. Według posła PO, Macierewicz powinien odpowiedzieć opinii publicznej na fundamentalne pytania. – „Na co poszły miliony złotych na jego podkomisję? Czego Polacy z tej komisji się dowiedzieli? Ile z kłamstw, które były powielane przez Antoniego Macierewicza i jego pseudoekspertów zostało udowodnionych? Nie może być tak, że człowiek, który w ostatnich latach jedynie szkodzi polskiej racji stanu, dziś nominowany jest do funkcji marszałka seniora. To jest po prostu niegodziwe” – stwierdził Kierwiński.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafał PWłodzimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Włodzimierz
Włodzimierz

Chyba ci panowie apelujący do „niezłomnego” prezydenta robią sobie z niego żarty – prawdziwym adresatem jest I-szy sekretarz PIS, o czym wszyscy wiedzą

Rafał P
Rafał P

Dokładnie! Adrian DługoPiS tylko parafował decyzję Kaczafiego. Nie on schował przed wyborami św(irniętego) Antoniego Smoleńskiego do szafy i nie on go z tej szafy wypuścił.