Czarzasty koncertowo „przejechał się” po „reformie wymiaru sprawiedliwości”

Czarzasty koncertowo "przejechał się" po "reformie wymiaru sprawiedliwości"

Poseł Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica) był gościem niedzielnego programu „Kawa na ławę” w TVN24. Przywódca SLD odniósł się w nim do sprawy sędziego Macieja Nawackiego i dosłownie zmasakrował sędziów upolitycznionej neo-KRS.

 

Zachowanie M. Nawackiego komentowane jest od kilku dni przez najważniejszych polityków i obserwatorów sceny politycznej. Ci reprezentujący opozycję zarzucają mu brak kultury i służalczość względem rządu. Za co konkretnie obrywa się sędziemu?

Nawacki zorganizował zebranie pracowników Sądu Rejonowego w Olsztynie i nie wpuścił na nie zawieszonego przez Izbę Dyscyplinarną Pawła Juszczyszyna. Pozostali sędziowie wstawili się za potraktowanym w ten sposób kolegą i przygotowali wniosek, w którym zaapelowali o umożliwienie mu uczestnictwa w spotkaniu. Nawacki zareagował na to podarciem dokumentów i przerwaniem obrad. „To jest niedopuszczalny zakres kompetencji zebrania” – grzmiał.

 

Lider SLD zauważył, że członkowie neo-KRS (jednym z nich jest M. Nawacki – przyp. red.) zachowują się w nieodpowiedni sposób. „Robią po prostu świństwa. Pokazują wszystkim sędziom rzeczy następujące: Jak nie będziesz się gnoju słuchał, to dostaniesz 40 proc. pensji. Zawiesimy cię w zawodzie. A może masz premię? A może masz żonę? A może masz trójkę dzieci? Usiądź sobie w kącie i pomyśl, czy chcesz być lojalny wobec nas, czy nie. Myślisz, że my się tym przerazimy?” – ocenił.

Czarzasty uważa, że działania M. Nawackiego i innych członków neo-KRS mają na celu zastraszanie całego polskiego społeczeństwa i wyznaczenie krytykom odpowiedniego miejsca w szeregu. „W związku z tym przekaz dla zwykłego obywatela jest taki: ‚masz się gnoju słuchać tej władzy, bo jeżeli nie będziesz się słuchał tej władzy to cię spotka to, co spotkało Juszczyszyna’” – zauważył polityk.

Ostre wypowiedzi Czarzastego wywołały entuzjazm internautów, którzy sympatyzują z obozem przeciwników PiS. „Moja sympatia do Pana, oczywiście polityczna, rośnie z każdą Pana bezpardonową wypowiedzią. Na dzień dzisiejszy to już ma Pan u mnie tort piętrowy, oczywiście bezowy” – ocenił jeden z czytelników Twittera.

Jeszcze inni użytkownicy sieci wskazywali na to, że to właśnie lider SLD powinien być kandydatem Nowej Lewicy w zbliżających się wyborach prezydenckich. „Ehh, dlaczego Biedroń?” – zapytał internauta zachwycony komentarzami Czarzastego.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
10 lutego 2020 07:49

Trochę więcej niż połowę dotychczasowego życia przeżyłem w komunie, więc powinienem mieć jak najgorsze zdanie o tzw. lewicowcach. Dzięki wysiłkom kato-faszo-kaczystom nie postrzegam dzisiejszej lewicy jako czgoś złego. Wypowiedź Czarzastego – która oczywiście nie ma nic wspólnego z zapomnianym już raczej bełkotem czynowników z PZPR – przyjmuję jako rzeczową krytykę rządów PiS. Oby tylko zrozumiał to dotychczasowy Ciemny Lud głosujący na PiS.

Jarek
Jarek
10 lutego 2020 09:17
Reply to  Rafał P

Ciemny lud nie zrozumie. Jest kompletnie zaczadzony. Z własnego doświadczenia – nic nie dociera. Jakiekolwiek próby merytorycznego punktowania ich ukochanej partii może zakończyć się jedynie oberwaniem w ryj…

Marek
Marek
10 lutego 2020 10:57
Reply to  Rafał P

„Ciemny lud”niestety nie ogląda TVN24 w TVPis tego nie puszczą

Wolnościowiec
Wolnościowiec
10 lutego 2020 11:17
Reply to  Rafał P

Ja też nie przepadam za lewicą bo jestem liberałem, ale cieszę się że trochę lewicy weszło do Sejmu i jadą po Pis.
Szkoda tylko że sld już nie jest takie wolnorynkowe jak za Millera.

Bart
Bart
10 lutego 2020 11:14

Sądzę, że lewica powinna zrobić wszystko, aby przejąć poparcie ludzi, którzy – często nie z własnej winy przecież – potrzebują opieki ze strony państwa. Prawdziwej opieki, a nie korupcji, jaką jest bezmyślne rozdawnictwo praktykowane przez mafię PiS.

Zwinka
Zwinka
10 lutego 2020 11:35

Słyszałam. Czarzasty w krótkich, żołnierskich słowach podsumował bulgoczące, pisowskie bagno.