Czarzasty krytykuje „totalną opozycję” i sceptycznie podchodzi do powrotu Tuska

Panie Czarzasty, dokąd zmierzasz?

Szef SLD, Włodzimierz Czarzasty, gościł w programie Poranna rozmowa w RMF FM. Lewicowiec przyznał, że nie wierzy w to, aby odbyły się wcześniejsze wybory, bo Kaczyński, poprzez „Nowy Ład”, chce jedynie odbudować poparcie, ale nie zaryzykuje poniesieniem porażki i oddaniem władzy w ręce demokratów.

 

Również Zbigniew Ziobro – jego zdaniem – nie odda prokuratury, ponieważ wie, że oddałby tym samym wpływ „na prokuratorów i na sędziów i na te wszystkie haki”, co sprawiłoby, że w takim rozdaniu politycznym „byłby nikim”.

Rozmówca RMF FM nie wierzy także w możliwość wsparcia Jarosława Gowina dla opozycji, gdyż ten wielokrotnie pokazywał już, że nic nie wychodzi z jego deklaracji.

 

Wyjątkowo sceptyczny Czarzasty jest ostrożny nie tylko wobec prawicy, ale również opozycji. Sugerował, że nie widzi potencjału w powrocie Donalda Tuska, ponieważ, żeby pomóc Platformie, musiałby „wstawać o piątej rano i kłaść o drugiej w nocy”, i tylko w taki sposób byłby w stanie naprawić notowania podupadającej partii.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Totalnej opozycji” – jak nazwał PO szef SLD – oberwało się przy tym za to, że reprezentuje „głupie podejście” polegające na zupełnym braku dialogu z rządem.

Leszek Miller, który opowiada się za kooperacją z liberałami, zdaniem Czarzastego, od zawsze miał lubić PO i nawet marzyć o byciu wicepremierem u boku Tuska.

Rozmowa Czarzastego w RMF FM pokazuje, że opozycja jest obecnie „totalnie” skłócona. SLD jest coraz dalej od współpracy z PO czy Donaldem Tuskiem. Jednocześnie, po ostatnich krokach, można wysnuć wniosek, że ugrupowanie socjaldemokratów będzie próbowało znaleźć porozumienie z Polską 2050.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agnes
agnes
22 czerwca 2021 11:36

lewico ubódź się i pozbądź tego pseudo mędrca który od lat nie zrobił nic dobrego i mądrego dla was nie wspominając już o całej opozycji

HerodAntypis
HerodAntypis
22 czerwca 2021 13:35
Reply to  agnes

Po tym jak ten typ zaspiskował z PiS-em powinien zamknąć mordę i nie wypowiadać się publicznie nigdy więcej.

Waldemar
Waldemar
22 czerwca 2021 17:47

Czarzasty jak dawny Kukiz odstawia groteskowy BBWR jako tzw. konstruktywna opozycja. Oczywiście prezes chętnie korzysta z takich „towarzyszy drogi” nic oczywiście nie dajac w zamian. Pytanie, co chce Czarzasty ugrać na takich propisowskich gierkach i jak wygląda jego wiarygodnośc w oczach wyborców. Nie chcę juz nawet przypominać sejmowych tyrad takiego np. Zandberga, który wołał, że nam, lewicy, nie zadrży ręka przy głosowaniach nad postawieniem rządzących przed Trybunałem Stanu.

Zbigniew
Zbigniew
22 czerwca 2021 19:02

Wrócił tow.Szmaciak

Ina
Ina
23 czerwca 2021 08:07

Oj,panie Czarzasty co się pan tak boi Tuska!?Zamiast łączyć siły żeby pogonić podła zmianę pan się boi o swoją d…e!?