Czarzasty oskarża PiS o świadome sianie śmierci.

Czarzasty oskarża PiS o świadome sianie śmierci

Od kilku dni jesteśmy świadkami walki między rozsądnymi ludźmi a PiSem na temat, czy w związku z epidemią koronawirusa wybory mają się odbyć 10 maja. Eksperci medyczni oraz wszyscy politycy opozycji apelują o przełożenie daty wyborów prezydenckich. Całkowicie swoją kampanię zawiesiła Małgorzata Kidawa-Błońska. O to samo zaapelowała do innych startujących.

 

O uporze PiSu i bezwzględnym parciu do celu większość myśli podobnie. Myśli te ubrał w bardzo ostre słowa przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, twierdząc w radiu Zet, że PiS świadomie sieje śmierć.

Czarzasty jest zdania, że „Jeżeli będzie sytuacja, że epidemia pozostanie na tym poziomie, to nie łudźmy się, że PiS wybory przełoży. (…) Jeżeli będzie więcej śmierci, większe zagrożenie i pandemia będzie się rozciągała, to po świętach PiS powie: Ale proszę państwa, jesteśmy odpowiedzialni. Przenosimy wybory. (…)

 

Wg Czarzastego taka postawa „To największe świństwo PiS-u. Pomierzymy, jak umrze niedużo osób, to wybory zrobimy a jak umrze dużo, to powiemy, że jesteśmy odpowiedzialni. To jest sianie śmierci”. – uważa przewodniczący SLD

W rozmowie użył też argumentu, że: „Większość lokali wyborczych jest w przedszkolach i szkołach, więc jest pytanie czy te obiekty będą odkażane w tym samym dniu? To masakryczna nieodpowiedzialność” – podkreślił. I dalej mówił: „Jaka będzie legitymacja tego prezydenta do rządzenia potem? Odpowiadam: żadna. Ale teraz jestem panem Kaczyńskim, który powie: I co z tego?”

Oburzony pytał: – „jeżeli dużo ludzi odpowiedzialnych mówi: „Nie wychodźcie z domu”, to jak można na jednym oddechu mówić: „Idźcie na wybory”? No to jest po prostu sianie śmierci. PiS sieje śmierć świadomie, po prostu świadomie” – dodał.

/md/

Źródło: rp.pl, radio Zet

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Maciek123454321HerodAntypismarianKrzysztofewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Czarzasty jest zdania, że „Jeżeli będzie sytuacja, że epidemia pozostanie na tym poziomie, to nie łudźmy się, że PiS wybory przełoży.”. Oczywiście, że będzie na tym samym poziomie, a nawet jeszcze mniejsza! Przecież rząd i prezydent ogłaszają regularnie, że ilość zakażonych i umierających maleje. Kaczyński zdecydował, że wybory odbędą się za wszelką cenę i nie odpuści. Doskonale wie, że wybory prezydenckie za kilka czy kilkanaście miesięcy przegrają z kretesem, bo do każdego Polaka dotrze, że „opieka” państwa jest nie warta funta kłaków. Że żadnego wsparcia dla przedsiębiorców praktycznie nie ma i nie będzie, bo kasa pusta. Że tylko firmy pisowskie… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Panie Czarzasty, ja Polak-Szarak, nie polityk, póki co grzecznie pytam: Biedroń potrafi się zachować tak jak Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, czy woli być tłem dla dudy? Proszę o odpowiedź merytoryczną.

ewa
ewa

Czarzasty pieprzysz jak potłuczony, pierwsze co powinnyście zrobić to zawiesic kampanie Biedronia, tez liczycie na wirusowy cud, wyjście na konferencje nic nie da

Krzysztof
Krzysztof

Moze ktoś to przeczyta. Pierdolicie się z posłami PIS jak małe dzieci. Kilka pytañ. Co się stanie gdy okaze się ze 3 dni przed wyborami chory jest informatyk PKW i przewdodniczący wojewódzkiej komisji wyborczej. Albo przewodniczacy obdwodowej komisji wyborczej w Zadupie Górnym. I trzeba poddać kwarantannie wszystkie osobym wybory to ludzie spotkania i procedury. To szkolenie członków komisji. Ogarnij się Czarzasty i się przygotuj bo się wydajesz mieć jaja. Rozwalił byś polityków PIS w Kawie na ławie. Jak zagłosuje Polonia. Nie zagłosuje bo jak. Tylko się przygotuj. Wybory to sztaby spotkania z Policją sędziami. Jak to ma się do uczciwych… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Trochę chaotycznie, ale ma to sens

marian
marian

Panie Czarzasty niech Pan przestanie pierdolić głupoty i schowa Panią rzecznik to będzie miał Pan podstawy aby mieć pretensje do głupiego kaczora. i PIS-u, bo jak na razie to Pan cały czas we mgle. Myślałem, ze jest Pan łebski, ale dupa wojtek!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Zastanawiam się, kto pierwszy publicznie powie, że Kaczyński jest masowym mordercą?