Czarzasty: „PiS robi to specjalnie po to, żeby dać wam łupnia”

Panie Czarzasty, dokąd zmierzasz?

W programie „Polityczne Graffiti” w Polsat news gościł Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i polityk Lewicy.

Rozmowa dotyczyła głównie mediów  i projektu podatku od reklamy.  Czarzasty jest zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiązaniu i przyznaje, że jest to nieuczciwe. Rząd, według niego, powinien skupić się na takich firmach jak Facebook, Twitter czy Google, bo to one powinny płacić w Polsce podatki, a nie fundować mediom taką jazdę.

 

Nie ukrywa też, że „PiS robi to specjalnie po to, żeby dać wam łupnia”, bo w jego interesie jest zachowanie tylko mediów publicznych, całkowicie podporządkowanych obozowi władzy.

Uważa też, że aby protest, jaki miał miejsce w środę przyniósł wymierne efekty musi być kontynuowany i wymaga konsekwencji. Jest przekonany, że „to nie może być tak, że żeście zajęli jako media dwa dni temu jednoznaczne stanowisko i nie będzie ciągu dalszego. PiS nie jest taką strukturą, która się tak szybko cofa”.

 

Czarzasty, broniąc mediów niezależnych, jest jednak przeciwnikiem teorii, która głosi likwidację TVP Info. Owszem, jest on zwolennikiem wolności słowa i „dobrze funkcjonujących mediów publicznych, czegoś takiego jak BBC. Ale jestem przeciwko temu, żeby to likwidować – to tak jak ze szpitalem: jeżeli źle działa, to zamykamy go, czy naprawiamy? (…) Z nienawiści nie można niszczyć”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spitwajer
spitwajer
12 lutego 2021 12:53

Panie Czarzasty ten szpital o którym pan mówi już dawno przestał pełnić swoją pierwotną funkcję a zaczął być tym czym były szpitale psychiatryczne w trzeciej rzeszy czyli miejscem egzekucji uznanych przez lekarzy za niezdolnych do samodzielnego życia chorych psychicznie. Słyszał pan o akcji T4? Czy dalej chce pan naprawiać ten ośrodek czy wykożystać go do tego samego tylko do gazu kierować innych bo uznanych przez pana za niezdolnych do życia pensjonariuszy?

Krzysztof
Krzysztof
14 lutego 2021 20:25

Czarzasty, o ile pamiętam, to mieliście coś tam do powiedzenia (jako lewica) razem z PSL. Zabezpieczyliscie RP na wypadek idiotów przy korycie? Niestety nie, więc sami jesteście idiotami. Głupie gadanie w tej chwili jaki to PiS jest zły to tylko zwykła paplanina. Gdzie byłeś jak mogłeś cokolwiek zrobić? Idź spać i przestań odwracać kijem Wisłę. Mądrala się znalazł.
Poszukaj głupszych od siebie i dziel się z nimi swoimi przemyśleniami.