Czas na rekonstrukcję rządu – prawdopodobne nazwiska. Pytanie tylko, po co, jak i tak wszystko pozostanie po staremu

Władza ma swoje priorytety, a ty Polaku trzymaj się za portfel i nie narzekaj

Wygrana Andrzeja Dudy to jak dar z nieba dla Morawieckiego. Dzięki temu jego notowania u prezesa bardzo wzrosły i teraz może brać się spokojnie za rekonstrukcję rządu. Dziennikarze se.pl już wiedzą, jakich zmian możemy się spodziewać.

 

Choć to jeszcze wciąż nie są oficjalne informacje to wydaje się, że z Ministerstwem Zdrowia pożegna się Łukasz Szumowski, który ponoć nie ma nic przeciwko temu, bo ma już dosyć. Minister finansów Tadeusz Kościński pożegna się z resortem, bo ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Minister rolnictwa, pan Ardanowski odejdzie, jeśli Zjednoczonej Prawicy uda się przeciągnąć PSL na swoją stronę i wtedy stanowisko Ardanowskiego przypadnie któremuś z partii Kosiniaka – Kamysza. Również pani minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk nie może spać spokojnie, bo Morawiecki nie jest z niej zadowolony.

 

Z kolei portal money.pl dorzuca do tej listy jeszcze szefową resortu pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg.

Ryszard Czarnecki, który wydaje się być zawsze najlepiej poinformowaną osobą z obozu rządzącego nie ukrywa, że „Kaczyński już wkrótce ściągnie lejce z rządowego rydwanu i będą poważne zmiany w rządzie, nie kosmetyczne”. No to czekamy, ale bez stresu, bo wiadomo, że zmiany personalne nie zmienią w żaden sposób polityki partii rządzącej.

Tamara Olszewska

(Źródło: se.pl/wp.pl)

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
17 lipca 2020 12:12

No cóż, trzeba zrekonstruować rząd co by wszyscy mogli się „nachapać ” po równo w ramach …”sprawiedliwego rozdziału dóbr wypracowanych przez obywateli….” a ostatni zgasi światło 😐

AntyKaczor
AntyKaczor
17 lipca 2020 13:17

Ucieczka do przodu. Trochę nadziei co też nowe orły pisowskie zaprezentują. A będzie jak zawsze BMW. Nie tylko jako postawa.