„Czas na sąd ostateczny”. „wypi***alać”!

„Czas na sąd ostateczny". "wypi***alać"!

Tak obecnie wygląda „zmodyfikowany” napis, który podczas czwartkowych manifestacji grupa protestujących przed Sejmem zamieściła na jednym z jego budynków.
Doszło do tego w czwartek, tuż po godzinie 23. gdy grupa kilkunastu aktywistów dokończyła i tak bulwersujący już napis: „Czas na sąd ostateczny”. Dzień wcześniej uniemożliwiła to interwencja policji. Autorów napisu tym razem także otoczyli funkcjonariusze, doszło do przepychanek i kłótni z uczestnikami demonstracji – podaje OKO.press.

Policja rzuca się na grupkę, przyciska do ściany budynku. Dookoła kordonu policji gromadzą się nadbiegający spod sceny demonstranci, którzy byli jeszcze pod Sejmem. Słychać: „Nie wolno nas szarpać, proszę mnie puścić”. Przyciskani do ściany ludzie krzyczą” – tak wieczorne wydarzenia relacjonował w portalu Piotr Pacewicz.

Napisanie wulgaryzmu na ścianie jednego z budynków to nic innego jak wandalizm” – powiedział w rozmowie z Gazeta.pl kom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. „Nie potrafię znaleźć znaku równości pomiędzy nim, a pokojową demonstracją. 18 osób zostało wylegitymowanych, do sądu zostanie skierowanych 17 wniosków o ukaranie. Trzy osoby odpowiedzą za malowanie, pozostałe za pomocnictwo” – dodał.

Tymczasem, panie komendancie przykład idzie z góry. Pan komendant chyba nie wsłuchał się w chamską i wulgarną narrację PiS–owskich funkcjonariuszy, podczas obrad zgromadzeń, które trudno nazwać parlamentarnymi. Proszę zapytać o zdanie Pawłowicz, Piotrowicza, Tarczyńskiego i wielu innych, może mniej popularnych. Oni dokonują wandalizmu moralnego, a tego nie da się zdrapać z polskich umysłów, jak ze ściany budynku nawet sejmowego.

Dziś w Sejmie rozpoczęto II czytanie projektu, który zakłada m.in., że do wskazania prezydentowi kandydata na I prezesa SN wystarczy obsadzenie 2/3 stanowisk w tej instytucji.

/p/

Źródło: gazeta.pl/OKO.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
20 lipca 2018 11:25

Nawet męczenników macie głupich.

kuba49
kuba49
20 lipca 2018 13:34
Reply to  Grzegorz

Może i głupich,ale nie debili miernych,wiernych dupolizów.

Kamil
Kamil
20 lipca 2018 12:05

W końcu. Mocno liczę na nową partię Pana Ryszarda Petru – obie Joanny są bezkompromisowo odważne, reszta opozycji śpi albo ma to w nosie.

מְנֵא
מְנֵא
20 lipca 2018 14:09
Reply to  Kamil

Zamiast popisywać się tu swoją niewiedzą i naiwnością polityczną, niech Pan lepiej pójdzie pod dowolny sąd i zacznie protestować, lub dołączy do już protestujących, bo tam frekwencja jakoś nie dopisuje. Będzie z tego większy pożytek, niż tej Pańskiej pisaniny. Kawiorowy rewolucjonista się znalazł.

Joanna
Joanna
20 lipca 2018 14:19
Reply to  Kamil

Opozycji nie ma!!! Na palcach jednej ręki można policzyć posłów którzy czasem próbują coś powiedzieć, zaprotestować. Reszta udaje, że ich to nie dotyczy. Zadowolony z siebie przewodniczący Schetyna przemyka korytarzami sejmowymi z radosnym uśmiechem na ustach. Skoro jest taki zadowolony to może powinien się przenieść do PiS. Aha tylko wtedy nie będzie przewodniczącym.

Maria
Maria
20 lipca 2018 23:47

Jaki wulgaryzm na ścianie? Przecież to w języku jakim posługują się posłowie „dobrej zmiany w gmachu Sejmu RP. Inaczej by nie zrozumieli