Czas przypomnieć Dudzie jego obietnice z 2015 roku

Czas przypomnieć Dudzie jego obietnice z 2015 roku

Kampania prezydencka to idealny czas na rozliczenie Andrzeja Dudy. Tym bardziej, że tak chętnie opowiada on na spotkaniach z wyborcami o tym, jak potrafi dotrzymać słowa. Popatrzmy więc, jak to z realizacją obietnic pana prezydenta rzeczywiście wyglądało.

 

Zacznijmy od tego, co mu się udało. Z 500 Plus poszło jak z płatka, choć dopiero w lipcu 2019 roku zrealizowano pomysł Dudy całościowo i zasiłek ten przyznano na każde dziecko. Nadal złoty jest utrzymany jako polska waluta, choć trudno w tym przypadku mówić o spełnionej obietnicy.

Po prostu PiS nie zamierzał wprowadzić euro, więc żadna w tym zasługa prezydenta, że wciąż posługujemy się złotówkami. Obniżył wiek emerytalny, czego tak bardzo oczekiwali Polacy, jednak zapomniał ich uświadomić, że ten krok będzie wiązał się z bardzo niskimi, wręcz głodowymi, emeryturami. Miał swój wpływ na cofnięcie 6-latków do przedszkoli, przywrócenie szkół 8-klasowych i likwidację gimnazjów, choć, mimo obietnic, nie został zlikwidowany system testowy.

 

Co do reszty obietnic, to już tak różowo nie wygląda. Zapewniał, że o 2016 roku będzie obowiązywał 8 tys. zł jako kwota wolna od podatku i klapa. Miał zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia, a tu minęły lata i ta instytucja wciąż ma się świetnie. Nie poradził sobie też z tzw. śmieciówkami, czyli zastępowaniem umów o pracę umowami o dzieło czy też umowami zlecenia.

Mało tego, za jego kadencji wzrosła liczba zatrudnionych na tego typu umowach (w 2019 roku o 8,3% w porównaniu do 2018 r.). W szkołach nie powstały obiecane gabinety stomatologiczne i lekarskie. Obiecana pomoc frankowiczom również okazała się mrzonką.

Te obietnice i inne Duda przedstawił w umowie programowej, jaką zaprezentował w 2015 roku. Warto sobie ją przypomnieć i warto przypomnieć samemu Dudzie, do czego się zobowiązał. Chciałabym posłuchać, jak się tłumaczy.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Za niespełnione obietnice wyborcze A. Dudy „winne jest 8 lat rządów koalicji PO-PSL i Donald Tusk”. Dołożyłbym do tego jeszcze „totalna opozycję, rodziców dzieci niepełnosprawnych , KOD, komunistów i złodziei , rowerzystów, sędziów, mordy zdradzieckie i chamską hołotę….. I tego Duda powinien się trzymać. Godni pomocy partii i państwa są tylko popierający PiS, i dziecioroby a reszta morda w kubeł i płacić coraz wyższe podatki..

Maciek123454321
Maciek123454321

Może coś wytłumaczy w debacie telewizyjnej przed II turą wyborów, chociaż, jeżeli będzie tę debatę organizować kurwizja, nie liczyłbym specjalnie, że pozwoli się wypowiedzieć jakiemukolwiek kontrkandydatowi. Zapędzić w kozi róg pacynkę jest dziecinnie łatwe, więc ta debata na pewno będzie ustawiona. A tak na marginesie, bardzo chciałbym zobaczyć Rafała Trzaskowskiego na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej – tam, gdzie Duda bredził o wyimaginowanej wspólnocie mając za tło wyremontowany za pieniądze z UE dworek będący siedzibą tegoż muzeum. Chciałbym, żeby Rafał wepchnął Dudzie w powrotem do gardła tę wypowiedź.