Czego chce Schetyna? „Chce wrócić do sterów PO”

Czego chce Schetyna? „Chce wrócić do sterów PO”

Grzegorz Schetyna, były szef PO, ostro skrytykował swoich kolegów z partii za to, że poparli podniesienie pensji dla posłów, senatorów, ministrów i samorządowców. Dlaczego tak chętnie krytykował władze swojego rodzimego ugrupowania?

Sprawa jest prosta. Chce zostać szefem klubu. Tym samym chce wzmocnić swoje wpływy i wrócić do gry” – twierdzi jeden z ważnych polityków klubu PO.

 

Inni działacze PO oceniają szanse na powrót Schetyny do władzy na minimalne. Część z nich uważa, że wyniósł on partyjne, wewnętrzne sprawy na zewnątrz. „Przy planowanych zmianach w klubie może być jednym z głównych rozgrywających, ale sam nie doprowadzi tak szybko do swojego powrotu” – twierdzi jeden z polityków.

Schetyna, w walce o władzę w klubie PO, może wysunąć jednego z faworytów: Mariusza Witczaka, Tomasza Siemoniaka, Sławomira Neumanna lub Piotra Borysa. Przejęcie władzy przez któregoś z nich bardzo wzmocni pozycję Schetyny, co może być początkiem jego powrotu do rządów w całej PO-KO.

 

Tomasz Cimoszewicz, były członek PO, twierdzi, że nie jest do dobre rozwiązanie. Schetyna, jego zdaniem, był fatalnym liderem partii i wprowadził w niej autorytaryzm. „Z pewnością nie byłby dobrym szefem żadnej partii, bo wprowadza ten sam system, który od lat Kaczyński kultywuje w PiS” – twierdzi Cimoszewicz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W PO, według informatorów, działa na tę chwilę kilka głównych frakcji, w tym: ugrupowania Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego i Sławomira Nitrasa, konserwatystów (m.in. Raś, Sowa, Gadowski i Głogowski) oraz Schetyny. Wewnętrzne stosunki w PO determinuje też fakt istnienia mniejszych koalicjantów – Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej. Mniejsi partnerzy PO również mogą mieć wpływ na dalszy kierunek obrany przez tę partię.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marekewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Schetyna do diabła odejdź, jesteś złe dla tej partii, ciagle mieszasz daj chłopakom pracować, nie możesz sie pogodzic z utrata stanowiska , jeżeli ta partia sie rozleci a wszystko na to wskazuje to będzie twoja wina

Marek
Marek

Martw się o swoją partię, pisi trollu.