Czemu miała służyć ta konferencja prasowa Ziobry?

Czemu miała służyć ta konferencja prasowa Ziobry?

Ziobro zaczął niezwykle „skromnie”, wskazując swoje dokonania jako Prokuratora Generalnego, który w odróżnieniu od państwa tekturowego (tego z czasów rządów PO/PSL), wprowadził ład, porządek i ostro rozlicza wszelkie nieprawidłowości.

 

Powołuje się oczywiście na sukcesy związane z Amber Gold, spółką GetBack i tym brzydkim prezesem tego ostatniego czyli Leszkiem Cz. Sięgnął też po Sławomira N., którego wreszcie udało mu się chwycić w swoje praworządne i sprawiedliwe łapki. Ależ szczegółowo nas karmi tą papką 🙂

Oczywiście, nie brakuje odniesienia do Donalda Tuska, który chronił takich jak tenże Sławomir N. i wręcz chwalił za uczciwość oraz nieskazitelność. Atakuje też PO, która jest tak niechętna jego ciężkiej pracy, ale niezawisły sąd sobie z tym poradzi. No i uprzedza, że ma pod lupą innych prominentnych działaczy PO, których dorwie, oskarży i wsadzi gdzie trzeba.

Nikt nie może czuć się bezkarnym! Nawet jeśli jest się człowiekiem ze świecznika! On, Ziobro już o to zadbał i będzie dbał dalej.

Wydaje się, że na tym pan Ziobro już zakończył i oddał głos dziennikarzom. Niesamowite, to już chyba druga konferencja za jego kadencji, gdy dziennikarze mogą zadawać pytania.

Ups, dziennikarz Faktów TVN odważył się poprosić o komentarz do ewentualnej dymisji Ziobry i ministra Ardanowskiego, a może też i zmiany na stanowisku Prokuratora Generalnego.

 

Ziobro nie odpowiedział, twierdząc, że to nie jest temat na tę konferencję. Jednocześnie zaprosił na kolejną,  która odbędzie się jeszcze dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy ktoś mi powie, czemu miała służyć ta konferencja? Czyżby Ziobro potrzebował dowartościowania, wsparcia i w ten sposób chciał przekonać, że on i tylko on poradzić sobie może z tym prawnym bałaganem, które doprowadziły do takich przestępstw i takich nadużyć? A może to działanie skierowane do prezesa, by patrzył podziwiał i zastanowił się, jaką „perełkę” straci, jak go usunie z koalicji?

Odniosłam też wrażenie, że Ziobro mówiąc o swojej bezpardonowej walce z każdym, kto popełnia przestępstwo, niezależnie od jego miejsca na świeczniku, przekazał prezesowi ważną informację. Ano to, że ma on na Kaczyńskiego i jego ludzi swoje haki i nie zawaha się ich użyć.

Przyznam, że to żałosne…

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gregMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Ciekawe czemu nie chwalił się swoimi prawdziwymi dokonaniami, których jest głównym udziałowcem a czasem jedynym wykonawcą.
Ani słowa o zniszczeniu lewackiej demokracji.
Ani słowa o wyjęciu Polski z kręgu państw praworządnych.
Ani słowa o niewydawaniu Polsce przestępców ukrywających się za granicą.
Ani słowa o zniszczeniu Sądu Najwyższego i Trybunału konstytucyjnego.
Ani słowa o znacznie wydłużającym się czasie postępowań sądowych.
Ani słowa o mściwej, nieprofesjonalnej, stronniczej i ogólnie politycznej prokuraturze, używanej to tortur psychicznych obywateli.
Oto prawdziwe dokonania tego „pana”. Może jakby powiedział prawdę to prezes by zrozumiał, że potrzebuje takiego gorliwego i skutecznego parobka do wprowadzania i pogłębiania faszyzmu w Polsce.

greg
greg

Upowszechnienie informacji o konferencji o 12.30.

greg
greg

Chyba jednak ta konferencja dotycząca GetBack-u (afera z czasów pisu) była przeznaczona głównie dla naczelnika.