Czerwińska podała się do dymisji. Szef rządu jej nie przyjął

W PiSie ferment. „Obiecywaliśmy na wiecach i wywiadach co innego”

Jak dowiadujemy się z portalu wPolityce, po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. „nowej piątki PiS”, minister finansów Teresa Czerwińska podała się do dymisji. Szef rządu jej jednak nie przyjął.

Powołując się na swoich informatorów portal podaje, że Czerwińska od trzech tygodni nie pojawia się na wtorkowych posiedzeniach rządu. Pytany o to w „Kwadransie Politycznym” w TVP1 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin bagatelizuje jednak te doniesienia.


„Pani minister ma też różnego rodzaju inne zadania, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Uczestniczy w różnego rodzaju gremiach, które skupiają ministrów finansów” – mówi i uspokaja: „Mamy zabezpieczenie finansowe na te programy. Nie tylko na ten rok, ale również na przyszłe lata. (…) Jeśli będziemy rządzić w następnej kadencji, wszystkie te programy społeczne zostaną utrzymane i nie będzie to miało negatywnego wpływu na finanse publiczne, a wręcz przeciwnie”.

Dzień później dementując informacje Gazety Prawnej jakoby minister dystansowała się od nowych propozycji finansowych, szef KPRM Michał Dworczyk zapewniał, że Czerwińska brała udział w pracach wąskiej grupy osób, które opracowywały te propozycje programowe i od początku te wszystkie plany, które były przygotowywane, były analizowane pod kątem możliwości budżetu.

Portal zauważa jednak, że pani Czerwińska od kilku tygodni unika spotkań z dziennikarzami. Osobiście ani razu nie zabrała głosu w sprawie „nowej piątki PiS”.

Jeden z członków Rady Ministrów, potwierdził w rozmowie z portalem pogłoski o rezygnacji pani minister, choć dodał, że „w najbliższych tygodniach” nie należy spodziewać się ogłoszenia zmian na czele resortu finansów. Wskazał natomiast na możliwe konsekwencje wyborów do PE, przewidując głęboką rekonstrukcję rządu. A wtedy…?

/jp/

Źródło: wPolityce

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Paragraf22AndaelabePolka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Widocznie miała za małą świadomość ideową i zbyt słabego ducha katolicko-narodowego. Potrzebna będzie reedukacja. A tak poważnie, to trudno o mocniejszy sygnał nadciągającej katastrofy niż dymisja ministra finansów w sytuacji, gdy żąda się od resortu wyłożenia pieniędzy na szalony rozdawniczy program dyktatora.

Jabis
Jabis

No! To jeszcze raz!?
VAT się rozszczelnił czy kaczysci zaczęli więcej kraść? Z przekopem Mierzei się śpieszą … może bursztyn sypnie?

Lehoo
Lehoo

Pani Czerwińska! Wiej pani z tego burdelu póki można, gdyż będzie to na pewno okoliczność łagodząca późniejszy wyrok.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ale jak tu wiać, gdy paszport zabrali i za nogę do stołka przykuli? Dymisja nie została przyjęta. Przecież na kogoś muszą tę katastrofę zwalić.

Zbyszek
Zbyszek

Spokojnie, jest przecież Suski.

Nihil
Nihil

Budżet się wali dupa się pali, juz ten stołeczek nie pachnie a pali…

Nihil
Nihil

A poważniej. Ta minister to chyba jedna z poważniejszych i myślących osób w tej betonowo-paździeżowej bandzie. Wie co zrobi to rozdawnictwo z budżetem. Zdaje sobie sprawę z tego że ona będzie odpowiedzialna i w przyszłości rozliczana z tych decyzji. Decyzji karalucha podpisanymi jej nazwiskiem

Maciek123454321
Maciek123454321

Przecież to jasne jak słońce, że na rozpaczliwą próbę przekupstwa nie ma środków w budżecie, dlatego MEN tak zawzięcie nie chce uznać żądań ZNP. Wydaje mi się, że można przewidzieć dalszy scenariusz Karalucha Kryształowego. To proste – pisiory wycofają się z samobójczego 500++ pod pretekstem, że musieli zaspokoić żądania lewackich nauczycieli. I budżet uratowany, i 500-plusowcy wkurzeni. Będzie kolejne szczucie jednych na drugich. No i szafa gra! Ale na zapleczu katastrofa. KK mocno się chwieje, a bez poparcia KK nie ma PiS-u. Zobaczycie, jeszcze parę miesięcy i wstrętni czarni będą chyłkiem się przemykać, albo po robocie będą się przebierać w… Czytaj więcej »

Paragraf22
Paragraf22

Putin i Spółka.

elabe
elabe

Niech zachoruje na „psią grypę”. Swoją drogą, już mi jej żal.

Jabis
Jabis

Ciekawe … kto więcej wydoił z budżetu – mafia VATowska czy mafia PISowska? Może ktoś to policzy?
Rozdęta poza granicę przyzwoitości administracja, LEWE wynagrodzenia, bo się należało, bizantyjskie zwyczaje – na trasie Warszawa – Rzeszów w tym samym czasie leci samolot rejsowy i drugi RZĄDOWY, bajońskie kwoty dla KK (katecheci, kapelan na tłustej pensyjce w każdym urzędzie) itp. itd. … To w sumie ile?

Anda
Anda

Przecież nie przymuszą jej do łamania prawa? Chyba że mają na nią jakiegoś haka.

Paragraf22
Paragraf22

Milczenie Czerwińskiej potwierdza prasowe doniesienia.