Część PSL WESPRZE PiS i pomoże odebrać immunitet Banasiowi!?

Covidowy kwestionariusz powodem nieobecności Sawickiego w programie na żywo w TVP1

Marek Sawicki z PSL wypowiedział się w poniedziałek na temat Mariana Banasia. Okazuje się, że ludowiec jest zwolennikiem odwołania szefa NIK ze stanowiska.

Jeśli prawdą jest to, co wiedzieliśmy przed 2019 r. o jego oświadczeniach majątkowych i kwestiach związanych z prowadzonymi przez niego interesami, i jeśli dorzucimy do tego to, czego dowiadujemy się dziś, to jest jego kontakty z ludźmi, którzy informowali go o stanie postępowań jego i jego rodziny, to trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie powinien być prezesem NIK” – powiedział „Rzeczpospolitej”.

Nie wiadomo, czy takie stanowisko popiera większość ludowców. Rzeczniczka partii Urszula Pasławska napisała na Twitterze: „Nie będziemy za uchyleniem immunitetu panu Marianowi Banasiowi, bo nie chcemy się ubabrać w brudnej pisowskiej wojnie”.

Przypomnijmy, że PSL nie po raz pierwszy postępuje po myśli PiS-u. Ostatnio część ludowców poparła prawicowego kandydata na szefa IPN – Karola Nawrockiego.

Dlatego też część opozycji uważa, że PSL łączy z PiS coś na kształt porozumienia. PiS, w zamian za poparcie ws. IPN i – być może – Banasia, mogło wyrazić zgodę na wybór na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich profesora Marcina Wiącka.

Na tę chwile wiadomo, że Banasia będą bronić Polska 2050 i Lewica.

KO i Konfederacja nie podjęły jeszcze decyzji, choć drugie z ugrupowań często głosuje wespół ze swoimi prawicowymi kolegami z PiS.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
28 lipca 2021 07:55

Zawsze uważałem że PSL to taka panienka stojąca przy trasie. Z każdym idzie na układy byle być przy korycie.

Stanisław
Stanisław
28 lipca 2021 08:21
Reply to  erwinek

Inni lepsi?

HerodAntypis
HerodAntypis
28 lipca 2021 10:13
Reply to  Stanisław

Kurew było wielu, niekoniecznie z PSLu, ale nikt nie pobije kałuży, choć ostatnio jeden senator blisko był celu.

AntyPis
AntyPis
28 lipca 2021 22:34
Reply to  HerodAntypis

Jeden poseł już, moim zdaniem, pobił. Został kupiony za, jak mówią, 40 tysięcy miesięcznie.

Miranda
Miranda
28 lipca 2021 08:50

Jedna z demokratycznych posłanek zauważyła , że obecny szef NIK powinien być uznany za świadka koronnego w sprawie , jak mówił ceniony profesor .zorganizowanej grupy przestępczej i ja się z nią zgadzam. Po PSL niczego się przyzwoitego nie spodziewam .

Zwinka
Zwinka
28 lipca 2021 11:53

To tylko interesy.

druh Marek
druh Marek
29 lipca 2021 08:40

Panie pośle Sawicki! Wiemy ze upały niekorzystnie wpływają na jegomości w tym wieku.Wiemy ,że od dawna ma Pan wątpliwości co do taktyki i celów działania PSL ale…. Marian Banaś jest tu i teraz potrzebny wszystkim uczciwym Polakom jak nigdy wcześniej.Nie stoi nic na przeszkodzie,by dalej walczył Pan ze zbójecką organizacją jaką jest PiS poza PSL-em. Chce Pan pójść w ślady Kukiza?? On już jest żałosnym, przegranym politykiem.