Członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego zainicjował akcję „Wypier…j” przeciw Małgorzacie Gersdorf?

Pierwsza Prezes SN z godnością odpowiada na atak Andrzeja Dudy

Konrad Wytrykowski, zasiadający w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zainicjował akcji wysyłania pocztówek do I Prezes SN prof. Małgorzaty Gersdorf. Na widokówkach miało pojawić się do niej właśnie adresowane słowo: „Wypier…j” – informuje onet.pl.

 

Wytrykowski przed nastaniem „dobrej zmiany” był sędzią sądu rejonowego. W 2016 r. już pracował w Sądzie Okręgowym w Legnicy. W grudniu 2017 r. został powołany przez Zbigniewa Ziobrę na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. We wrześniu 2018 r. Wytrykowski został członkiem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która oceniać ma standardy zawodowe i etyczne sędziów.

Onet zamieszcza wpis Wytrykowskiego, opublikowany na zamkniętej grupie o nazwie „Kasta” na WhatsApp. Skupia ona sędziów popierających pisowską „reformę” sądownictwa. Pod linkiem artykułu onet.pl z lipca 2018 r. o akcji wysyłania pocztówek do I Prezes SN z wyrazami poparcia podczas protestów przeciw pisowskiej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, Wytrykowski napisał (pisownia oryginalna): – „Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wprdalaj”.

 

Pozostali członkowie grupy „Kasta” pochwalili tę propozycję. Jeden z nich „MS II” napisał – „Wczoraj wykonaliśmy kolejny krok we właściwym kierunku ale jeszcze długa droga przed nami. Robimy swoje” i dołączył emotikon z zaciśniętą pięścią. Według informatorów Onetu, „MS II” to były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Propozycja Wytrykowskiego spodobała się także hejterce Emilii.  28 lipca 2018 r., na swoim anonimowym koncie na Twitterze napisała: – „Uwaga!!!! Robimy akcję listów i kartek z „przesłaniem” do sędzi Gersdorf. Przekażmy wyrazy poparcia dla reformy sądownictwa a nie dla kasty Pani byłej Prezes”. W kolejnym wpisie apelowała:– „Napisz list z poparciem dla sędzi Gersdorf. Już piszę pocztówkę: Kochana Pani Prezes: WYP***DALAJ!!!”

„Jeśli prawdą jest, że taką akcję wymyślił obecny sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, to to byłoby straszne. Człowiek, który takie rzeczy organizuje, na pewno nie powinien być sędzią. Zresztą, takich rzeczy nikt nie powinien organizować – czy to sędzia, czy nauczyciel, czy sprzątaczka. Bo to jest po prostu nękanie po to, by drugiego człowieka poniżyć” – skomentowała sprawę w onet.pl. I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. A rzecznik SN Michał Laskowski dodał: – „O matko! To są metody po prostu obrzydliwe i żaden przyzwoity człowiek się takimi nie posługuje. Jeśli pomysłodawcą choćby części tego rodzaju listów był sędzia i obecny członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, to jest to po prostu dla niego dyskwalifikujące. Jak można więc mieć legitymację do oceniania innych sędziów pod względem etycznym, gdy samemu się etycznym nie jest?”.

Wytrykowski w rozmowie z onet.pl zaprzecza, że był pomysłodawcą akcji przeciw I Prezes SN. Nie zaprzeczył jednak, że korzysta z komunikatora WhatsApp, ale – według niego – z grupą „Kasta” nie ma nic wspólnego.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Co za bagno. W głowie się nie mieści.