Członek rodziny Sasina w państwowej spółce. „Teść to NIE rodzina”

Członek rodziny Sasina w państwowej spółce. „Teść to NIE rodzina”

Na początku lipca PiS zdecydowało o rozpoczęciu krucjaty przeciwko nepotyzmowi. Minister Jacek Sasin, wyznaczony do tego zadania, oddelegował wiceministra Andrzeja Śliwkę do stworzenia listy członków rodzin polityków prawicy pracujących na kluczowych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa.

 

Problemem jest już to, że członkowie rodziny samego Sasina pracują w spółkach! Szwagierka, Angelika Konaszczuk, dopiero niedawno złożyła stanowisko w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego w Lublinie. To jednak nie wszystko, ponieważ dyrektorem Zarządu Zlewni w Zamościu jest Eugeniusz Daciuk – teść ministra.

Daciuk nie zamierza jednak rezygnować ze sprawowanego stanowiska. Dlaczego?

„No to co, że jestem teściem ministra? Jestem magistrem inżynierem melioracji wodnych, jestem specjalistą w tej branży i pracuję 37 lat w tej samej firmie. Wody Polskie są spadkobiercą poprzedniej firmy. Przepraszam, ale nie będę na takie pytania odpowiadał. (…) Tu nie ma żadnego nepotyzmu, bo teść to nie jest rodzina. Rodzina to jest pokrewieństwo z krwi, a to jest nabyta sprawa. I ja tutaj nie widzę żadnego nepotyzmu w tym przypadku” – powiedział Interii.pl.

 

Zarząd Zlewni podlega pod Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Przedsiębiorstwo utworzono kilka lat temu: zajmuje się ono gospodarką wodną.

Czy Sasin jest odpowiednią osobą do walki z problemem nepotyzmu…?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/kw/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
21 lipca 2021 21:56

Mam dosyc pisowskiej obludy i robienie ze mnie cymbala. Zeby szlag ich trafil, wszystkich.

Rafapon
Rafapon
21 lipca 2021 23:02

W tym przypadku to raczej Sasin został ministrem dzięki teściowi. He, he, he.

Piotr
Piotr
22 lipca 2021 11:14

Będzie tak samo jak z oddawanie nagród pieniężnych za Szydło. Kilku dla picu oddało kasę dla Caritas, zwróconą im z nawiązką, reszta siedziała cicho i tyle. A swoją drogą, ktoś to chociażby skontrolował?

Piotr
Piotr
22 lipca 2021 11:24

Jaki niby nepotyzm? A gdzie opinia każdego z osobna? A gdzie spokojne wakacje za turystyczne bony? A po wakacjach niech Przyłębska rozstrzygnie czy szwagier to rodzina, czy kolega to na pewno kolega, czy w ogóle to zgodne z konstytucją. Ponoć Morawiecki chciał, nawet z przyjemnością pokazać majątek tyle, że TK złośliwie mu to zablokował.