Członek RPP apeluje o… „wypędzenie złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych”

Członek RPP apeluje o… „wypędzenie złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych”

Nie po raz pierwszy ekonomista PiS i członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Eryk Łon szokuje swoimi wypowiedziami. Przypomnijmy choćby jego słowa: „Polska ma nie przyjmować euro, bo tak mówi przepowiednia fatimska”.

 

Tym razem na stronie internetowej Radia Maryja wzywa do modlitwy w zaskakującej intencji. – „Zwracam się z prośbą do czytelników, internautów i w ogóle ludzi dobrej woli o żarliwą modlitwę połączoną z postem w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych, szczególnie uczelni ekonomicznych. Zły duch kosmopolityzmu chce nam bowiem obrzydzić i ośmieszyć w obszarze nauki przywiązanie do wartości katolickich i patriotycznych opartych na Dekalogu. Warto pamiętać, iż złego ducha kosmopolityzmu i najbardziej zwyrodniałego, złośliwego złego ducha internacjonalizmu zwanego też „gangreną zboczenia” możemy wyplenić i strącić do piekła ufną modlitwą” – napisał Łon.

Na tym nie poprzestał i jeszcze bardziej zaakcentował swój apel. – „Obudź się, Polaku! Powstań, polski naukowcu! Nie daj się. Nie poddawaj się pokusie, ułudzie kosmopolityzmu i internacjonalizmu, przed którą przestrzegał nas prymas Tysiąclecia Polski kardynał Stefan Wyszyński” – grzmi członek RPP.

 

Eryk Łon jest profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Do Rady Polityki Pieniężnej powołał go w 2016 r. Andrzej Duda.

– „Jeden beton jeszcze da radę zdzierżyć. Gorzej, jakby takich łonów było więcej, strach pomyśleć jakie „miłosierdzie” zgotowaliby u nas tacy katoliccy fundamentaliści…”; – „Sądzę, że w RPP powinni zasiadać księża i egzorcyści. To zapewni nam wzrost PKB o 376%”; – „Ten pan jako wykładowca na mojej uczelni prowadził serię wykładów pod tytułem ,,Patriotyzm gospodarczy”. Plotka głosi, że chciał, by to był wykład obowiązkowy dla każdego studenta. Rektor się oczywiście nie zgodził”; – „Tacy ludzie są winni temu, że wartość tytułu naukowego drastycznie zmalała w ostatnich latach” – komentowali internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuAndaRafał PLeszekObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Mogę taki wykład na łunej uczelni wygłosić. Teoria strun w świetle nauczania hierarchów kościoła. Za tysiaka.

Jantar
Jantar

„strach pomyśleć jakie „miłosierdzie” zgotowaliby u nas tacy katoliccy fundamentaliści…” – jak to jakie? Znów zapłonęłyby stosy świętej Inkwizycji, na których palono by wszystko, co nie jest zgodne z religią katolicką i każdego, kto nie mieni się żarliwym katolikiem. Właśnie czytałam w prasie, że MEN rozesłało do szkół ankiety, które mają wypełnić absolutnie wszyscy uczniowie i ich rodzice. A w ankietach pytania o stan majątkowy rodziny, czy rodzice są biologiczni, czy może jedno jest macochą / ojczymem, czy rodzice dziecka są w związku małżeńskim i jakim, czy są rozwiedzeni, w separacji (od kiedy?), pytania o światopogląd ucznia, rodziców i dalszej… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja pier… Poważnie? Na miejscu normalnie myślących rodziców zgłosiłabym to do prokuratury i RPO jako złamanie przepisów RODO. Co najmniej.

Jantar
Jantar

Tyle, że Ziobrowska prokuratura zgłoszenia nie przyjmie. Odpowiedzą, że szkoły, kuratoria i MEN mają prawo zbierać nawet najdrobniejsze dane na temat uczniów i ich rodzin, bo wszystko jest w interesie dzieci, żeby prawidłowo się rozwijały i uczyły tego, co jest konieczne. I żeby ksiądz, kurator, dyrektor szkoły lub nauczyciel mogli dziecku pomóc w każdej sytuacji (czyt. właściwie ukierunkować na przyszłość). Bo Kaczyński ubzdurał sobie, że od żłobka będzie już odpowiednia edukacja dzieci, żeby zostały wychowane na pisowskiego wyborcę w przyszłości.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tak czy siak, gdybym miała dzieci w wieku szkolnym, zaniosłabym tę „ankietę” do dyrektora i na jego oczach podarła na strzępy. Starałabym się zebrać do tego większą grupę rodziców. Wiem, że nie przeszłoby to bez konsekwencji i może nawet musiałabym przenieść latorośle do innej szkoły, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Nie wierze, żeby wszędzie nauczyciele się na to godzili.

Jantar
Jantar

Córka kuzynki jest teraz w 2-j klasie. W zeszłym roku było jeszcze w miarę normalnie, a w tym jeszcze z kuzynką nie rozmawiałam na ten temat. Ale nie tylko w ankietach szkolnych są pytania o wyznanie i światopogląd. Czytałam w necie w prasie artykuł, że PiS planuje powszechny spis ludności na przyszły rok. W odróżnieniu od wcześniejszych spisów ma być obowiązkowy – kto odmówi udziału może być skazany na wysoką grzywnę lub nawet kilka miesięcy więzienia. Poza tym w odróżnieniu od wcześniejszych spisów bardzo rozwiniętą część mają stanowić pytania o wyznanie i światopogląd – tak, jak w ankietach szkolnych. Także… Czytaj więcej »

Nihil
Nihil

Mówi co chce ale nie słyszy tego co mówi. Profesor w szkółce dla karalucha.
Ja bym zapytał tego „myśliciela” o to czy w niebie dają wściekłe psy

Obserwator
Obserwator

Pierwsze co należy wypędzić z uczelni to takich debilnych niby profesorów bo ośmieszają swoją uczelnię i wszystkich rozumnych ludzi!

Leszek
Leszek

Patrząc na co niektórych profesorów zastanawiam się, kto takim debilom nadaje tytuły, czy tacy sami debile? Tytuł naukowy dzisiaj już mało co znaczy, kiedyś ktoś, kto miał przed nazwiskiem dr, był kimś, dzisiaj za niewielkie pieniądze można sobie cóś takiego kupić w dowolnej małej prywatnej szkółce.

Rafał P
Rafał P

Czego oczekiwać od CZŁONKA?

Anda
Anda

Za dużo w głowie tego Łona się nie dzieje. Już widzę, jak panbucek poruszony tymi modlitwami zaczyna się zastanawiać, jak się zabrać za kwestię kosmopolityzmu na polskich uczelniach ekonomicznych 🙂