Człowiek, który sięgnął bruku (film)

Sklepowicz pozwany za słowa o uczestniczkach „czarnego protestu”

Roman Sklepowicz. Przedsiębiorca, prawnik, były kandydat na prezydenta, założył Stowarzyszenie Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny. Człowiek, który udziela bezpłatnej pomocy ludziom, ofiarom systemu bankowego. Wystarczyła jedna wypowiedź, by spojrzeć na niego innymi oczami. Jego komentarz, dotyczący uczestniczek Czarnego Wtorku zaszokował, wręcz przeraził. Trudno skomentować jego słowa. Trudno skomentować radosny uśmiech osoby prowadzącej spotkanie z nim.

Teraz pan Sklepowicz nieco się ogarnął. Dotarło zapewne do niego, że przekroczył wszelkie granice, za którymi już tylko zwykły prymitywizm i chamstwo. Na Facebooku zamieścił wpis, w którym „WSZYSTKICH, KTÓRYCH OBRAZIŁEM MOJĄ IDIOTYCZNĄ I NIEPRZEMYŚLANĄ WYPOWIEDZIĄ W PROGRAMIE wRealu24 SERDECZNIE PRZEPRASZAM I BARDZO UBOLEWAM NAD MOIM GŁUPAWYM POCZUCIEM HUMORU!! ZROBIĘ TO RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM CZASIE NA ANTENIE TEGO PROGRAMU. SERDECZNIE PRZEPRASZAM !!!!!!”. Czy rzeczywiście ludzie wezmą pod uwagę jego przeprosiny? Wątpię. „Mleko się rozlało”, padły słowa, które nigdy nie powinny paść z ust człowieka, który przez wielu uważany jest za autorytet, a w TVP często występuje jako ekspert.

WSZYSTKICH ,KTÓRYCH OBRAZIŁEM MOJĄ IDIOTYCZNĄ I NIEPRZEMYŚLANĄ WYPOWIEDZIĄ W PROGRAMIE wRealu24 SERDECZNIE PRZEPRASZAM I…

Opublikowany przez Roman Sklepowicz na 5 października 2017

Do wypowiedzi pana Sklepowicza odniósł się również Jurek Owsiak. Sklepowicz „wypowiedział się w sposób haniebny w stosunku do kobiet, które brały udział w Czarnym Proteście. Nawet nie przytoczę ani jednego słowa, bo to jest przekroczenie wszelkich norm. Ten język, ten sposób gawędy, który się odbył publicznie, ktoś tego słuchał, człowiek, który słuchał, nie zanegował nawet jednego słowa, które ten pan wypowiedział. (…) Ten tekst, który przeczytałem, tyczy się również moich przyjaciół, moich znajomych, którzy brali udział w tym proteście. Ten tekst jest kryminogenny, jest kryminalny. Jest tekstem, który nawet nie zionie nienawiścią. On zionie absolutnym, absolutnym poniżeniem człowieka przez człowieka”.

Godność!

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 5 października 2017

Jurek Owsiak deklaruje, że przyłączy się do każdej akcji, której celem będzie pociągnięcie pana Sklepowicza do odpowiedzialności karnej. Uważa, że nie możemy pozostać w tej sytuacji bierni. „Zróbmy coś wszyscy razem, aby wystąpić przed sądem. Zbiorowy pozew Panie Panowie. Zróbmy to razem (…) Zróbmy, aby ten człowiek odpowiedział za to, co powiedział”.
(Źródło: natemat.pl)

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
helkaDoczeLidiaZwinkagboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

Zamiast „bzyknąć” powinien użyć „zgwałcić”. Bo żadna kobieta z tą pokraką by nie chciała.

Zwinka
Zwinka

Sądząc po wyglądzie , to żadnej kobiecie nic ze strony tego osobnika, w sensie penetracji, nie grozi. Idę o każdy zakład, bo Viagra też ma swoje ograniczenia. Z takich właśnie obślinionych impotentów ( ta „ciemnoróziowa” muszka na dodatek !) wywodzą się często przestępcy seksualni. Zgwałcić nie są w stanie ( w gwałcie chodzi nie tyle o seks co o WŁADZĘ nad ofiarą) ale pobić do nieprzytomności, a nawet zabić, to i owszem. Nie wiem, czy to coś ma żonę / partnerkę / partnera, ale ja na ich miejscu bezdyskusyjnie wystawiłabym mu manatki przed drzwi. I to by było na tyle.… Czytaj więcej »

Rozbawiony
Rozbawiony

Nie ma wątpliwości, że wypowiedż Sklepowicza jest idiotyczna. Natomiast Owsiak piszący o kulturze słowa, jest wyjątkowo zabawny 🙂

dPo2S
dPo2S

Cieszę się, że ktoś to zauważył :). Kolejny maluszek kamyczek do ogródka.

gboor
gboor

Ty się wyjątkowo zgadzam. Mamy swiezo w pamięci wypowiedz Owsiaka pod adresem Pawlowicz, może zlozona z nieco bardziej kulturalnych sformulowan, ale co do istoty bardzo podobna. Ogolnie jestem pelen uznania dla pana Jurka, ale tym razem powinien raczej taktycznie zachować milczenie.

Zwinka
Zwinka

A ja mam w pamięci wypowiedzi Pawłowicz, radnej z Gdańska Kołakowskiej itp. i nasuwa mi się jedyna możliwa w tym zestawieniu refleksja: JUREK OWSIAK KOCHA LUDZI, niezależnie od tego, kim ci ludzie są, czego żadną miarą nie da się powiedzieć o w/w.

Ted
Ted

Niech się za karę zajmie panią Pawłowicz.

Zwinka
Zwinka

A tak przy okazji: kim jest ten radosny wymoczek w okularkach ? Wie ktoś, bo nie oglądam TYCH telewizji ???

Lidia
Lidia

Wspolczuje zonie tego oblesnego typa. Jesli on publicznie osmiela sie popisywac swoim niecenzuralnym belkotem obrazajac kobiety to wyobrazam sobie jakich wulgaryzmow uzywa w domu.Nawet jako wycieraczke nie warto cie uzyc. Jesli chodzi o prowadzacego to tylko w TVP mozna takiego prymitywa spotkac.

Docze
Docze

Zalosne. Facet mysli, ze jest dowcipny. A tak a propos ruchania, to niech sobie lepiej popatrzy na niektore poslanki, w polskim sejmie, bedace przeciw prawom kobiet i pomysli dokladnie to samo. Ciekawe czy dojdzie do innych wnioskow?
A gdzie jeszcze w jego wypowiedzi patriotyczne: „Polki sa najpiekniejsze na swiecie”, gdzie !Matka – Polka etc ? ;);)
Zblaznil sie klient i basta!

helka
helka

Nie ma zmiłuj starcy też muszą trzymać język na wodzy,to nie mocz.