Człowiek Ziobry dogadał się z klerem. Księża będą promowali nowy kierunek studiów

Człowiek Ziobry dogadał się z klerem. Księża będą promowali nowy kierunek studiów

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski dogadał się z Episkopatem, aby księża w Polsce promowali nowy kierunek prawniczy na uczelni powołanej z inicjatywy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego – Zbigniewa Ziobry.

 

Episkopat poinformował, że nie zawarł w tej sprawie umowy z resortem, ale promocja kierunku przez duchownych będzie miała charakter grzecznościowy.

Księża proboszczowie mają od tej pory informować o kierunku oferowanym przez publiczną Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości np. w gablotkach parafialnych.

Same studia prawnicze, zgodnie z zapewnieniami rektora Marcina Strzelca, mają m.in. promować wartości charakterystyczne dla chrześcijańskiego światopoglądu.

„To bezpłatne, jednolite studia magisterskie, kładące nacisk na zdobycie wiedzy praktycznej oraz kształcenie zgodne z chrześcijańską etyką i poszanowaniem godności człowieka. Nasze studia o profilu praktycznym to trzy lata nauki przedmiotów prawniczych i dwa lata praktyk na jednej z wybranych przez studenta ścieżek zawodowych realizowanych m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości i innych instytucjach centralnych” – reklamuje ten kierunek rektor Strzelec.

 

Pomijając chrześcijański charakter studiów, to kierunek został już skrytykowany przez część polskiego środowiska prawniczego ze względu na związek z resortem.

„Ministerstwo sprawiedliwości powinno zajmować się rządzeniem. Szkolnictwo wyższe powinno być wolne. Wydawało się, że szkoły resortowe to już przeżytek. Ta uczelnia przywołuje skojarzenia z ‘duraczówką’, szkołą dla sędziów utworzoną w późnych latach 40-tych. Mam wątpliwości, czy szkoła z tak stronniczą kadrą będzie potrafiła wykształcić dobrego prawnika. Na miejscu młodych osób zastanowiłbym się, czy taki dyplom będzie cokolwiek wart” – powiedział Bartłomiej Przymusiński z Iustitii.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy kler powinien uczestniczyć w reklamowaniu tak kontrowersyjnej inicjatywy?

/kw/

Źródło: wp.pl                                                                                                                                

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
21 maja 2021 19:42

Epidiaskopat będzie to grzecznościowo promował, bo na reklamę to Zerro musiałby rzucić dobrą kasę.

Lehoo
Lehoo
21 maja 2021 20:48

Np proszę, to i Duraczówkę mamy

Agnieszka
Agnieszka
21 maja 2021 22:21

Jedyne czym mozemy pokonac te bande prostakow to pieknem, gloryfikowaniem piekna, w muzyce, w poezji, w orwartosci na drugiego czlowieka.

Jantar
Jantar
21 maja 2021 23:03

Która to już uczelnia pod butem kościelno-pisowskim? Podsumujmy. Pierwsza: nowy uniwersytet zakładany przez Ordo Iuris, który startuje pod koniec maja z gośćmi z Węgier, Czech i Wielkiej Brytanii, w tym z tytułami arystokracji. Drugi: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, z którego aktualnie wyrzucają „komunistyczne i lewackie złogi” (ok. 1300 naukowców). Trzeci: uniwersytet zakładany przez Czarnka, czyli reaktywacja Akademii Zamojskiej. Czwarty: Szkoła wyższa pod butem Ziobry. Plus Rydzykowa szkoła medialna – to piąta.

Episkopat zażądał szkolnictwa pod swoim butem i w przyspieszonym tempie Episkopat je dostaje. Zanim PiS odejdzie od koryta, wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły, szkoły wyższe i uniwersytety będą w kościelnych łapach. Wg Episkopatu, „taka jest chrześcijańska tradycja” i żądają „tylko jej powrotu”.

HerodAntypis
HerodAntypis
22 maja 2021 08:50
Reply to  Jantar

A ja pójdę i spróbuję się zapisać! Jak będzie konieczne zaświadczenie od proboszcza, to dam im podrobione, bo jestem ciekawy, czy mnie zamkną za fałszowanie dokumentów. Ponieważ kwit będzie kościelny, to zażądam sądu boskiego, najlepiej w Watykanie.

Waldemar
Waldemar
22 maja 2021 08:53

Trawestując słowa Kaczyńskiego sprzed wielu lat: „PiS to najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski”.

Zwinka
Zwinka
22 maja 2021 09:51

Będą studiować prawo boże, które jest ponad ludzkie, co już w 2015 roku zapowiedział stary Morawiecki. Tylko czekać, a ordojurysy reaktywują starą, dobrą Świętą Inkwizycję, pod nazwą Narodowa Inkwizycja, ma się rozumieć.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
22 maja 2021 10:56

coraz brutalniej i bez żadnej refleksji ten kościół lezie po władzę, łamiąc przy tym wszystkie przykazania, z tych dziesięciu, które są podstawą chrześcijaństwa nawet 5 już złamali (sprawa boksera Kosteckiego ps cygan) niemówiąc już o 8 z łamania którego zrobili sobie program polityczny oszczertwo plus, a my głupi ludzie nadstawiamy tyłki i czekamy na mocniejsze bicie, które nastąpi