Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

Posłowie na Sejm wybrali dziś przewodniczącego państwowej komisji ds. pedofilii. Został nim Błażej Kmieciak poparty przez 244 posłów (przeciw było jednak aż 173!). Politycy Lewicy przypomnieli, że mężczyzna powiązany jest z ultrakatolicką organizacją Ordo Iuris (działa ona m.in. na rzecz ścigania „bluźnierców”).

Joanna Scheuring-Wielgus określiła Kmieciaka mianem współpracownika „fundamentalistycznej organizacji”, która związana jest z radykałami z Rosji i USA. „To wstyd i hańba!” – podsumowała ten wybór Sejmu posłanka socjaldemokratów.

W tym samym tonie wypowiedziała się postępowa posłanka Barbara Nowacka z KO. „To naprawdę nie jest dobra decyzja. Nie jest zgodna i nie wyjaśni zbrodni pedofilii, także tej w kościele” – surowo oceniła szefowa partii Inicjatywa Polska (część KO). „Cały skład komisji to nominaci PiS, nie dopuściliście naszych kandydatów” – grzmiała znana przedstawicielka ruchu na rzecz świeckości.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Opinie Scheuring-Wielgus i Nowackiej wywołały szał w politykach obozu władzy. Narodowo-katolicka posłanka Anita Czerwińska (PiS) zarzuciła opozycjonistom konotacje z PRL-em i podkreślała „katolicki” charakter społeczeństwa polskiego.

Kmieciak jest pedagogiem, socjologiem i doktorem habilitowanym nauk prawnych. Współpracownik Ordo Iuris znany jest z pisywania dla prawicowych pism, takich jak: „Gość Niedzielny”, „Do Rzeczy”, „Tygodnik Solidarność” oraz „Przewodnik Katolicki”. Czy człowiek o tak prokościelnych i konserwatywnych poglądach zapewni to, że komisja ds. pedofilii uczciwie zajmie się skandalami seksualnymi w Kościele kat.? Naszym zdaniem będzie raczej „wentylem bezpieczeństwa” dla kleru.

Sejm, głosami PiS, odrzucił wcześniej kandydaturę Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Ten rzymskokatolicki duchowny uchodzi powszechnie za radykalnego przeciwnika pedofilii i zwolennika oczyszczenia Kościoła z patologii.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
trzeźwy obserwatorhostoria lubi się powtarzaćszczerySavonarolaAntyKaczor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Pierwszy Komendant Republiki Gilead już jest.

Zbyszek
Zbyszek

Człek Boży, cichy i pokornego serca. Żelazem wypali grzech szkalowania kościoła przez rozpustne dzieci wodzące duszpasterzy na pokuszenie.

Zbyszek
Zbyszek

Dobrze rozumiem? Jak już powstanie komisja ds Ordo luris to na jej czele stanie pedofil?

Zwinka
Zwinka

Tak. Taki jest właśnie profesjonalizm PiSu.

greg
greg

Wydaje mi się jednak, że mogli wybrać lepiej, np. bp Janiaka albo abp Głódzia

Zwinka
Zwinka

Tylko Jędraszewski.

Jantar
Jantar

Przecież to było oczywiste, że cała ta Komisja ma chronić kler i udowodnić, że pedofilia jest ściśle powiązana z homoseksualizmem, a pedofile to homoseksualiści. Co ma doprowadzić do wprowadzenia homoseksualizmu do kodeksu karnego, co skończy się wielkim polowaniem na homoseksualistów. Ku uciesze kościoła oczywiście. I pewniakiem będzie, że „każdy obywatel będzie musiał zgłosić na policję każdy znany mu przypadek homoseksualizmu”, bo jeśli taki zna, a nie zgłosi, zostanie posądzony o ukrywanie przestępcy. Eliminacja grupy LGBT przybiera na sile. Wystarczy poczekać na rezultaty pracy komisji, które ogłoszą za kilka miesięcy, jak tylko Kaczyński zmieni konstytucję i wprowadzi państwo wyznaniowe. PiS już… Czytaj więcej »

szczery
szczery

…..PO TE WZORCE SIĘGA WŁAŚNIE KULAWY DYKTATOR TW”BOLEK”. iDEAŁEM DLA NIEGO SĄ WZORCE NARODOWEGO SOCJALZMU I BOLSZEWIZMU!

Marek
Marek

Czyli będzie kolejny gniot jak komisja ds Amber Gold, jak komisja ds VAT czy największe kuriozum czyli podkomisja smoleńska. Nie mam złudzeń, ta komisja nie wyjaśni i nie ujawni przypadków pedofilii wśród kleru, a będzie przysłowiowe „odwracanie kota ogonem”

Jantar
Jantar

Właśnie u Morozowskiego w TVN24 mówią, że kandydaturę ks. Zalewskiego zablokował Episkopat. Mówią też, że ta komisja ma zajmować się „przypadkami do 15 roku życia, a ponad 90% przypadków pedofilii kościelnej jest powyżej 15 lat i nie jest to już pedofilia”. Czyli wychodzi na moje, że komisja ma udowodnić, że homoseksualiści to pedofile, co ma doprowadzić do wpisania do kodeksu karnego homoseksualizmu jako przestępstwa. I będzie zgodna z prawem nagonka na grupy LGTB, znaczy „oczyszczanie środowiska, ochrona polskich rodzin”. Ziobro na pewno ma już przygotowane w szufladzie odpowiednie przepisy do wprowadzenia.

hostoria lubi się powtarzać
hostoria lubi się powtarzać

Tak właśnie zrobił Hitler. Ci homoseksualiści którzy ma zgrażali jak Reehm, byli mordowani; a ci którzy byli „swoi” jak Goering – dostąpili najwyższych zaszczytów!

ewa
ewa

kto może niech ratuje ten kraj

trzeźwy obserwator
trzeźwy obserwator

Słusznie.
Ale kto może, skoro nawet Jasnogórską Panienkę zawłaszczyli dla siebie?
A na „pińcet+” raczej bym nie liczył!

AntyKaczor
AntyKaczor

Przecież inaczej być nie mogło. Wybrano swoich, spolegliwych i zaangażowanych w sprawę. Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy. Stara maksyma, prezes ją zna i stosuje.

Savonarola
Savonarola

Żaden proces nie zmieni faktów, a fakty są jednoznaczne. Przecież cały katolicki świat, zaczynając od Brazyli uznał tę organizację za sektę, czego powodem było zakazanie jej działalności, prócz dyktatury ciemniaków z Kaczogrodzkiej.