Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

Człowiek związany z Ordo Iuris na czele komisji ds. pedofilii. Klerykalizacja postępuje

Posłowie na Sejm wybrali dziś przewodniczącego państwowej komisji ds. pedofilii. Został nim Błażej Kmieciak poparty przez 244 posłów (przeciw było jednak aż 173!). Politycy Lewicy przypomnieli, że mężczyzna powiązany jest z ultrakatolicką organizacją Ordo Iuris (działa ona m.in. na rzecz ścigania „bluźnierców”).

Joanna Scheuring-Wielgus określiła Kmieciaka mianem współpracownika „fundamentalistycznej organizacji”, która związana jest z radykałami z Rosji i USA. „To wstyd i hańba!” – podsumowała ten wybór Sejmu posłanka socjaldemokratów.

W tym samym tonie wypowiedziała się postępowa posłanka Barbara Nowacka z KO. „To naprawdę nie jest dobra decyzja. Nie jest zgodna i nie wyjaśni zbrodni pedofilii, także tej w kościele” – surowo oceniła szefowa partii Inicjatywa Polska (część KO). „Cały skład komisji to nominaci PiS, nie dopuściliście naszych kandydatów” – grzmiała znana przedstawicielka ruchu na rzecz świeckości.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Opinie Scheuring-Wielgus i Nowackiej wywołały szał w politykach obozu władzy. Narodowo-katolicka posłanka Anita Czerwińska (PiS) zarzuciła opozycjonistom konotacje z PRL-em i podkreślała „katolicki” charakter społeczeństwa polskiego.

Kmieciak jest pedagogiem, socjologiem i doktorem habilitowanym nauk prawnych. Współpracownik Ordo Iuris znany jest z pisywania dla prawicowych pism, takich jak: „Gość Niedzielny”, „Do Rzeczy”, „Tygodnik Solidarność” oraz „Przewodnik Katolicki”. Czy człowiek o tak prokościelnych i konserwatywnych poglądach zapewni to, że komisja ds. pedofilii uczciwie zajmie się skandalami seksualnymi w Kościele kat.? Naszym zdaniem będzie raczej „wentylem bezpieczeństwa” dla kleru.

Sejm, głosami PiS, odrzucił wcześniej kandydaturę Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Ten rzymskokatolicki duchowny uchodzi powszechnie za radykalnego przeciwnika pedofilii i zwolennika oczyszczenia Kościoła z patologii.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 lipca 2020 12:43

Pierwszy Komendant Republiki Gilead już jest.

Zbyszek
Zbyszek
24 lipca 2020 18:43
Reply to  Zwinka

Człek Boży, cichy i pokornego serca. Żelazem wypali grzech szkalowania kościoła przez rozpustne dzieci wodzące duszpasterzy na pokuszenie.

Zbyszek
Zbyszek
24 lipca 2020 13:09

Dobrze rozumiem? Jak już powstanie komisja ds Ordo luris to na jej czele stanie pedofil?

Zwinka
Zwinka
24 lipca 2020 13:55
Reply to  Zbyszek

Tak. Taki jest właśnie profesjonalizm PiSu.

greg
greg
24 lipca 2020 13:17

Wydaje mi się jednak, że mogli wybrać lepiej, np. bp Janiaka albo abp Głódzia

Zwinka
Zwinka
24 lipca 2020 17:53
Reply to  greg

Tylko Jędraszewski.

Jantar
Jantar
24 lipca 2020 13:25

Przecież to było oczywiste, że cała ta Komisja ma chronić kler i udowodnić, że pedofilia jest ściśle powiązana z homoseksualizmem, a pedofile to homoseksualiści. Co ma doprowadzić do wprowadzenia homoseksualizmu do kodeksu karnego, co skończy się wielkim polowaniem na homoseksualistów. Ku uciesze kościoła oczywiście. I pewniakiem będzie, że „każdy obywatel będzie musiał zgłosić na policję każdy znany mu przypadek homoseksualizmu”, bo jeśli taki zna, a nie zgłosi, zostanie posądzony o ukrywanie przestępcy. Eliminacja grupy LGBT przybiera na sile. Wystarczy poczekać na rezultaty pracy komisji, które ogłoszą za kilka miesięcy, jak tylko Kaczyński zmieni konstytucję i wprowadzi państwo wyznaniowe. PiS już w poprzedniej kadencji zaczął przygotowywany obozów pracy, którymi staną się przywrócone PGR-y na przejętych za złotówkę ziemiach od rolników po zakazie jej sprzedaży, przekazywania w darowiźnie czy w spadku oraz podziału w wyniku rozwodu.

Jak widać kolejny element puzzle wskakuje na swoje miejsce. Perfekcyjnie. Jak u Hitlera.

szczery
szczery
25 lipca 2020 17:18
Reply to  Jantar

…..PO TE WZORCE SIĘGA WŁAŚNIE KULAWY DYKTATOR TW”BOLEK”. iDEAŁEM DLA NIEGO SĄ WZORCE NARODOWEGO SOCJALZMU I BOLSZEWIZMU!

Marek
Marek
24 lipca 2020 14:32

Czyli będzie kolejny gniot jak komisja ds Amber Gold, jak komisja ds VAT czy największe kuriozum czyli podkomisja smoleńska. Nie mam złudzeń, ta komisja nie wyjaśni i nie ujawni przypadków pedofilii wśród kleru, a będzie przysłowiowe „odwracanie kota ogonem”

Jantar
Jantar
24 lipca 2020 18:49
Reply to  Marek

Właśnie u Morozowskiego w TVN24 mówią, że kandydaturę ks. Zalewskiego zablokował Episkopat. Mówią też, że ta komisja ma zajmować się „przypadkami do 15 roku życia, a ponad 90% przypadków pedofilii kościelnej jest powyżej 15 lat i nie jest to już pedofilia”. Czyli wychodzi na moje, że komisja ma udowodnić, że homoseksualiści to pedofile, co ma doprowadzić do wpisania do kodeksu karnego homoseksualizmu jako przestępstwa. I będzie zgodna z prawem nagonka na grupy LGTB, znaczy „oczyszczanie środowiska, ochrona polskich rodzin”. Ziobro na pewno ma już przygotowane w szufladzie odpowiednie przepisy do wprowadzenia.

hostoria lubi się powtarzać
hostoria lubi się powtarzać
25 lipca 2020 17:22
Reply to  Jantar

Tak właśnie zrobił Hitler. Ci homoseksualiści którzy ma zgrażali jak Reehm, byli mordowani; a ci którzy byli „swoi” jak Goering – dostąpili najwyższych zaszczytów!

ewa
ewa
24 lipca 2020 14:38

kto może niech ratuje ten kraj

trzeźwy obserwator
trzeźwy obserwator
25 lipca 2020 17:25
Reply to  ewa

Słusznie.
Ale kto może, skoro nawet Jasnogórską Panienkę zawłaszczyli dla siebie?
A na „pińcet+” raczej bym nie liczył!

AntyKaczor
AntyKaczor
24 lipca 2020 23:31

Przecież inaczej być nie mogło. Wybrano swoich, spolegliwych i zaangażowanych w sprawę. Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy. Stara maksyma, prezes ją zna i stosuje.

Savonarola
Savonarola
25 lipca 2020 17:13

Żaden proces nie zmieni faktów, a fakty są jednoznaczne. Przecież cały katolicki świat, zaczynając od Brazyli uznał tę organizację za sektę, czego powodem było zakazanie jej działalności, prócz dyktatury ciemniaków z Kaczogrodzkiej.