Czterech byłych ministrów nie wpłaciło swoich nagród na Caritas

Internauci o wpisie Mazurek: „To socjotechnika i ocieplanie wizerunku? Czy tylko zdziecinnienie?”

Nic o tym nie wie nawet rzeczniczka Prawa I Sprawiedliwości Beata Mazurek. Podczas konferencji prasowej wymieniła w tym kontekście nazwiska Bartosza Kownackiego, Annę Streżyńską, Pawła Szałamachę i Dawid Jackiewicza. Jej zdaniem zarządzenie lidera partii zrealizowało natomiast 55 ministrów i wiceministrów

„Wszystkie osoby, które są czynnymi politykami, które są w parlamencie, które były zobligowane, żeby przekazać te pieniądze, przekazały je” – powiedziała Mazurek, dodając: „Ja jako rzecznik Prawa i Sprawiedliwości jestem pewna, że te pieniądze zostały przekazane na właściwe cele”.

Oświadczyła, że Kancelaria Premiera nie ujawni dokładnej listy, ponieważ „osoby, które dokonywały przelewów, chcą zachować pewną anonimowość, mają do tego prawo”. Prawie wszyscy ministrowie przekazali pieniądze na rzecz Caritasu, niektórzy przekazali środki na rzecz innych fundacji i osób prywatnych.

„Część osób pokazała nam przelewy, część nas poinformowała, ale nie jest żadną tajemnicą, państwo możecie pytać Caritas, czy te pieniądze zostały otrzymane” – oznajmiła rzeczniczka, dodając: „Dlaczego inne osoby chcą pokazać przelewy, a inne nie, tego nie wiem”.

/j/

Źródło: Onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MemiśJacek DolińskiZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Do budżetu ( czyli do podatnika ) na pewno nie wrócą.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jeżeli pan X przywłaszczy sobie czyjąś rzecz, to jej zwrot nie może polegać na tym, że pan X przekaże ją panu Y, tylko powinien oddać ją prawowitemu właścicielowi. Mam nadzieję że w przyszłości od wszystkich funkcjonariuszy PiS-u zostanie wyegzekwowany zwrot „nagród” do Skarbu Państwa. A że teraz niektórzy z nich dobrowolnie przekazali pewne kwoty do Caritasu – za to można ich tylko pochwalić.

Memiś
Memiś

Później i tak jeszcze raz .zwrócą tam gdzie powinni