„Czujemy się oszukani przez minister Rafalską, ale także przez prezydenta”

„Czujemy się oszukani przez minister Rafalską, ale także przez prezydenta”

– „Nie nikt inny jak pani minister Rafalska w 2015 roku stawała z nami ramię w ramię na protestach i szeptała mi i innym rodzicom do ucha: „zagłosujcie na mnie, a poprawimy sytuację osób niepełnosprawnych” – powiedziała w TVN 24 Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Opowiedziała też o spotkaniu przedwyborczym w Toruniu ówczesnego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. – „Obiecywał tę pomoc, rodzice łapali go wręcz za ręce. Mówił, jak trzeba pomagać i co powinni zrobić politycy. Pan prezydent zapomniał? To znaczy, że pan prezydent nie ma inicjatywy ustawodawczej. Nie chciał nam pomóc. Pan premier nie rozumie i nie zna problemu osób niepełnosprawnych. Pani Rafalska – zadawałoby się, że rozumie – ale też nie chciała pomóc” – stwierdziła Hartwich.

– „To jest manipulacja robiona praktycznie od samego początku tego protestu. My sobie uświadomiliśmy, że rząd polski nie chce pomagać takim osobom niepełnosprawnym jak my. Nikt nie potrafi podejść do takich osób, nie potrafimy czerpać odpowiednich wzorców, które przecież są w całej Europie” – dodał jej niepełnosprawny syn Jakub.

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/1000296660600348672

Iwona Hartwich stwierdziła, że protestujący w Sejmie zostali strasznie poniżeni. – „Nie jest w mojej naturze stać przy barierkach sejmowych i wykrzykiwać do pani Szydło, czy nas odwiedzi. Zostaliśmy poniżeni, upokorzeni. Jeszcze teraz słyszymy jakie dyrdymały (bo tego nie można nazwać inaczej) opowiadają politycy PiS, którzy mówią, że to jest jakiś pucz, że chcieliśmy obalić ten rząd. Mnie osobiście to przeraża, że ktoś tak kłamie” – podkreśliła.

Hartwich „wydmuszką” nazwała ustawę o szczególnych uprawnieniach dla niepełnosprawnych w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych. Ustawa zacznie obowiązywać od 1 lipca. W związku z tym Iwona Hartwich zaapelowała do rodziców, żeby tego dnia „poszli do swoich placówek medycznych, do ośrodków rehabilitacyjnych i prosili o dostęp do specjalisty bezkolejkowy, o natychmiastową rehabilitację dla swoich dzieci, o te wszystkie tzw. dobrocie, które zaserwował nam rząd”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
bartPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Kościół pokazał że jest zainteresowany wznoszeniem ogromnych świątyń miłosierdzia, pustych gmachów, gdzie nie ma śladu zwykłego ludzkiego wspólczucia. A nawet jest go tam mniej niż zero.

bart
bart

Poza fanatycznymi wyznawcami PiS (A.D. 2018 – ciągle ponad 30% Polaków) wszyscy powinni czuć się oszukani przez PiS i Dudę. Gdyby pisowcom tak jak Pinokiu rosły nosy po każdym kłamstwie, zderzaliby się tymi nosami nawet przechodząc 2 metry od siebie.