Czy Andrzej Duda dopuszcza się zdrady stanu?

Czy Andrzej Duda dopuszcza się zdrady stanu?

Jak nazwać kogoś i to, czego on się dopuszcza, gdy neguje istnienie Polski we wspólnocie krajów Unii Europejskiej?

Gdy podważa historyczne, wręcz epokowe osiągnięcie pokoleń Polaków, którzy wreszcie stali się członkami najbardziej nowoczesnego przedsięwzięcia społeczno-politycznego w dziejach? Gdy osłabia Polskę na arenie międzynarodowej i przygotowuje PolExit? Czy taki osobnik kwalifikuje się do miana zdrajcy, a jego czyn do zdrady stanu? Prezydent Andrzej Duda we wtorek w Leżajsku Unię Europejską nazwał „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla nas niewiele wynika”.

To nie jest żaden lapsus językowy, pypeć retoryczny bądź błąd – to konsekwentne wyprowadzanie Polski z UE, bo do tego zalicza się zniszczenie trójpodziału władzy, demolka Sądu Najwyższego i zapowiedź, iż nie będzie przyjęty do wiadomości wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie sądownictwa, gdy nie spodoba się władzom PiS.

Nie wchodzę w kwalifikacje intelektualne i kondycję psychiczną Dudy, który nie potrafi ocenić sytuacji politycznej tuż po wojnie, oskarżając Wspólnotę Europejską o pozostawienie Polski w 1945 roku na pastwę Stalina. Czyżby i w tym wypadku odezwał się w Dudzie sentyment do przelewania krwi, bo tylko tak mogła skończyć się interwencja Zachodu, doszłoby do III wojny światowej. Duda już raz wykazał się umiłowaniem do krwi rodaków, gdy ogłosił swoje pretensje ws. kompromisu Okrągłego Stołu w 1989 roku, który pozwolił Polsce uzyskać suwerenność, lecz Duda wolałby, aby kompromis utopiono w polskiej krwi.

POLEXIT

Andrzej Duda dołączył do chóru polityki PiS, którzy robią wszystko żeby wyprowadzic Polskę z Unii Eurojskiej! Nie możemy do tego dopuścić!

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Środa, 12 września 2018

Krew u Dudy na razie płynie w sentymentalnej retoryce, która go wzburza podczas przemówień. Widać pewne predylekcje prezydenta do napędzania się własnymi słowami, do wkręcania się w coraz wyższe emocje, ale to także praca pijarowa pracowników Kancelarii Prezydenta. Minister prezydencki Krzysztof Szczerski wręcz jak sufler potwierdził, że Duda dobrze powiedział: „to głos słuszny”.

Nie jest usprawiedliwieniem dla Dudy, iż jest marnej kondycji intelektualnej, psychicznie niestabilny, choć słowa Dudy też można odczytywać w kontekście jego wizyty w Białym Domu, do której dojdzie w przyszłym tygodniu. Donald Trump jest na wojennej ścieżce z Unią Europejską, życzy jej upadku, więc Duda może liczyć na to, że nowa ambasador USA Georgette Mosbacher w poczcie dyplomatycznej zareklamuje Dudę, że to równy gość, także walczy z Brukselą. Duda więc może liczyć na to, iż Trump mianuje go dowódcą V kolumny w Unii Europejskiej, z którą już zimną wojnę hybrydową toczy Władimir Putin.

Pointując trochę lżej. Duda ogłosił listę 25 Polaków, którzy w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną odznaczeni Orderem Orła Białego, wśród nich Maria Skłodowska-Curie i pisarze Reymont, Makuszyński oraz Żeromski. A ja pytam, dlaczego nie dostaną Virtuti Militari, wszak walczyli z Ciemnogrodem, z takimi jego reprezentantami jak Duda?

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
AndrzejpinkibabskoElżbietaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

PANIE PREZYDENCIE,ZRÓB PAN REFERENDUM I ………..GAŁY WYJDĄ CI NA WIERZCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!W CZYIM INTERESIE MÓWISZ I WYSTEPUJESZ????????????????????????????????CHYBA NIE SUWERENA!

Dociekliwy
Dociekliwy

W Leżajsku jest słynny browar. W Leżajsku Prezydent Duda powiedział coś dzięki czemu to miasto kolejny raz zapadnie w pamięci Polaków.
A może jest jakiś związek?
Tak na boku to zastanawia mnie jedno, dlaczego osoby z tzw. „świecznika” otoczone wszelkiej maści doradcami, ekspertami, rzecznikami i innymi darmozjadami nie mogą same wytłumaczyć co mieli na myśli mówiąc „. . .”
Teraz politycy i dziennikarze tłumaczą co autor miał na myśli. Myśl musiała być baaardzo głęboka bo co komentujący to inne treści.

Andrzej
Andrzej

TO ZGRAJA POMYLEŃCÓW.

Janina
Janina

Jaki to jest prezydent ? Toż to szkodnik i nędzne narzędzie w rękach oszalałego z nienawiści starca. Kaczyński wszystkiego, co nie jest mu podległe szczerze nienawidzi. W Polsce podporządkowuje sobie po kolei wszystkie dziedziny. Jeszcze pozostały do zagarnięcia niezależne media. Tę batalię zostawił sobie na koniec. Jeszcze jakby Europa zechciała być mu przychylna … to już hulaj dusza, piekła nie ma ! Wreszcie miałby rodzimy „napoleonek” swoją wymarzoną dyktaturę. Tylko właśnie ta Unia…jej jakoś nie da się ugryźć. Dlatego właśnie tej Unii, tej obmierzłej Europy, wyimaginowanej Wspólnoty najbardziej nienawidzi. Jest na tyle przebiegły, że zapewnia, że jest jak najbardziej prounijny,… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

W/w walczyć z Ciemnogrodem to walczyli, ale, jak widać, przegrali.

Marek
Marek

To tylko kolejny dowód na to, że PiS powinien jak najszybciej zniknąć z polityki. Duda podobnie jak Kaczyński. Morawiecki Szydło, Błaszczak, Macierewicz i inni bredzili w kampanii wyborczej i bredzą teraz! A że Duda koniecznie chce być jeszcze raz prezydentem, a nie zostanie bez poparcia prezesa, to i stara się wykazać. I się wykazuje! Najtragiczniejsze jest to że tych bzdur słuchają ludzie, którzy potem klaszczą i się cieszą jak by usłyszeli coś….mądrego.. Kondycja psychofizyczna PiS-owskiego elektoratu wygląda naprawdę marnie. Bo jakim tumanem trzeba być żeby nie widzieć że dzięki UE dokonaliśmy naprawdę cywilizacyjnego skoku, szczególnie jeżeli chodzi rozwój infrastruktury, że… Czytaj więcej »

pinki
pinki

Im przeszkadza iż jest konkurencja do władzy. Gdyby PIS wybił w pień przeciwników, to przejąłby ich hasła o prawie do wolności, trójpodziale władzy. Mogliby to wygadywać do woli. To są dla nich tylko hasła, dzięki którym mogą manipulować i rządzić. Byłoby jak za komuny. Im system bardziej był w stanie rozkładu, tym coraz więcej liberalizmu pojawiało się w polityce. PIS mnie nie martwi. Mamy prawie połowę społeczeństwa która uwierzyła w bzdury i nadal jest gotowa zagłosować na kolejnego Tymińskiego. Chciałbym aby istniał inny polskojęzyczny kraj, gdzie można by od nich uciec, Oni zawsze tutaj będą i zawsze będą sprawiać kłopoty.

Chermes
Chermes

A ja mam nadzieję, że marzenie prezydenta Dudusia (czy jak mu tam?) niebawem się spełni i Naród usunie PiS i ich rządzącą w Pałacu Prezydenckim kukiełkę w krwawej rewolucji.

Zbyszek
Zbyszek

Głupek.

babsko
babsko

Tak Ci pilno do rozlewu krwi? Owszem usunąć tak, ale krwawo to już nie. Jeśli chcesz rozlewu krwi, to ją oddaj potrzebującym.

Grzegorz
Grzegorz

Wyimaginowany prezydent. Nic więcej.

Elżbieta
Elżbieta

Mięso armatnie już przygotowali -WT