Czy Beatę Mazurek czeka w PiS odstawka?

Beata Mazurek twierdzi, że pod rządami opozycji doszłoby u nas do islamskich zamachów

Beata Mazurek przez lata była uważana za faworytkę Jarosława Kaczyńskiego. Pozycję eurodeputowanej w partii znacznie osłabić mogła jednak jej ostatnia aktywność – polityczka wdała się w ostry konflikt z ambasador USA i KO.

 

Interwencja amerykańskiej ambasador Georgetty Mosbacher miała miejsce po głośnym wpisie Mazurek, w którym nazwała ona stację TVN 24 mianem „WSI 24”. Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych napisała wówczas na Twitterze, że zachowanie konserwatystki nie jest godne osoby reprezentującej Polaków.

Niedługo potem Mazurek ponownie „zabłysnęła” w internecie atakiem na sztabowców KO, Rafała Trzaskowskiego i dziennikarkę liberalnego tabloidu „Fakt”. Polityczka napisała, że omdlenie redaktor podczas debaty Trzaskowskiego, było „żałosną groteską” i przejawem „typowego prymitywizmu kandydata i jego obozu”.

Te działania Mazurek, zdaniem dziennikarzy Onet.pl, mogą negatywnie odcisnąć się na kampanii Andrzeja Dudy, który stara się przyciągnąć szerokie grono wyborców. Prawicowiec stale podkreśla też swoje dobre relacje z Donaldem Trumpem i USA. Agresywna aktywność europosłanki, z pewnością, mu teraz nie służy.

 

Dziennikarze Onet.pl sugerują, że wybryki Mazurek mogą doprowadzić do tego, iż stanie się ona dla PiS przeszkodą i zostanie zepchnięta na tzw. cenzurowane.

Polityczka po raz pierwszy została wybrana posłanką prawicy jeszcze w 2005 r. Szybko zaprzyjaźniła się z niekwestionowanym liderem partii Jarosławem Kaczyńskim. Jeszcze zanim została wybrana do Parlamentu Europejskiego, znana była z tego, że stale towarzyszyła prezesowi i konsultowała z nim najważniejsze decyzje polityczne.

Wyrazista polityczka odpowiedzialna była nawet za utrzymywanie partyjnej dyscypliny. Nic więc dziwnego, że Kaczyński darzył ją niemal bezgranicznym zaufaniem. Czas pokaże czy ostatnie medialne „występy” Mazurek to przejaw jej inicjatywy czy wykonywanie poleceń prezesa.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kos
Kos
8 lipca 2020 19:02

Chamstwo tej kobiety nie jest polityka a z niej taka polityczka jak z Dudy straznik konstytucji. Z powodu tego chamstwa Kaczynski ja tak promuje. I nie mysle, ze poniesie jakies konsekwencje
Po prostu schowaja ja jak innych , na chwile.

smętek
smętek
8 lipca 2020 19:41

Zastanówcie się Państwo, co nas obchodzi chamstwo Beaty Mazurek, toż pisuary i ich zwolennicy to sama „wysoka kultura”.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 lipca 2020 21:15

Ciekawe, co taka pani Mazurek a razem z nią inne PiSie europosłanki (Kempa, Zaleska, Szydło, Rafalska) robią w Parlamencie Europejskim? Poza liczeniem euro, oczywiście.

Waldemar
Waldemar
8 lipca 2020 22:25

Nie wygląda mi to na wykonywanie poleceń wodza, ona po prostu tak ma. Można wzywać na dywanik ambasadora Niemiec i zgłaszać absurdalne protesty, ale wobec Stanów tylko w przysiadzie jak pan prezydent. Albo więc pani Mazurek zapomniała, do kogo należy TVN, albo po prostu poniosły ją emocje, co w polityce jak wiadomo zalecane nie jest.

Kazimierz
Kazimierz
9 lipca 2020 08:26

pani mazurek to jest własnie nowa ELYTA wg prezesa pisu a co tammoze tez zczniemy wojne z USA