Czy Czarnecki zostanie odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE?

Ryszard Czarnecki w czołówce najgorszych europosłów

„W informacji opublikowanej na blogu 4 stycznia 2018 r. wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki posunął się za daleko, porównując naszą koleżankę Różę Thun do szmalcownika” – napisali liderzy największych grup politycznych europarlamentu. Zwrócili uwagę, że określenie „szmalcownik” ma jednoznaczne negatywne konotacje.

W liście do szefa PE Antonio Tajaniego domagają się podjęcia działań w tej sprawie, zwłaszcza że – jak stwierdzili – Czarnecki odmówił przeproszenia Thun. – „To godne pożałowania zachowanie nie może być łączone z instytucją taką jak PE. W szczególności trudno sobie wyobrazić, że z takimi stanowiskiem i postawą wobec kolegów Czarnecki nadal reprezentuje, jako wiceprzewodniczący, Parlament Europejski i Pana”.

„Szefowie czterech frakcji Parlamentu Europejskiego chcą odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa PE za nazwanie R. Thun szmalcownikiem. Czegoś takiego jeszcze w PE nie było!”  – skomentował na Twitterze dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

Czarnecki w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl powiedział: – „Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję”. Powielił ją później na swoim blogu. A szerzej sprawę opisywaliśmy w artykule pt. „Róża Thun pozwie Ryszarda Czarneckiego?”.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Czy Czarnecki zostanie odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu

Dziwię się, że dopiero teraz.

smętek

Mam nadzieję, że ten „obatel” poniesie wreszcie odpowiedzialność za obrażanie ludzi. Pani Poseł Thun zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową.

Mordazdradziecka

I bardzo dobrze. Czas, zeby Rysio Obatel odpowiedzial za swoje slowa.

Waldemar

Byłoby to w interesie samej Unii. Po pierwsze to chodzący deficyt intelektualny (pożyczam ten termin od Dorna), klepiący przekazy dnia z centrali. Po drugie, jest to żaden wiceprzewodniczący, tylko funkcjonariusz PiS czasowo oddelegowany do UE. Po trzecie wreszcie jest to jeden z hamulcowych Unii, by nie powiedziec gorzej – sabotażystów. Trzeba doprawdy życzyć UE jak najgorzej, by tego rodzaju człowiek jak Czarnecki był wiceprzewodniczącym jej Parlamentu..

magdalena

Mam nadzieję że ten obleśny dorobkiewicz wreszcie się doigra i z hukiem wyleci z ciepłej posadki. Już nie mogę na niego patrzeć ani go słuchać. Trzeba odpowiadać za czyny i słowa.