Czy Czarnecki zostanie odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE?

Ryszard Czarnecki w czołówce najgorszych europosłów

„W informacji opublikowanej na blogu 4 stycznia 2018 r. wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki posunął się za daleko, porównując naszą koleżankę Różę Thun do szmalcownika” – napisali liderzy największych grup politycznych europarlamentu. Zwrócili uwagę, że określenie „szmalcownik” ma jednoznaczne negatywne konotacje.

W liście do szefa PE Antonio Tajaniego domagają się podjęcia działań w tej sprawie, zwłaszcza że – jak stwierdzili – Czarnecki odmówił przeproszenia Thun. – „To godne pożałowania zachowanie nie może być łączone z instytucją taką jak PE. W szczególności trudno sobie wyobrazić, że z takimi stanowiskiem i postawą wobec kolegów Czarnecki nadal reprezentuje, jako wiceprzewodniczący, Parlament Europejski i Pana”.

„Szefowie czterech frakcji Parlamentu Europejskiego chcą odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa PE za nazwanie R. Thun szmalcownikiem. Czegoś takiego jeszcze w PE nie było!”  – skomentował na Twitterze dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

Czarnecki w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl powiedział: – „Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję”. Powielił ją później na swoim blogu. A szerzej sprawę opisywaliśmy w artykule pt. „Róża Thun pozwie Ryszarda Czarneckiego?”.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
magdalenaWaldemarMordazdradzieckasmętekPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Dziwię się, że dopiero teraz.

smętek
smętek

Mam nadzieję, że ten „obatel” poniesie wreszcie odpowiedzialność za obrażanie ludzi. Pani Poseł Thun zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

I bardzo dobrze. Czas, zeby Rysio Obatel odpowiedzial za swoje slowa.

Waldemar
Waldemar

Byłoby to w interesie samej Unii. Po pierwsze to chodzący deficyt intelektualny (pożyczam ten termin od Dorna), klepiący przekazy dnia z centrali. Po drugie, jest to żaden wiceprzewodniczący, tylko funkcjonariusz PiS czasowo oddelegowany do UE. Po trzecie wreszcie jest to jeden z hamulcowych Unii, by nie powiedziec gorzej – sabotażystów. Trzeba doprawdy życzyć UE jak najgorzej, by tego rodzaju człowiek jak Czarnecki był wiceprzewodniczącym jej Parlamentu..

magdalena
magdalena

Mam nadzieję że ten obleśny dorobkiewicz wreszcie się doigra i z hukiem wyleci z ciepłej posadki. Już nie mogę na niego patrzeć ani go słuchać. Trzeba odpowiadać za czyny i słowa.