Czy Duda ponownie zawetuje ustawy sądowe?

Czy Duda ponownie zawetuje ustawy sądowe?

„Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań w sprawie KRS i SN, które zakwestionowałem w lipcu; jeżeli granice zostaną przekroczone, to niestety jako prezydent nie będę mógł się na to zgodzić”– sygnalizuje przebywający obecnie z oficjalną wizytą w Wietnamie Andrzej Duda. To jego pierwszy komentarz do poprawek PiS zgłoszonych do jego projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Jak wiemy, posłowie PiS w trakcie prac nad prezydenckimi projektami zgłosili mnóstwo poprawek, które odbiegają od ustaleń z Andrzejem Dudą. Niespodzianką było to nawet dla prezydenckiej prawniczki Anny Surówki-Pasek, która zapoznała się z nimi dopiero podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości.

Prezydent właśnie kończy wizytę w Wietnamie. W jego imieniu zjawił się w Sejmie Paweł Mucha, który wczoraj za zamkniętymi drzwiami rozmawiał m.in. z szefem komisji sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli obecne poprawki PiS do ustaw o KRS i SN zostaną przyjęte, Duda ponownie zablokuje reformę.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
inz.mamonbartJankaAndrzejZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Pisałem parę tygodni temu, ze możemy spodziewać się zmasowanej ofensywy pisiatych. Póki co, to się potwierdza. Myślę, że na ostatnim posiedzeniu w roku (ok. 13 grudnia, w atmosferze narodowo-świątecznej) będą chcieli przepchnąć jeszcze to, co ich najbardziej boli, a spodziewają się największych protestów – „polonizację” mediów i całkowity zakaz aborcji. Przepychanki w/s KRS i SN mogą w tym przeszkadzać, więco możliwe, że pissiate zgłosili poprawki nadmiarowo, żeby teraz mniej ważne z nich wycofać i powiedzieć Adrianowi: „Poszliśmy na ustępstwa, więc teraz musisz podpisać”.
Entliczek-pentliczek, co zrobi dudiczek…..

Grzegorz
Grzegorz

Jestem człowiekiem małej wiary bo jakoś w te zapewnienia prezydenta nie wierzę. To tylko taka medialna gra na uspokojenie nastrojów społecznych aby przynajmniej pod sejmem nie było protestów opozycji.

Zwinka
Zwinka

Przepraszam bardzo, ale jakie to właściwie ma znaczenie: dla Polski, dla Obywateli (nie mylić z suwerenem) i dla świętej pamięci Monteskiusza ?

Andrzej
Andrzej

Nie da rady już się wypsztykał..

Janka
Janka

Nie wierzę aby Prezydent odważył się sprzeciwić Kaczyńskiemu i z tego względu uważam że nie zablokuje ustaw.

bart
bart

Nawet jeśli to zrobi, to nie z pobudek państwowych, a dlatego, że pis go upokorzył i ośmieszył. Więc karuzela pewnie zacznie się od nowa. Póki Duda poblicznie nie oświadczy, że zrozumiał swoje łajdactwa z pierwszych 2 lat kadencji, Polska nie będzie miała prezydenta.
Proszę zwrócić uwagę, że zaczęła się kolejna gra pozorów – jedna z pisowskich gazetek zaczęła hejtować Dudę, nazywają go Dudaczewskim i oskarżają o najgorsze. Tyle że ja w to nie wierzę, to znowu jakaś ustawka.

inz.mamon
inz.mamon

Adrian nie ma źadnego znaczenia… to mentalny piętnastolatek…. między bajki należy włożyć jego „wątpliwości”… podpisze wszystko co mu jego pan każe