Czy Fundacja Sakiewicza zbiera pieniądze metodą „na dzieci Rwandy”?

Sakiewicz usiłuje naprędce zorganizować kontrprotest wobec Marszu Tysiąca Tóg – „Z Piotrowiczem na czele!!!”

Jeden z twitterowiczów zauważył, że Fundacja Niezależne Media Tomasza Sakiewicza zbiera pieniądze metodą „na dzieci z Rwandy”. Wszystko dlatego, że zachęcając w spocie zamieszczonym na stronie internetowej „Gazety Polskiej” do przekazania 1 proc. podatku, podaje numer KRS Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. w miejsce swojego!

W spocie tym wymienione są tytuły, które fundacja wspiera: „Gazeta Polska”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl i Telewizja Republika.

Podejrzenia internatów usiłuje rozwiać prezes Salvatti, organizacji pozarządowej działającej w ramach Kościoła Katolickiego, autora m.in. akcji dożywiania dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Przekonuje, że pieniądze są dzielone na te dla jego misji i te na niezależne media.

Ani z Tomaszem Sakiewiczem ani władzami Fundacji Niezależne Media autorom nie udało się skontaktować, by uzyskać komentarz. Natomiast Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika, na zadane pytanie odpowiedziała tylko: „Wystąpiłam w spocie, w którym podane są wszelkie informacje. Wszystkie wpłaty będą trafiały na Fundację Niezależne Media i to jest wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie” – po czym się rozłączyła.

Prezes fundacji Salvatti.pl ks. Jerzy Limanówka w rozmownie z „Presserwisem” wyjaśnia, że obie fundacje mają podpisane porozumienie o współpracy na wspieranie celów statutowych i że Fundacja Niezależne Media przekazuje Salvatti.pl dokładne sprawozdania z ich realizacji.

„To nie jest finansowanie na przykład Telewizji Republika, lecz działań, które te media podejmują w promowaniu patriotyzmu czy edukacji. Z drugiej strony, część środków wpłacanych na Fundację Niezależne Media, w porozumieniu z nią, jest przeznaczana na wspomaganie projektów społecznych i socjalnych, które realizują nasi misjonarze na misjach za granicą” – tłumaczył duchowny.

Wyjaśniał, że jeżeli wypełniając PIT, wpiszemy cel szczegółowy taki, jak podany jest w spocie z udziałem Sakiewicza i Kani „Niezależne Media SWS – to pieniądze zostaną przekazane Fundacji Niezależne Media. W innym przypadku trafią do Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej”.

Duchowny zgodził się, że spot trzeba doprecyzować i zapewnił wystąpi z prośbą o poprawienie komunikatu.

/p/

Źródło: Press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
CEZARYPrawo i PrawdaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pallotyńska Fundacja Misyjna, to jednoprocentowy „słup”. Wielu głupich się nabierze na organizację roznoszącą zarazę katolstwa i da 1%. A pieniążki trafią do sakiewki Sakiewicza.

Prawo i Prawda
Prawo i Prawda

„wygłodniali” jak by kasę widzieli pierwszy raz w życiu -rwą pieniądze ze wszystkich stron na rympał ! Najgorsze że są skuteczni i nie mają skrupułów w razie co zasłaniają się religią

CEZARY
CEZARY

Oto POLSKA ZMIANA DOJNA, sakwa Sakiewicza pełna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna…??!!