Czy grożą nam przedterminowe wybory?

Czy grożą nam przedterminowe wybory?

Premier Morawiecki zaczyna mieć coraz większe problemy z utrzymaniem większości sejmowej. Czy z takim razie należy się spodziewać przedterminowych wyborów?

Na to pytanie odpowiada szef PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz. „Nie sądzę – mówi. – Moim zdaniem w najbliższych dniach powinien usiąść do stołu z opozycją i szczerze porozmawiać o Funduszu Odbudowy”.

 

Obóz rządzący doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rozbicie Zjednoczonej Prawicy służy opozycji. „Chcę to powiedzieć moim kolegom z Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. Jeżeli doprowadzicie do tego, że ten rząd się rozpadnie, wyborcy wam nigdy tego nie wybaczą…każdy, kto rozbija prawicę, staje ramię w ramię z Donaldem Tuskiem” – straszy Brudziński.

Władysław Kosiniak-Kamysz przewiduje, że przedterminowe wybory odbędą się raczej w przyszłym, a nie w tym roku. Ale, jeśli Morawiecki będzie przegrywał głosowania, opozycja musi być gotowa do podjęcia decyzji. Premier w tej chwili ma największy problem z unijnym Funduszem Odbudowy, dlatego powinien usiąść do wspólnego stołu i o tym Funduszu porozmawiać szczerze z opozycją.

 

Fundusz, utworzony przez UE w grudniu ubiegłego roku, powinien przynieść Polsce 57 miliardów euro. Mają one posłużyć do odbudowy kraju po pandemii. Część z tej sumy stanowią dotacje, a część – pożyczki. Aby jednak uruchomić pieniądze z tego Funduszu, musi go ratyfikować Sejm. A wobec protestu Solidarnej Polski, rząd może mieć z tym wielkie problemy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Czy premier w takiej sytuacji ma szansę zdobycia głosów opozycji? I czy pomogłaby mu sugerowana przez szefa PSL-u rozmowa z opozycja? „Szczera rozmowa z kimś kto notorycznie mija się z prawdą jest naiwnością i nieodpowiedzialnością” – komentuje Internauta.

/td/

Źródło: Gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
17 kwietnia 2021 13:48

Nie grożą nam przedterminowe wybory.
Grozi nam przyśpieszenie terminu parodii wyborów. Przyśpieszenie terminu ustawki w której różne siły jak szakale będą sobie wyrywały kawały miecha prosto z mord. To nie wybory.
W obecnej Polsce nie da się przeprowadzić, legalnych, uczciwych, demokratycznych a więc w sumie konstytucyjnych wyborów. Ale kogo to obchodzi, i tak ogłupiałe tłumy pójdą zagłosować w nadziei, że może wybiorą lepszego bandytę, który naprawi coś, a nie będzie tylko psuł. Albo takiego, który będzie kradł mniej, a więcej się dzielił.

Last edited 27 dni temu by Marek
Jantar
Jantar
17 kwietnia 2021 14:11

Jeśli Ziobro uda się zastopować ratyfikację Funduszu Odbudowy, kasy nie dostanie nie tylko Polska, ale wszystkie kraje unijne. A to będzie skutkowało bezpardonową wojną z Unią. Do tego jeszcze dochodzi zaskarżenie traktatu akcesyjnego z Unią do TK kucharki przez Morawieckiego. Suma sumarum, czeka nas „wypierdol z Unii” (cytując klasyka) w ekspresowym tempie. I na deser jeszcze przed wakacjami Kaczyński niekonstytucyjnie uchwali nową konstytucję oddając Polskę na łaskę Watykanu. Tylko wtedy Kaczyński utrzyma władzę, gdy wyprowadzi nas z UE i nikt nie będzie mógł go w niczym powstrzymać, a Kościół jeszcze go pochwali i poprze. Kaczyński jest już pod ścianą i nie ma nic do stracenia, za to do wygrania wyłączną władzę dla swojej partii i kościoła na dekady.

Last edited 27 dni temu by Jantar
Agnieszka
Agnieszka
17 kwietnia 2021 19:55
Reply to  Jantar

Czy w tym kraju decyduje tylko kaczynski? Gdzie sie podzialo 38mln. ludzi?

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
17 kwietnia 2021 21:44
Reply to  Jantar

Strach się bać! Najgorszy scenariusz to nie są tylko spekulacje od czapy! Możemy zostać państwem wasalnym putinowskiej Rosji i i religijnym lennem Watykanu. Chyba, że grupa zdesperowanych wojskowych, wspieranych dyskretnie przez USA zrobi im jesień średniowiecza. Na dzień dobry – 98 starannie wybranych pisiaczków przeleci się winny wymiar w ramach akcji „Smoleńsk pomszczony”. Dalej – może być jeszcze ciekawiej…

HENRYK
HENRYK
19 kwietnia 2021 16:09

GDYBY TE PRZYŚPIESZONE WYBORY SIĘ ODBYŁY TO NIE GŁOSUJCIE NA TYCH POPAPRAŃCÓW Z PSL, CZYLI NA GUMOFILCÓW KOSINIAKA KAMASZA , TO OSTOJA CIEMNOTY NA POLSKIEJ WSI, PRAWIE NIE RÓZNIĄ SIĘ OD PiS-DZIELSTWA CECHUJE ICH TAKI SAM KLERYKALIZM , KOLESIOSTWO I PZERNOŚĆ ( OBSADZĄ WSZYSTKIE STANOWISKA RODZINĄ -JUŻ TAK BYŁO..NASTĘPNE WYBORY DYKTATURA CIEMNIAKÓW PRZEGRA. PROBLEM W TYM, ŻE TO JEST MAFIA A NIE PARTIA. . MAFIA NAWET JAK PRZEGRA WŁADZY NIE ODDA . W PERSPEKTYWIE – WOJNA DOMOWA …… TABORET KACZYNSKI W MUNDURZE GENERAŁA …… COŚ PIĘKNEGO .