Czy Jakub Hartwich – mimo zakazu wstępu – wejdzie do Sejmu na zaprzysiężenie poselskie matki?

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka ma nową posadę

Nowo wybrana posłanka Iwona Hartwich – jedna z liderek ubiegłorocznego 40-dniowego protestu osób niepełnosprawnych – chciałaby, żeby syn mógł uczestniczyć w jej zaprzysiężeniu. Jak wiadomo, wszyscy wtedy protestujący dostali zakaz wstępu do Sejmu, który obowiązuje do 27 maja 2020 r.

Zakaz ten w stosunku do Iwony Hartwich został cofnięty. W rozmowie z polsatnews.pl nowa posłanka stwierdziła, że dowiedziała się o tym… z mediów. Podkreśliła, że podobna decyzja powinna zostać podjęta w stosunku do wszystkich protestujących. – „Jedna z tych osób, Aneta Rzepka, będzie u mnie dyrektorem biura. Zresztą ja będę organizowała wiele różnych konferencji i będę zapraszała osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów” – zapowiedziała Hartwich.

Dodała, że jej syn Jakub chciałby przyjechać na jej zaprzysiężenie. Jednak – jako uczestnik 40-dniowego protestu – też ma zakaz wejścia do Sejmu.

Na to nieoczekiwanie zareagował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. – „Syn nowo wybranej posłanki oczywiście będzie mógł uczestniczyć w zaprzysiężeniu. Zakaz jest nieaktualny. Straż Marszałkowska zmieniła decyzję podjętą w 2018 r., po proteście w Sejmie” – napisał na Twitterze.

– „Myślicie, że tym razem pan dyrektor mówi prawdę?” – nie dowierzał Patryk Słowik z „DGP”. Internauci też mieli wątpliwości: – „Pan dyrektor mówił, że żona M. Kuchcińskiego sama nie latała rządowym samolotem”; – „Panie Grzegrzółka zapomniał pan opublikować listy poparcia kandydatów do KRS, zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu? Czy Pani Marszałek Witek? Zatem przypominam, wyrok Sądu jest wyrokiem prawomocnym. Proszę niezwłocznie opublikować tę listę”.

bt

Źródło: polsatnews.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o