„Czy Jędraszewskiego interesuje coś poza LGBT? Cokolwiek?”

„Niebezpieczeństwo kulturowe”. Jędraszewski znowu szokuje skrajnymi poglądami

„Czy Jędraszewskiego interesuje coś poza LGBT? Ryby, szachy, znaczki, stare kalendarze? Cokolwiek?” – zapytał jeden z internautów w reakcji na najnowszy wywiad z metropolitą krakowskim. Abp Marek Jędraszewski udzielił go wydawanemu przez fundację Tadeusza Rydzyka „Naszemu Dziennikowi”.

 

„LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn” – powiedział gazecie abp Jędraszewski. Jego zdaniem, LGBT „podważa wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara”.

Osoba przeprowadzająca wywiad też nie przebierała w słowach, w pytaniach zawierając tezę, że LGBT „ukrywa się pod takimi hasłami jak tolerancja, mowa nienawiści, równość, takie same prawa dla wszystkich, stop przemocy, uznając za swego największego wroga moralne nauczanie Kościoła”. A oto odpowiedź metropolity krakowskiego na tę sugestię: – „Jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność. Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy”.

 

Według abpa Jędraszewskiego, również dzisiaj robi się to, „manipulując słowami i hasłami”. – „Różnica jest taka, że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki, dzięki którym mogą mieć ogromny wpływ na ludzi” – powiedział abp. Jędraszewski. Zdaniem metropolity krakowskiego, takim środkiem jest np. internet, w którym obok „dobrych treści” jest również „dużo nienawiści”

„Niech się zacznie w końcu modlić, aby dobry Bóg, zajął jego myśli wiarą”; – „Kościelny siewca nienawiści w Polsce znowu w akcji. Ten facet nienawidzi ludzi i Boga…”; – „Perfidnymi środkami to się posługuje Jędraszewski” – komentowali internauci. A jeden z nich zacytował Biblię: „….Strzeżcie się obłudy, to jest kwasu faryzeuszy. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome” Ew. Łukasza 12:1-2”.

bt

Źródło: dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesSawonarolaPolka gorszego sortuJantargboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ależ oczywiście, że jest zainteresowany. Przelewami na konto kurii oraz przepływami środków płatniczych na żywo….

gboor
gboor

Być może ma coś grubego na sumieniu, skoro tak intensywnie podlizuje się Partii. Wie, że tylko ona może mu zapewnić bezkarność.

Chermes
Chermes

Może się boi, że jego „bara bara” z Paetzem na jaw wyjdzie?

Jantar
Jantar

Powtórzę mój komentarz z wczoraj spod innego tekstu: Nie tak dawno czytałam w jakimś artykule, że dla polskiej prawicy i dla hierarchów polskiego kościoła prymasem Polski jest Jędraszewski. To przecież właśnie on wyznacza kierunek polskiego kościoła. Co powie Jędraszewski, powtarzają pozostali. Jeśli nie powie pierwszy to poprze innego biskupa, który wyskoczy z jakimiś obelgami, wykluczaniem, wyzwiskami, nawoływaniem do wojny religijnej. A tymczasem papież Franciszek już dwukrotnie pominął go w nominacjach kardynalskich. Przypadek, że Franciszek go pomija? Niedawno też było w prasie, że abp Scicluna (ten od pedofilii kościelnej) publicznie w wywiadzie upomniał Jędraszewskiego i pozostałych biskupów. Jak widać, oni nadal… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Gdyby mu tak narzucić czarną pelerynę z kapturem, to wypisz wymaluj Imperator Palpatine – oblicze ciemnej strony Mocy. 😉

Sawonarola
Sawonarola

Cóż, w odniesieniu do tej czarnej zarazy wykazującą całkowitą aberację umysłową, chyba najbardziej stosowne wydaje się przytoczenie stosownego cytatu z Boya:” bo paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy…..”