Czy kancelaria Kuchcińskiego obciąży kosztami protestu samych niepełnosprawnych?

Były marszałek Marek Kuchciński dalej mieszka w wilii przeznaczonej dla najważniejszych urzędników w państwie

– „Aktualnie Kancelaria Sejmu jest na etapie podsumowywania kosztów prawie półtoramiesięcznej akcji protestacyjnej. W miejscu, w którym była ona prowadzona, obecnie mają miejsce prace o charakterze porządkującym i remontowym. Decyzja, z jakich środków będą te koszty ostatecznie pokryte musi być poprzedzona dogłębną analizą finansową i prawną” – głosi komunikat opublikowany przez Centrum Informacyjne Sejmu. Zawiera on także podsumowanie trwającego przez 40 dni z punktu widzenia służb podległych Kuchcińskiemu.

Dowiadujemy się więc, że Kancelaria Sejmu proponowała protestującym noclegi w hotelu sejmowym lub w sali nr 102 w głównym gmachu, przy korytarzu wiodącym z holu głównego Sejmu do Senatu. Według CIS, „Sygnalizowanych przez protestujących niedogodności, takie jak stała obserwacja miejsca pobytu przez kamery, brak prywatności i oświetlenie korytarza również w godzinach nocnych, można było uniknąć w momencie przyjęcia propozycji Kancelarii Sejmu”. Czyli niepełnosprawni sami są sobie ”winni”…

Jak służby Kuchcińskiego oceniły wyrywanie banera i wykręcanie rąk protestującym kobietom? Nie mają sobie nic do zarzucenia – „Interwencja strażników 24 maja w ocenie Kancelarii Sejmu była zrealizowana zgodnie z prawem. W obowiązującej ustawie o Straży Marszałkowskiej znajdują się upoważnienia do używania w razie konieczności środków przymusu bezpośredniego” – czytamy w komunikacie.

CIS twierdzi, że niepełnosprawni uczestnicy protestu mieli dostęp do pomocy medycznej, fizjoterapeuty i spacerów, a kontakt strajkujących ze światem zewnętrznym „był na bieżąco relacjonowany przez akredytowanych w Sejmie dziennikarzy”. O tym, że do Sejmu nie byli wpuszczani dziennikarze bez stałych akredytacji, oczywiście, nie ma mowy. Tak jak i o zakazie spacerów dla Kuby i Adriana po ich spotkaniu przed Sejmem z Janiną Ochojską.

Na koniec pada bardzo niepokojące zdanie: – „Niewykluczone, że do rozważenia przez Kancelarię Sejmu i Straż Marszałkowską będzie także efektywność dotychczasowych zasad wstępu na teren Parlamentu”. Szef CIS Andrzej Grzegrzółka na Twitterze napisał: – „Sprawa dotyczyłaby gości polityków, nie przedstawicieli mediów”. Może to więc oznaczać jeszcze większe zamykanie przez Kuchcińskiego już i tak praktycznie niedostępnego dla obywateli budynku parlamentu.

bt

źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
stanZwinkamagdalenaMariaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To dobry pomysł. Jakoś się na te koszty wszyscy zrzucimy i ci protestujący zapłacą. Precedens ten pozwoli za jakiś czas obciążyć poszczególnych pisowców za ich fanaberie. Ich zwolennicy też się na pewno chętnie zlożą na te kilkanaście miliardów.

stan
stan

No, a kto płacił za papu przez 40 dni?

Zwinka
Zwinka

Budżet państwa, czyli MY, podatnicy. Niech Kuchciński nie będzie taki oszczędny…no, chyba że brakuje mu na jakieś nagrody, to niech jeszcze doliczy za korzystanie przez niepełnosprawnych i ich opiekunów z toalety ( z kamer można ściągnąć, co, kto i kiedy i co najmniej x 2 PLN ).

stan
stan

Protest opłacony przez podatników…no, no. Tylko czekać kiedy przyjdą następni. Pokrzywdzonych w Polsce nie brakuje.

Zwinka
Zwinka

Było nie pitolić, że kasy jest w bród i będzie dla wszystkich, tylko WYSTARCZY NIE KRAŚĆ ! Tak to się wpada w dołki kopane pod innymi. I dobrze.

stan
stan

Zgoda. Tak właśnie wpada się we własne sidła. Ciekawe tylko dlaczego obecna opozycja nie wyciągnęła z tego nauczki i z takim zadęciem popierała protest (no przecież nie ze współczucia)? Jeżeli wrócą do władzy, to będą takie protesty tolerować? Spełniać każde życzenie? Przypuszczam, że wątpię. No, chyba, że nie planują na serio powrotu do władzy.

Zwinka
Zwinka

Politycy nigdy niczego się nie uczą. Patrz: dęte wypowiedzi ówczesnej opozycji, a głównie jej szefa, Jarosława Kaczyńskiego, w czasie podobnego ( tyle że krótszego) protestu niepełnosprawnych w roku 2014. Obecne, idiotyczne działania „deratyzatora” to tylko cyniczna gra pod własną publiczkę.

stan
stan

Miałem na myśli raczej działania opozycji- i ówczesnej i obecnej: przekonanie, że gdy „my” będziemy przy korycie to będzie inaczej. Protesty były, są i będą. A co będzie gdy np. zmieni się władza, to opozycja przywiezie np. umierających na raka (zapewniam Panią, że ludzie będą chorować także po PiS-ie), bo władza nie jest w stanie każdemu choremu zapewnić najlepszych leków? Jeżeli myśli się o władzy po wyborach, to od takich protestów lepiej trzymać się z daleka. Możliwe, że Schetyna to rozumie, bo do podpisania jakiejś petycji, czy zobowiązania wysłał jakiegoś typka,a sam pozostał w cieniu. Gdyby wrócił do władzy to… Czytaj więcej »

Maria
Maria

Ściany oskrobac do żywej cegły, bo wiadomo – niepełnosprawni to gorszy gatunek ludzi i mogą roznosić zarazki

magdalena
magdalena

Sejm jest nas wszystkich i tak płacimy za jego utrzymanie z podatków i nie ma potrzeby obciążania nikogo dodatkowo za remont. Kuchciński może kogoś obciążyć za zniszczenie swojej własności np. domu, a nie za dobro publiczne. Ciekawa jestem czy niepełnosprawni pozwą Kuchcińskiego do sądu za znęcanie moralne przez zakaz spacerów, otwierania okien, korzystania z windy itp. szykany i fizyczne – za użycie siły względem matek niepełnosprawnych.