Czy Kancelaria Kuchcińskiego popełniła przestępstwo?

Czy Kuchciński złamał prawo wyborcze?

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone przez organizację dziennikarską Press Club Polska. Chodzi o wstrzymanie przez Kancelarię Sejmu wydawania jednorazowych przepustek dziennikarzom.

Według Press Club Polska, może to oznaczać łamanie prawa prasowego, a konkretnie art. 44 ust: „Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. – „Utrudnianie krytyki prasowej to m.in. selekcjonowanie dostępu dziennikarzy do wydarzeń i przeszkadzanie w zbieraniu materiałów przed publikacją. W ocenie Press Club Polska naruszone zostały wolność prasy, słowa, wyrażania poglądów i prawo do społecznie pożądanej krytyki oraz prawo obywateli do uzyskania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne” – napisał Marcin Lewicki, prezes Press Club Polska, w oświadczeniu przesłanym portalowi wirtualnemedia.pl.

Wydawanie jednorazowych kart wstępu do Sejmu i Senatu zawieszono 25 kwietnia, niedługo po tym jak w Sejmie rozpoczął się opiekunów osób niepełnosprawnych. Zakaz obejmuje zarówno dziennikarzy, jak i inne osoby chcące wejść na teren parlamentu. Jak pamiętamy, do Sejmu nie została wpuszczona m.in. Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego.

bt

Źródło: wirtualnemedia.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariaAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Popieram wniosek o karę ograniczenia wolności.

Maria
Maria

Dla decydenta, nie dla całej kancelarii. I nie w więzieniu ale do prac publicznych z odpowiednią naklejką