Czy media internetowe, telewizja, radio i prasa  to to samo co stragan z burakami?

Czy media internetowe, telewizja, radio i prasa  to to samo co stragan z burakami?

Wczoraj wiele prywatnych mediów  w Polsce solidarnie milczało w proteście przeciwko planowanemu przez rzad nowemu podatkowi od nadawanych reklam, który nazwany został złośliwie i niesłusznie„składką”. Niesłusznie, bo składki z reguły są dobrowolne. Zresztą rząd stoi podobno finansowo świetnie, więc dlaczego ktokolwiek ma się składać i na co?

 

Trwa solidarny protest pod hasłem „Media bez wyboru” w obronie wolnych mediów. Planowany podatek uderzy najbardziej w media internetowe, telewizje, radio i wydawców prasy. Uderzy też w telewidzów, słuchaczy, internautów i czytelników. Uderzy bo nie będziemy mieć wyboru i będziemy skazni wyłącznie na media reżimowe, które, jak powszechnie wiadomo, na każdy temat, delikatnie mówiąc, mijaja się z prawdą, a mówiąc wprost po prostu kłamią i przekręcają fakty.

Bardzo nieelegancko, chociaż czegóż innego można się spodziewać po kimkolwiek ze strony rządowej, protest mediów przeciwko nowemu podatkowi skomentował dla PAP Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.  Stwierdził, że media muszą się liczyć z tym, że będą ponosić koszty swojej działalności, jak wszystkie inne podmioty gospodarcze w kraju.

 

Przed wypowiedzią pan Wicemarszałek powinien jednak zorientować się o czym chce mówić.

Media bowiem co roku wpłacają  do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Poza tym wspieraja własną działalnością charytatywną najsłabsze grupy społeczeństwa, wyręczając w tym państwo.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Rzeczywiście, niektórym wydaje się, że udostępnianie własności intelektualnej to to samo, co handel burakami na bazarze. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi pana wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Panie Wicemarszałku to jednak nie to samo.

 

OE

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
11 lutego 2021 09:23

Czy terleckiemu już wypadło prawe oko?
Przepraszam, że zadaję takie pytanie, ale uważam, że rzeczowe komentowanie jego wypowiedzi ma tyle samo sensu co dyskutowanie o aromacie obornika.

Dron
Dron
11 lutego 2021 19:37

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – człowiek, którego mózg wygląda pewnie znacznie gorzej niż twarz, może mieć takie zdanie.