Czy minister Paweł Szefernaker pozwie Jana Grabca z PO?

Szydło pisze do mieszkańców nieistniejącego nigdy województwa

Tak przynajmniej minister obiecał, by nie powiedzieć zagroził posłowi. A wszystko zaczęło się całkiem niewinnie, od artykułu Szymona Krawca z tygodnika „Wprost”, który napisał tekst „Inżynierowie manipulacji”, o tym, kto może stać za atakami w polskich mediach społecznościowych. Na twitterze zamieścił fragment tego tekstu, który był cytatem z wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, a z którego wynika, że „Polska mogłaby jako pierwszy kraj na świecie zakazać astroturfingu”. Pani minister mówiąc o działających w USA, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii zapisach zakazu stosowania zwodniczego marketingu gospodarczego, powiedziała, że „Polska mogłaby być pierwszym krajem na świecie, który mógłby wprowadzić wyraźny zakaz zwodniczego marketingu politycznego”.

Ta wypowiedź sprowokowała rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca, który zapytał: „czym miałyby zajmować się trolle Szefernakera” i dodał link z materiałem mającym potwierdzać jego tezę o zatrudnianych przez PiS trollach.

Paweł Szefernaker, który w 2015 roku kierował internetową częścią kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, a dziś jest odpowiedzialny w Prawie i Sprawiedliwości m.in. za komunikację w internecie, oświadczył, że „wielokrotnie dementował fakenewsa o istnieniu trolli” i zagroził Grabcowi, że jeżeli ten nie wycofa się ze swoich słów, to wystąpi przeciwko niemu na drogę sądową.

Grabiec nie tylko nie wycofał swoich słów, ale dodał kilka nowych: „Armia trolli działających na rzecz PiS jest udowodnionym faktem. Proszę zapoznać się z analizą Atlantic Council”.

Szefernaker broniąc się stwierdził: „udowodniony fakt, to tylko interpretacja”. „Jeżeli nie wycofa się Pan ze słów o »trollach Szefernakera«, będzie pozew” – zagroził minister.

Pojedynek ministra z posłem zakończył się stwierdzeniem tego ostatniego: „Chętnie spotkam się w sądzie. Sam jestem ciekaw, co zeznają pracownicy firm, którzy dla Was pracowali”.

My również jesteśmy ciekawi, czy usłyszymy zeznania pracowników firm, o których pisze Grabiec, czy też minister Szefernaker wycofa swoje groźby?
(Źródło: Wprost.pl)

/md/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZgredzinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Rzeczywiście, warto by było coś niecoś więcej dowiedzieć się o metodach działania internetowych pisowskich hejterów.

Zgredzinka
Zgredzinka

A zdaje się, już raz coś o tym tutaj było