Czy naród tak głupi, że wszystko kupi czyli „pranie” publicznych pieniędzy

Autorzy kampanii „Sprawiedliwe Sądy” trafili do prokuratora

Kampania billboardowa, pokazująca sens pisowskiej reformy sądownictwa, wciąż znajduje się na pierwszych stronach gazet. Za pieniądze pochodzące ze spółki Skarbu Państwa, czyli nasze, PiS opłaca własną, bardzo prymitywną propagandę. Nie wiem, czego politycy tej partii oczekiwali? Liczyli, że naród jest już wystarczająco skołowany i da się na to nabrać?

Najlepsze jednak jest stanowisko w tej sprawie wiceministra „nomen omen” sprawiedliwości, który stwierdził w programie „Jeden na jeden” w TVN24, że „to nie jest kampania PiS, obozu zjednoczonej prawicy, rządu. Powstała fundacja, która – zgodnie ze statutem – realizuje określone cele. Ani rząd, ani PiS nie ma z tym nic wspólnego”. Przepraszam, ale „koń by się uśmiał”. Kampania finansowana przez spółki Skarbu Państwa, organizowana przez ludzi, którzy jeszcze niedawno byli pracownikami Kancelarii Premiera, prowadzona przez Polską Fundację Narodową, która jest na usługach PiS i władza nie ma z nią nic wspólnego? Oj panie wiceministrze, ma pan aż tak kiepskie zdanie o Polakach? Naprawdę uważa pan, że uwierzą oni w takie bajeczki?

Przy okazji stratedzy kampanii zaliczyli też niezłą wpadkę. Na Twitterze pojawiła się grafika „Sprawiedliwie i niezawisłe sądy. Jak chcemy to zmienić”. Wprawdzie szybko ją usunięto, ale została dostrzeżona przez internautów i oczywiście krąży z odpowiednim komentarzem. Hipokryzja aż bije po oczach. Niby partia rządząca chce tak dobrze, sprawiedliwie i uczciwie, a przecież i tak wszyscy wiedzą, że chodzi tylko o jedno. O podporządkowanie sądownictwa i zapewnienie sobie tym sposobem pełnej swobody w rządzeniu.

Tak drodzy Państwo. PiS robi za nasze pieniądze swoją kampanię. Zalicza wpadkę za wpadką i jeszcze usiłuje nas przekonać, że publiczne pieniądze, przestają być nasze, gdy przejdą w inne ręce. Ktoś to kupuje?
(Źródło: natemat.pl)

Tamara Olszewska

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
blandynaKasia PMarekbartPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HANNA
HANNA

HIPOKRYZJA RZĄDU SIĘGA NIEBOSKŁONU.WSZYSCY WIDZĄ , ŻE TA KAMPANIA BILBORDOWA JEST FINANSOWANA Z NASZYCH PIENIĘDZY I SŁUŻY DO PRZEJĘCIA SĄDOWNICTWA I PEŁNEJ WŁADZY, ORAZ SWOBODY W RZĄDZENIU.

Tomasz
Tomasz

Niestety kupują. Jak wskazują badania CBOS, 50% społeczeństwa nie popiera protestów w sprawie sądów, co w mojej ocenie oznacza, że pośrednio akceptuje zamiary PiS’u w tym zakresie. Dodatkowo (znów CBOS) po sierpniu PiS cieszy się 38% poparciem (wzrost o 2%) , demokraci (PO+N) 24% spadek o 2%. Konieczna jest niestety taka sama prosta agitka, jaką stosuje PiS, tylko zwrócona przeciwko PiS’owi, bo żadne intelektualne wygibasy nie trafiają do większości społeczeństwa. Opozycja albo zacznie prosty, żeby nie rzec prostacki przekaz, chwytnych prawd, półprawd, postprawd, powtarzanych do znudzenia i nachalnie, albo faszyzm zagości u nas nas stałe. Jedno co pocieszające z akcji… Czytaj więcej »

Bogusław
Bogusław

Teraz to już skandowanie zło-dzie-je, zło-dzie-je, nie wystarczy. Musi zaktywizować się CBA, ABW itp., więc rola polityków opozycji będzie tu miała znaczenie (?).

Zgredzinka
Zgredzinka

Widać ktoś to wszystko jednak kupuje, skoro PiS-owi ciągle rośnie.
To, że ja nie ogarniam tego wszystkiego swoim małym rozumkiem, to mój problem, ale że coraz większy odsetek społeczeństwa postrzega odmiennie rzeczywistość, to już jest wysoce niepokojące zjawisko.
Jeszcze nie ma efektów deformy, a już totalnie zidiocieliśmy.

Marek
Marek

Zgredzinka pisze,, ale że coraz większy odsetek społeczeństwa postrzega odmiennie rzeczywistość, to już jest wysoce niepokojące zjawisko. Święte słowa też tego nie pojmuję jak można nie widzieć tego do czego doprowadza i doprowadzą obecne rządy pislamistów ten kraj za kilka lat skończą się pieniążki z UE zostaniemy odizolowani skoncza się dotacje dla rolników itd. to wtedy ten ciemny koczystański lud wreścię zrozumi do czego doprowadziły ten kraj pislamistyczne rządy, tylko wtedy będzie za późno, gdzie rodzice maja rozum ze swoim dzieciom szykują taką czarną przyszłość.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kłamstwo powtarzane w nieskończoność zmienia się w powszechnie uznawaną prawdę – proste. Trzeba powyciągać wszystkie ich obiecanki, konfrontować z rzeczywistością i punktować jedną po drugiej, wszędzie – w Internecie, na bilbordach, plakatach. Może choć do części odurzonych to trafi. Może…

Marek
Marek

Cytując Wiesławę Szymborską ,, Polacy to psychicznie chory naród ” i coś w tym chyba jest bo inaczej pislamiści nie byli by w ogóle przy władzy albo już by nie byli do tej pory, dla tego pislamistom wydaje się że tak głupiemu narodowi można wmówić wszystko, tylko czyja to jest wina wydaje mi się że nas samych, skoro przy tym co obecnie wyprawia pis maja jeszcze około 40% poparcia. Obecnie w tym kraju mieszkają: 60% Polaków i 40% kaczystańców dobrze że przynajmniej tych pierwszych jest więcej, ale coś trzeba zrobić żeby tych pierwszych było znacznie więcej to i w tedy… Czytaj więcej »

bart
bart

O głupocie pisowskiego elektoratu świadczy to, że jego członkowie nie rozumieją skutków tej reformy. Załóżmy, że na pisowca wjedzie rządowa limuzyna. Uruchomiona zostanie przeciw niemu sprawa karna. Czy naprawdę myśli, że w sądzie powie „popieram pis” i dadzą mu spokój?

Kasia P
Kasia P

Abstrahując (w miarę możności) od wszelkich politycznych sympatii i antypatii, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć MERYTORYCZNIE, w jakiż to sposób publikowanie na bilboardach o powierzchni mieszkania informacji o tym, że sędzia polskiego wymiaru sprawiedliwości ukradł spodnie lub kiełbasę za 6,90 PLN, tudzież wypuścił z aresztu pedofila, ma PROMOWAĆ Polskę za granicą ? Cóż to za nowatorska strategia marketingowa ? Bardzo proszę, jak blondynce ….

Marek
Marek

Kasiu P o takie merytoryczne wytłumaczenie możesz poprosić tylko zwolennika pisu, ale czy będziesz z tego wytłumaczenia zadowolona to już inna sprawa, ale znając pisowów i ich sposób podejścia do rzeczywistości to na pewno nie będziesz z takiego wytłumaczenia zadowolona.

Kasia P
Kasia P

Marku ! Ja właśnie nie pisowców, platfusów czy też innych nowoczesnych kukizów się pytam, tylko doświadczonych ludzi z branży reklamowej. Chciałabym własne horyzonty poszerzyć. Staram się dokształcać i do zjawisk otaczającego świata podchodzić z „otwartym umysłem”. Zamykam zatem oczy i wizualizuję sobie obrady Mężów i Dam Stanu, zgromadzonych na Nowogrodzkiej, pochylonych z troską nad kwestią wizerunku naszej Ojczyzny w oczach świata, lekuchno nadszarpniętego w ostatnim czasie …. Zapewne, ich zdaniem, taki drobiażdżek jak przepisy o finansach publicznych, ugiąć się muszą przed wartością nadrzędną, jaką jest interes Rzeczypospolitej widziany ich oczyma. Wszak nad prawem jest dobro Narodu (cytat z K. Morawieckiego).… Czytaj więcej »

blandyna
blandyna

mielizmy,zrobilizmy ,zobaczylizmy-po polsku p premier mowi sie zrobilismy itd. czas sie nauczyc mowic w jezyku ojczystym