„Czy nie igra Pan życiem najmłodszych pacjentów?” – pyta Owsiak dyrektora szpitala, który pozbawił Haidara funkcji ordynatora

„Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?” – pyta Owsiak dyrektora szpitala, który pozbawił Raida Haidara funkcji ordynatora

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał list do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Adama Chodzińskiego. Owsiak kilkakrotnie zadaje mu pytanie, dlaczego „Szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar nie będzie dłużej ordynatorem neonatologii”.

 

„Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie. Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie, co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce” – podkreślił szef WOŚP.

Owsiak zaznaczył, że do kierowanego przez Haidara oddziału WOŚP przekazał sprzęt o wartości 2,9 mln zł. – „Widzieliśmy jak fantastyczny użytek z darów Fundacji robią zatrudnieni tam specjaliści pod wodzą dr Haidara i zawsze stawialiśmy ten właśnie oddział za wzór wielu innym placówkom w Polsce” – czytamy w liście.

 

„Czy naprawdę stać Pana na to, by w taki sposób potraktować jednego z najbardziej docenianych lekarzy neonatologów w Polsce? Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów? Stanowczo oświadczamy – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznaje tę decyzję za fatalną dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów” – napisał Owsiak.

Wyjaśnień w tej sprawie domagać się będzie także szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Dr Haidar jest bowiem także posłem KO. – „Będę domagał się wyjaśnień od marszałka województwa lubelskiego, od dyrektora szpitala – a jednocześnie, dziwnym trafem, radnego obozu Zjednoczonej Prawicy, i od marszałek Sejmu. Nie może być tak, że bezpieczeństwo najmniejszych pacjentów zostanie wystawione na szwank tylko dlatego, że komuś z obozu Zjednoczonej Prawicy przeszkadza to, że pan Riad Haidar jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale również cieszy się olbrzymim poparciem wśród społeczności lokalnej” – powiedział Budka. Dodał, że Haidar zrezygnował z bycia posłem zawodowym i nadal chciał pomagać swoim małym pacjentom.

bt

Źródło: Facebook, pap.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
30 grudnia 2019 18:06

No cóż, dla PiS-dzielców ważny jest tylko płód i ważne jest żeby dziecko się urodziło. Reszta ich już nie obchodzi.

smętek
smętek
30 grudnia 2019 21:16

Oddział neonatologii znacznie łatwiej rozwalić jak stadninę arabów. Pisuary potrzebują stanowisk a nie dobrych specjalistów.

Bogdan
Bogdan
31 grudnia 2019 13:39

Kiedy wreszcie skończą się te KRETYŃSKIE rządy Pisuarów??? Osobiście mam tego dość!!!!