Czy odbędzie się Przystanek Woodstock?

Na zakończenie festiwalu Pol'and'Rock Jurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Pewnie znów trafi przed sąd.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że organizatorzy Przystanku Woodstock, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, nie otrzymają pozytywnej opinii służb. Twierdzi, że chodzi o względy bezpieczeństwa związane m.in. z zagrożeniem terrorystycznym. – „Taka była też decyzja policji w ubiegłym roku, ale po zmianach dokonanych przez organizatorów koncerty się odbyły”.

„Już w zeszłym roku policja wydała negatywną opinię o organizacji Przystanku Woodstock. Jego organizator w prywatnych mediach związanych z totalną opozycją krytykował wtedy tę decyzję. Sam ten organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją. W tym roku opinia też będzie negatywna” – stwierdził Błaszczak. Według niego, organizatorzy nie zwrócili się do policji o pomoc w zabezpieczeniu festiwalu. – „Organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, „róbta co chceta”. A za naszą zachodnią granicą był zamach, w którym zginął Polak – dodał szef MSWiA.

W odpowiedzi Jerzy Owsiak wystosował do Błaszczaka list otwarty, w którym czytamy m.in.:

„31 maja Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim wydała opinię dotyczącą tegorocznego Festiwalu. Nie jest ona – jak Pan pisze negatywna – jest ona taka samą jak rok temu. Mówi ona o zagrożeniach i przewidywanych zagrożeniach. Ta opinia została wydana na podstawie naszego zgłoszenia imprezy, którą wysłaliśmy w maju tego roku. W tym roku w otrzymanej opinii Policja kolejny raz deklaruje współpracę z nami – według przesłanego pisma planuje zaangażować nie mniej niż 1570 policjantów. Bardzo dziękujemy za taką decyzję.

Rok temu uznano nasz Festiwal za imprezę o podwyższonym ryzyku i  uzasadnienie tej opinii budziło nasze zastrzeżenie – nigdy na Festiwalu nie wybuchły chociażby zamieszki spowodowane nieporozumieniami między subkulturami czy na tle religijnym. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu 22 lat istnienia naszego Festiwalu – Europa zmieniła się. Ale między innymi w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży były imprezą bardzo otwartą i „wędrującą” i tego podwyższonego ryzyka nie było, ale ja jako obywatel tego kraju widziałem olbrzymie zaangażowanie zawodowych służb w jego zabezpieczenie. Gratulujemy!

Nasz festiwal jest pozytywnym przesłaniem uczącym ludzi wzajemnego poszanowania, a także dbania o siebie i przestrzegania reguł, które na tym festiwalu panują. Ale nawet przez 5 minut nie zwalnia nas to i nigdy nie zwalniało o myśleniu o jego bezpieczeństwie. Jeśli Pan chce to zrozumieć – najlepiej byłoby to zrobić odwiedzając nas, co czynili pana poprzednicy. Przez kilka lat naszymi gośćmi byli Komendanci Główni Policji, którzy mieli okazje na własne oczy zobaczyć, jak skonstruowana jest ta ogromna machina i obserwować standardową wizytę służb antyterrorystycznych, które dokładnie sprawdzały każda woodstockową scenę. Półtora tygodnia temu wysłaliśmy propozycję spotkania z Komendantem Głównym Policji w celu zaprezentowania naszych planów dotyczących zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Panie Ministrze! Bardzo proszę w swoich wypowiedziach nie upolityczniać Festiwalu. Przystanek Woodstock jest dla wszystkich i ze wszystkimi. Gościmy tam wiele organizacji pozarządowych, które przekazują młodym ludziom swoje pomysły na to, jak pozytywnie odnaleźć się w dzisiejszym świecie, to tam ludzie mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami na Przystanku Jezus i działaczami, którzy walczą o prawa człowieka, przyrody czy na naszym stoisku nauczyć się pierwszej pomocy.

Ponawiam dla Pana zaproszenie, aby naocznie przekonać się, jak blisko 5 000 osób związanych z organizacją tego festiwalu, będzie dbało o jego bezpieczny przebieg”.
(Źródło: polskieradio.pl, wosp.org.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Grzegorzinz.mamonbaboonWiśniaJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

I jak tu nie nienawidzić PiS-u! Mam postulat, żeby postaci z „Ucha Prezesa” zastąpiły oryginały, ponieważ są o wiele sympatyczniejsze. Na Mariuszka, na Prezesa oraz na Adriana patrzy się z sympatią, podczas, gdy błaszczak, karaluch i Faszerowany pomidor są obrzydliwi.

baboon
baboon

przy tych naszych pis elytach to ławrow czy szojgu to jawią mi się jako męze stanu panie

Zgredzinka
Zgredzinka

Akurat Blaszczakowi chodzi o bezpieczeństwo.
Te ich polityczne intrygi są tak grubymi nićmi szyte, że jest to aż nieprzyzwoite.

bart
bart

ten krowi wypierdek szefujący MSW (kiedy zmiana na MBP?) może się oczywiście bawić. Ale jak już przegrają wybory, uważam, że następcy powinni zrobić to samo – np. zakazać demonstracji radia maryja ze względu na zagrożenie terrorystyczne.

baboon
baboon

i miesięcznic też powinni zabronić, bo jest zagrożenie, że jakiś zakodowany rakietę odpali. swoją drogą to chciałbym, żeby uwalili przystanek woodstock. zaraz im poparcie wzrośnie ujemnie. z tego co wiem, mają już doświadczenia w uwalaniu festiwali. nawet własny uwalili

Jacek
Jacek

Błaszczak to terrorysta!

Wiśnia
Wiśnia

Jak tu uwalić Owsiaka i jemu podobnych, jak ich uwalić?

baboon
baboon

ten pan minister to niech zadba o to, żeby policja nie zabijała polskich obywateli w toalecie na komisariacie. bo jak widać to ten pan minister zadbał tylko o to, żeby ten haniebny mord zamieść pod dywan. swoją drogą, chciałbym, żeby rząd pis utrącił ten festiwal. doda im to punktów na wyborach. ujemnych. zegar tyka

inz.mamon
inz.mamon

Ciekaw jestem, czy dało by się zrobić „Przystanek” po niemieckiej stronie, pewnie taki Frankfurt by się bardzo ucieszył na taką imprezę…..

Grzegorz
Grzegorz

Jeżeli Przystanek Woodstock nie odbędzie się to może warto zaprosić woodstockowiczów do Warszawy aby pokazali rządzącym co o nich myślą ? Jest w Wa-wie parę miejsc w których można by się zebrać.