Czy oprócz Jacka Sasina ktoś jeszcze chce Łuku Triumfalnego?

Czy oprócz Jacka Sasina ktoś jeszcze chce Łuku Triumfalnego

Tydzień temu Jacek Sasin ogłosił, że w Tomaszowie Lubelskim powstanie Łuk Triumfalny. Budowla, która ma stanąć przed miejscowym liceum będzie poświęcona upamiętnieniu Bitwy Warszawskiej oraz uhonorowaniu okrągłej setnej rocznicy pobytu Józefa Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej.

 

Okazuje się jednak, że znalazła się grupa mieszkańców, której nie w smak inicjatywa wicepremiera. Władze powiatu otrzymały petycję wyrażającą sprzeciw wobec idei budowy łuku. „Czy w dobie pandemii przeznaczenie 200 000 zł na budowę pomnika jest naprawdę niezbędne? Czy dbałość o polską tożsamość i pamięć historyczną przyszłych pokoleń, a taka przecież intencja przyświeca inicjatorom budowy łuku, nie mogłaby znaleźć wyrazu np. w rewitalizacji parku otaczającego szkołę?”- czytamy w petycji

Dalej autorzy petycji piszą: „W Tomaszowie Lubelskim znajduje się już ulica Józefa Piłsudskiego, szkoła jego imienia (Szkoła Podstawowa nr 2), pomnik Piłsudskiego przy szkole na ul. Żołnierzy I Września oraz dwa upamiętnienia (rzeźba i pomnik) pobytu Piłsudskiego na Ziemi Tomaszowskiej”.

 

O tym, że zdanie autorów cytowanego dokumentu podziela znacznie więcej osób niż tylko jego autorzy świadczy ilość podpisów zebranych w ciągu jednej doby. Zbierający podpisy liczyli na 100 a udało się ich zebrać już 1500.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy Jacek Sasin się podda? Czy doprowadzi jednak do powstania kolejnego elementu uświetniającego pamięć Piłsudskiego? Z zacytowanej wyżej listy wynika, że ta pamięć jest czczona w Tomaszowie bardzo aktywnie i na wiele sposobów.

 

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
31 marca 2021 21:10

Powinni wystawić łuk triumfalny poświęcony ofiarom swojej nieudolnej polityki epidemicznej.

Dociekliwy
Dociekliwy
31 marca 2021 22:19

Taaa. Jak życie przeplata się z fikcją. W 2007 roku kanadyjska firma Ubisoft wypuściła grę wideo „Assassin`s Creed”, a Sasin w Polsce został wojewodą mazowieckim.
Bohatera gry porywa zakon Templariuszy dla których wykonuje misje. A Sasina porwał zakon PC i to dla wielkiego mistrza zakonu PC wykonuje on teraz misje.
Bohater gry dysponuje różnymi rodzajami broni.A Sasin powołany na urzędy wicepremiera oraz ministra aktywów państwowych dysponuje prerogatywami i rusza do walki. Bohater gry miał także być wyposażony w kuszę, jednak ze względów historycznych zrezygnowano z tego. A Sasin dbający o względy historyczne ma Łuk.
Bohater gry działa(zabija) zgodnie z pamięcią genetyczną przodków asasynów(skrytobójców). A Sasin jaką ma pamięć genetyczną, czy wypełni misję i zabije aktywa państwowe?
No i co na to Ubisoft?

Janina
Janina
31 marca 2021 22:41

Mnie to się marzy likwidacja wszystkich, bez wyjątków pomników, figur i różnych takich w całej Polsce. Zwieźć je wszystkie na teren planowanego mega-lotniska, bo i tak ta mrzonka pisiorów nigdy nie powstanie. Urządzić tam taki dziwaczny park bałwochwalstwa, cudactwo na skalę światową. Skończyć z tym wiecznym czczeniem rocznic, składaniem wieńców, zniczy, odnawianiem tych pomazanych sprayem, farbą, przepychankami z policją pilnującą tych „obiektów strategicznych”, w zależności od aktualnych trendów politycznych. Ech, marzenia…

Maciek123454321
Maciek123454321
31 marca 2021 22:46

Niech się mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego tak nie gorączkują. Sasin niczego nigdy w życiu nie zbudował i nie zbuduje. To debil.

Mariusz
Mariusz
1 kwietnia 2021 09:43

To mamy już dwóch?
Pytanie, który większy. Z uwagi na zajmowane stanowisko (celowo nie piszę pełniący obowiązki) chyba ten wskazany przez Jakuba Żulczyka?

Last edited 11 dni temu by Mariusz
Rafapon
Rafapon
2 kwietnia 2021 00:08
Reply to  Mariusz

W kilogramach to sasin jest większy.

Ryszard
Ryszard
1 kwietnia 2021 10:19

Sasin przyjechał, z dumą zademonstrował akt erekcyjny i odjechał. Z aktem.

piotruś
piotruś
11 kwietnia 2021 11:38

klawo, jak cholera