Czy pan Duda odbierze Głódziowi stopień generała? Wicerzecznik PiS nie komentuje, bo to nie jego problem

Czy pan Duda odbierze Głódziowi stopień generała? Wicerzecznik PiS nie komentuje, bo to nie jego problem

Długo czekaliśmy na głos z Watykanu w sprawie panów Głódzia i Janiaka, a gdy wreszcie do nas dotarł, to jakoś tak nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani.

Słusznie zauważył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, że kary, jakie na nich nałożył Watykan są „bardzo łagodne, wręcz symboliczne”.

Według niego, metropolita gdański powinien mieć zakaz działalności na terenie całego kraju, zamieszkać w klasztorze, a cały swój majątek (ciekawe, jak się tak dorobił?) przekazać Fundacji św. Józefa.

Przypomniał też, że Głódź posiada stopień generała dywizji, a w 1995 r. został odznaczony przez prezydenta Lecha Wałęsę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Stąd pojawia się pytanie „do najwyższych władz państwowych: co w takiej sytuacji zrobi prezydent Andrzej Duda? Bo przecież arcybiskup jest również generałem dywizji. Oczywiście nominację odbierał z rąk poprzednich prezydentów, jednak honor oficerski wymaga, by tego typu stopnie posiadały osoby o nienagannej przeszłości. A tu mamy wyraźny, bardzo negatywny obraz człowieka, który tuszował pedofilię”.

Krótko i zwięźle odniósł się do tych słów Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Nie będę suflował panu prezydentowi. Ma grono swoich doradców, nie zamierzam wychodzić przed szereg. Wiem, że ks. Isakowicz-Zaleski jest wielkim orędownikiem oczyszczenia Kościoła, tu się w 100 proc. zgadzamy, ale z takich medialnych propozycji rzucanych za pośrednictwem mediów się wyłączę. To są kompetencje i domena pana prezydenta”.

A co na to sam pan prezydent?

Już drugi dzień myśli i milczy…
…………………….
Z ostatniej chwili. Głódź może spać spokojnie. Pan Duda pozostawi mu stopień generała dywizji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
31 marca 2021 12:23

„Z ostatniej chwili. Głódź może spać spokojnie. Pan Duda pozostawi mu stopień generała dywizji.”

Było do przewidzenia. Rydzyk nie pozwolił tytułu odebrać, więc Duda nie odebrał. Tym samym Flaszka będzie brał udział w wydarzeniach publicznych mimo zakazu papieża. To jeszcze pozostaje drugi i trzeci punkt kary, czyli rezydencja w Gdańsku, w której do tej pory mieszkał, a która jest jego własnością oraz decyzja, jaką sumę ze swojego majątku wpłaci na fundację. Obstawiam, że te kary papieża też zleje krzywym sikiem i jeszcze będzie się głośno śmiał.

Cóż, jak powiedział dziś Michał Kamiński, „to Rydzyk jest nieformalną głową kościoła w Polsce, to on o wszystkim decyduje i wszystko narzuca księżom, Episkopatowi i władzy świeckiej”.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
31 marca 2021 14:53

Flaszka abpe dostanie dodatek do emerytury coś w rodzaju 14-nastki w wysokości 2 lub 3-krotności tego co już pobiera by jak jakiś prosty zjadacz chleba nie moczył dzioba w zwykłej gorzale tylko w Wisky za 1000 zeta za 0,7 litra albo jeszcze lepiej

Andrzej
Andrzej
31 marca 2021 20:06

Ładną mamy generalicję nie ma co .A co na to korpus generalski?