Czy papież ukróci działalność polityczną Rydzyka?

Czy papież ukróci działalność polityczną Rydzyka?

Pod petycją do papieża Franciszka o ukrócenie działalności politycznej toruńskiego redemptorysty – umieszczoną w internecie – co kilka sekund podpisuje się kolejna osoba.

„Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu” – napisał Adam N., autor petycji. – „Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego”.

Adam N. stwierdził, że politycy z budżetu państwa opłacają inwestycje dyrektora Radia Maryja. W zamian są wspierani w jego mediach, których głos jest „agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści”. Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych, „podpisanym pod petycją nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości”.

W ciągu 48 godzin petycję podpisało prawie 40 tys. osób. Czy papież Franciszek odniesie się do niej – nie wiadomo. Krytycznie o Rydzyku wypowiadał się i wypowiada biskup Tadeusz Pieronek – „Dla papieża Franciszka takie głosy są ważne. Sądzę, że papież nie zostawi jej bez odzewu” – mówi dla portalu naTemat.
(Źródło: natemat.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

27 komentarzy do "Czy papież ukróci działalność polityczną Rydzyka?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski

A może jest chociaż jakaś jedna biedna, nieszczęśliwa, niepełnosprawna osoba w Polsce którą RM wsparło finansowo. Czyżby to była prawda, że odrzucają wszelkie miłosierdzie.

Aneta

No tak sól w oku wielu lewaków i innych , żeby nie rm wielu nie wiedzialoby co sie faktycznie dzialo w panstwie przez ostatni kilkadziesiąt lat

Nika

A w Pani przekonaniu rola Kosciola Katolickiego jest taka jak sluzb specjalnych, mediow??? Czy bardziej propagowanie idea chrzescijanskich. Jestem ekologiem, czy to etyczne, ze RM mowi o mnie nazistka?

Zgredzinka

Jakoś nie słuchałam tego plugastwa i czułam się szczęśliwa.
Zupełnie odwrotnie niż teraz.
Kraj piękniał, ludzie stawali się coraz milsi i żyło się coraz lepiej.
Oczywiście do czasu nastania tej pieniackiej bandy z piekła rodem.
I bez wiadomości RM wiedziałam, że te 27 lat wolnej Polski, to były najlepsze lata w naszej dotychczasowej historii.

Wiśnia

Jeżeli radio Maryja jest dla ciebie źródłem prawdziwych informacji to serdecznie ci współczuję.

Zgredzinka

Prawda.
Oni zawsze byli od brania, a nie od dawania.
Mają prawidłowy życiowy odruch …. jak dają to biorą, a jak biją to uciekają.

Marek

No i czas najwyższy żeby wreścię wziął się za niego jakiś papież, bardzo się tylko dziwię czemu i z jakich powodów nic z nim nie robił nasz Polski papież
A tam a propos gdzie można podpisać taka petycję bardzo chętnie się pod nią podpiszę

Jan

Dolary przeciwko orzechom, że nic się nie zmieni

Zgredzinka

Pewnie, że się nie zmieni.
Niby kościół to organizacja hierarchiczna, ale jak to zwykle bywa … są w niej święte krowy.

inz.mamon

Tez nie mam zludzen…

Zgredzinka

Ja też o to pytałam.
Jak się dowiesz, to daj znać.

Wiśnia

Avaaz org. petycja w sprawie rydzyka. Tak wpisałem, znalazłem i podpisałem.

Hiszpan

Swoje bluzgi też?

Wiśnia

Rozwiń temat, bo nie rozumiem.

Alka

Sprobuje wyslac linka,ale nie wiem,czy tu linki przechodza.Raz mi nie puscili. https://secure.avaaz.org/pl/petition/Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka_1

Waldemar
Bardzo wątpię w skuteczność takich petycji. Niestety, Rydzyk jest od lat znakomitym lobbystą i potrafił dość radykalnie przesterować Episkopat Polski. Pamietamy w końcu ów specjalny zespół Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja powołany w 2002 roku i krytyczny list prymasa Glempa. Zamiast troski mamy dziś wspieranie Rydzyka w kraju i poza krajem, i biskupów na antenie, choć wystarczy posłuchać Rozmów niedokończonych czy takich audycji jak antysemity Michalkiewicza, by przekonać się, jaka jest orientacja toruńskiego imperium medialnego i na ile jest zgodne z nauczaniem Kościoła.
Jacek

A ja chcę wierzyć… zwłaszcza, że akurat ten Papież poszedł na zderzenie z takimi faryzeuszami.

Waldemar
Podpisałem się pod petycją, ale niestety mam wrażenie, ze grubo za późno na takie apele. W tej chwili Rydzyk stał się kims w rodzaju kościelnego Ruperta Murdocha: ma radio, telewizję, prasę, uczelnię, rozkręca własny biznes i ma stały dopływ budżetowej gotówki. Poparcie biskupów prawie bez wyjątku, wystarczy popatrzeć na rocznicowe zjazdy w Toruniu. Reszta z całą pewnością się nie wychyli, bo nie chce zbierać takiego hejtu jak niegdyś niezapomniany arcyb. Józef Życiński. Wyjatkiem jest biskup Pieronek, tyle że on jako emeryt może sobie na to pozwolić. I jeszcze jedno: ostatnia nominacja Franciszka na krakowską stolicę biskupią niestety świadczy o tym,… Czytaj więcej »
Zwinka

Był już taki jeden papież, który poszedł na zderzenie. Jan Paweł I. Długo się nie pozderzał…

Zgredzinka

Gdzie zamieszczona jest ta petycja do podpisu?
Tylko nie mówicie, że na jakichś mediach społecznościowych, na których roi się od hejtu.

Ted

Kto wie, czy nie dożyjemy dziwnych czasów, że będzie trzech papieży, że Franciszek tez obdykuje.

Jacek

Możliwe, że dożyjemy antypapieży… gdzie niegdzie słychac jazgot na papieżą-komunitę, heretyka itp.

Alka

Warto by bylo naglosnic te sprawe we wloskiej prasie,moze wtedy Franciszek musialby zareagowac.Czy jest tu ktos,kto ma konto na Twiterze?Znalazlam przez przypadek dziennikarza,Marka Lehnerta,ktory niedawno zostal odwolany z Polskie Radio Rzym,ale dalej w Rzymie mieszka i napewno wloski zna swietnie,moze ew.moglby napomknac swoim kolegom,wloskim dziennikarzom.Mam wrazenie,ze jest po stronie normalnych.Ja niestety,zadnych mediow spolecznosciowych nie uzywam.Nie wiem jak inaczej sie z nim skontaktowac.

Alka

Jeszcze to warto by bylo naglosnic we wloskiej prasie,a moze i na calym swiecie http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21935427,matki-polki-karmiace-na-wyrebie-pojechaly-z-listem-do-papieza.html

Alka

Widze,ze pisie trolle tu zawitaly,co,nie podoba sie pisiorkom,ze dziewczyny walcza o Puszcze? Pewnie, wytnijmy wszystko co zywe i zabetonujmy.To sie betonom z pisu marzy!

Jacek

Tak się składa, że Prawdziwemu-Polakowi knieje kojarzą się z pogaństwem, a nawet satanizmem zgoła.