Czy pilne spotkanie szefostwa PiS pomoże partii utrzymać się przy korycie?

Czy pilne spotkanie szefostwa PiS pomoże partii utrzymać się przy korycie?

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy powtarzają jak mantrę, deklarację, że koalicji nic nie grozi, że wszystko jest w porządku, a te „drobne” różnice zdań nie zniszczą spójności.

Takie słowa brzmią coraz bardziej, jak tylko zaklinanie rzeczywistości, bo jednak w obozie władzy coraz mocniej się gotuje, o czym może świadczyć wczorajsze spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego PiS.

W nieoficjalnych rozmowach politycy partii prezesa nie ukrywają, że „Trzeba ruszyć z miejsca, ale nie bardzo wiadomo, jak” oraz „Najwięcej piachu w tryby sypią koalicjanci”.

Faktycznie, wydaje się, że już czas najwyższy opanować nieco sytuację i zakończyć kryzys wewnętrzny, tylko jak to zrobić? Tego zapewne nie wie nawet sam prezes.

Musiał się on pogodzić z faktem, że Ziobro i jego ludzie nie poprą Funduszu Odbudowy. Wprawdzie jego partia usiłuje przekonać pojedynczych posłów Solidarnej Polski, próbuje też przekonać opozycję, ale co z tego wyjdzie…nie wiadomo.

Z Gowinem też już powoli PiS idzie na noże. Jak mówi jedna z osób, ściśle związana z kierownictwem partii, „Prezes zamroził kontakty z Gowinem. Nie zamierza z nim rozmawiać. Nie ma o czym. Nie zamierza także spełniać jego żądań w sprawie zmian personalnych w rządzie. Gowin dla 90 proc. osób z PiS jest już politykiem opozycji”.

Czy koalicja rozpadnie się z wielkim hukiem i prezes zdecyduje się na rząd mniejszościowy lub wcześniejsze wybory? Czy też podczas wczorajszego, tak pilnie zwołanego spotkania, PiS znalazł nowy sposób na ratowanie swego miejsca przy korycie?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
21 kwietnia 2021 11:54

W tej sytuacji Kaczyński ma tylko jedno wyjście: pilne i nielegalne uchwalenie nowej konstytucji wprowadzającej rządy prezydenta, czyli poprzez dekrety, które on sam będzie mu pisał. To oczywiście będzie wymagało poparcia kleru, więc episkopat dostanie wreszcie państwo wyznaniowe. Inaczej nie mają szans na utrzymanie władzy.

Włodzimierz
Włodzimierz
21 kwietnia 2021 13:09
Reply to  Jantar

Lepiej Kaczyńskiemu nie podsuwać takich pomysłów!!!

Jantar
Jantar
21 kwietnia 2021 15:32
Reply to  Włodzimierz

On już od dawna ma to zaplanowane! Wzoruje się na Piłsudskim przecież, a skoro tego było stać na zamach majowy, wsadzenie wszystkich oponentów politycznych do Berezy Kartuskiej i natychmiastowe uchwalenie konstytucji to i Kaczyński się nie zawaha. Ostatnio przecież mówił w wywiadzie, że „opozycja to rak polskiej polityki”. To moim zdaniem wstęp do delegalizacji innych partii politycznych i wsadzenia do więzień pod byle pretekstem. Putin od dawna tak robi z opozycją. Nawalnego kilka razy próbowali przecież zamordować. Ktoś wierzy, że Putin o tym nie wiedział? My ciągle nie wierzymy, że Kaczyński jest do takich rzeczy zdolny, a on systematycznie przesuwa granicę coraz dalej i dalej… Któregoś dnia obudzimy się w zupełnie innym państwie i nic nie będziemy mogli zrobić.

Dron
Dron
21 kwietnia 2021 15:04

Niech już zgnije ta ryba całkiem, całkowicie.