Czy PiS zdecyduje się wprowadzić jednak stan klęski żywiołowej, by przesunąć termin wyborów?

Lista nowych ministrów! Wśród nich Czarnek jako szef MEN

Wydaje się, że Jarosław Gowin, swoim oporem, rzeczywiście nieźle namieszał i dzisiaj PiS nie jest pewne, czy uda im się przeforsować ustawę o wyborach korespondencyjnych. Wystarczy, że kilku posłów Porozumienia stanie murem za swoim liderem i ustawa w głosowaniu przepadnie.

 

Również przewodniczący PKW zabrał wreszcie głos w tej sprawie i nie ukrywał, że według niego „jest tyle zastrzeżeń, że obawiam się, iż w pełnym zakresie wolnych wyborów nie uda się przeprowadzić”.  

Jak informuje „Dziennik Gazety Prawnej”, politycy partii rządzącej zastanawiają się nad ewentualnością wprowadzenia jednak stanu klęski żywiołowej.

 

Jeden z wysoko postawionych polityków PiS przyznaje, że „Wybory prezydenckie zgodnie z prawem nie mogą odbyć się w okresie 90 dni od zakończenia stanu klęski. W efekcie mogłyby zostać przeniesione najwcześniej na sierpień.  – Wszystkie warianty są na stole”.

Wprawdzie, jak dzisiaj słyszymy, premier Morawiecki wciąż optuje za wyborami w maju, choć podaje trzy różne daty, jednak pomysł z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej, by rozwiązać wreszcie ten problem, jest rozważany przez kierownictwo PiS bardzo poważnie. Jeśli partia rządząca zdecyduje się na ten krok, to stan klęski żywiołowej miałby być ogłoszony na początku maja.

No cóż, poczekamy, zobaczymy…

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek
29 kwietnia 2020 13:55

Na zdjęciu wuc jak zwykle wpatrzony w górę, co mu kot podpowie. A Pinokio jak zwykle też.

Zwinka
Zwinka
29 kwietnia 2020 14:57

Szulernia bez chwili przerwy miesza w tym piekielnym kotle, żeby tylko ludziom nie żyło się zbyt spokojnie.

Maciek123454321
Maciek123454321
29 kwietnia 2020 15:02

Jak dzieci, słowo daję, jak dzieci… Ja od samego początku mówię, że wyborów w maju nie będzie, a te barany dopiero teraz na to wpadły. Obrzydliwe, rozwydrzone bachory bawiące się władzą. Ale zapewniam, więzienia w Polsce są jak najbardziej rzeczywiste.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
29 kwietnia 2020 23:50

Może braknąć miejsca. Trzeba będzie dobudować, albo wyczarterować na Białorusi. Powinni się tam dobrze czuć. W końcu Łukaszenka to taki ciepły człowiek.