Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? Zaskakujące wyniki sondażu

Tusk wygrywa w sondażu prezydenckim

Demokratyczna Polska czeka coraz bardziej niecierpliwie na rycerza, który przyjedzie na białym koniu i stanie na czele opozycji, walczącej z coraz bardziej autorytarnym państwem, jakie funduje nam Zjednoczona Prawica.

Czy tym rycerzem jest Donald Tusk?

Na zlecenie „Super Expressu” Instytut Badań Pollster zapytał Polaków: „Czy Donald Tusk powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej?” i trzeba przyznać, że wynik tego sondażu jest dość zaskakujący.

Aż 64% respondentów, uznało, że nie, z czego 46% wybrało odpowiedź: zdecydowanie nie.

Zaledwie 36% popiera powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

Politolog profesor Kazimierz Kik nie jest zdziwiony takim nastawieniem Polaków do tej kwestii, bo, jak mówi: „Nieładnie odejść można tylko raz. Donald Tusk w bardzo trudnym momencie opuścił rząd i Polskę po to, żeby awansować. Zostawił folwark w postaci działaczy, dobieranych przez siebie wykonawców swojej woli, którzy dokończyli kompromitację. Polityk, który raz już zawiódł, nie jest wiarygodny. A Polacy uważają, że Donald Tusk zostawił ich dla własnych aspiracji”.

No cóż, uzbrójmy się w cierpliwość i czekajmy na innego rycerza…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
10 lutego 2021 09:10

„czekajmy na innego rycerza…”
Oj, już kilku, w których pokładano nadzieję, było. Rycerz Petru, który wolał walczyć z wiatrakami na Maderze, a jego wypowiedzi wzbudzały salwy smiechu. Rycerz Biedroń, który wbrew składanym deklaracjom pocwałował do Brukseli. Teraz na topie jest rycerz Hołownia, obrońca praw kobiet, który jeszcze kilka lat temu galopował po salkach parafialnych opowiadając się zdecydowanie przeciwko aborcji i zachęcając do czystości przedmałżeńskiej. Jakoś nie mamy szczęscia do Rycerzy 🙂

Predator
Predator
10 lutego 2021 10:53

Pan Donald Tusk jest poza zasięgiem każdego w tym kraju, prestiż jaki osiągnął nie mieści się w tych maleńkich drobno mieszczańskich rozumkach, zawiść i zazdrość dopełnia całości i odpowiada na ten żenujący ranking. Wybierzcie sobie kogoś kto siedzi w tym kraju, niema żadnych pomysłów,
znajomości z zagranicznymi przywódcami i wielkimi osobami tego świata to będzie ok.
Dziwię się że taki politolog nie rozumie dlaczego Pan Donald Tusk skorzystał z takiej okazji jaka mu się nadarzyła i opowiada głupoty że zostawił Polskę w trudnym czasie. To wyborcy wybrali pisuarową grupę przestępczą która roztrfoniła cały dorobek tego kraju.

Gekon
Gekon
11 lutego 2021 08:38
Reply to  Predator

Polecam wszystkim analizę tego komentarza. To kwintesencja tego, jak tzw. „ciemny lud” bezkrytycznie przyjmuje narrację polityczną wciskaną przez media (niezależnie które). To właśnie tacy ludzie i takie postrzeganie polityki cementuje władze pisiorów i nie pozwala wyrwać im jej z rąk.

Zwinka
Zwinka
10 lutego 2021 11:03

Zdanie kolaboranta Kika mało mnie obchodzi.
Lubię Tuska, ale jest oczywiste, że przy zaciekłej nienawiści do niego ze strony kaczychsynów, w wojnę z nim rzucone zostałyby wszystkie siły i właściwie nie byłoby już miejsca na nic innego, zwłaszcza po spacyfikowaniu mediów. A pacyfikacja się dokona, bo Kaczyński realizuje program Orbana co to joty …
Była sobie Polska… Była …

marcin
marcin
10 lutego 2021 11:14

przeciez jego nieudane rzady doprowadzily do rzadow obrzydliwego pisu nic nie robil umozliwial tylko krocie ludziom kradnacym vat jezeli chodzi o lgbt rozdzial panstwa od kosciola ekologie glosowal tak jak pis

smętek
smętek
11 lutego 2021 14:18
Reply to  marcin

Pozwalam sobie przypomnieć znawcy czasów najnowszych państwa polskiego, że nieznaczna wygrana wyborcza pisiatych w 2011 roku i stosowana metoda d’Hondta do przeliczania głosów oddała Polskę we władanie złodziei z mafii.

Bart
Bart
11 lutego 2021 09:13

Tusk jest ofiarą prawackiej narracji po chamsku zwalającej na niego odpowiedzialność za wszelkie zło – z kokluszem i powodziami włącznie.
Nie wolno zapomnieć, że to poważny człowiek, który dorósł do swojej roli, jeden z najinteligentniejszych polityków. Polska bardzo by zyskała, gdyby umiała skorzystać z tego, że ma Tuska. Tak jak Niemcy mają Merkel, Słowacja Caputovą, a Austria Kurza.

smętek
smętek
11 lutego 2021 14:14
Reply to  Bart

W tym cały problem. Pana Tuska docenia cała Europa ale zawistni rodacy mówią nie chcemy jego przywództwa. Staniemy się społeczeństwem realizującym pomysły Orbana bo kaczafi sam nie potrafi niczego, nawet bandyckiego, wymyślić.

spitwajer
spitwajer
12 lutego 2021 12:34

krytykowałem rządy Tuska, bo można było a teraz jak jest? czy mamy postęp? Oczywiście że mamy teraz za publiczną krytykę władzy będą wsadzać. Patrzcie na Panią Lempart już ma sfabrykowane zarzuty prokuratorskie a jak sprawa trafi do pisowskiego sędziego to ją posadzi i tak będzie z każdym — brawo my.