Czy polscy nacjonaliści i faszyści też nawiążą kontakty z ISIS?

Czy polscy nacjonaliści i faszyści też nawiążą kontakty z ISIS?

Obserwując rozwój wydarzeń w Polsce i to, jak bardzo rosną w siłę ruchy nacjonalistyczne oraz faszystowskie, nie od rzeczy jest poważnie brać to pod uwagę i obserwować kontakty międzynarodowe aktywistów tych ruchów. Ugrupowania terrorystyczne na całym świecie nieustannie rozwijają swe siatki i tylko patrzeć, jak dadzą o sobie znać w Polsce, gdzie coraz łatwiej trafić na podatny grunt. Ostatnio pokazał to dobitnie i to nie po raz pierwszy tzw. Marsz Niepodległości. Tego, co widzieliśmy nie powinniśmy traktować – jak życzyłby sobie Kaczyński – za prowokację…

Salah Abdeslam – członek Państwa Islamskiego stojący za zamachem w Paryżu z listopada 2015 roku, w którym zginęło ponad 130 osób – tuż po masakrze bez problemów odwiedził Węgry, gdzie spotykał się tamtejszymi nacjonalistami. „Konferował” z przedstawicielami Węgierskiego Frontu Narodowego. To skrajnie prawicowa organizacja, która m.in. tłumaczyła na węgierski filmy propagandowe Państwa Islamskiego. Zamachowiec z Paryża był na Węgrzech przynajmniej trzy razy.

Rozmówca portalu Zoom.hu, który zdarzenie ujawnił dodał, że węgierskie służby specjalne były umówione z ich francuskimi i belgijskimi odpowiednikami, że jeśli Abdeslam nie popełni na terytorium Węgier przestępstwa wymagającego natychmiastowego działania policji, to mimo międzynarodowego listu gończego nie zostanie zatrzymany. – „Gdy Abdeslam rozmawiał z ludźmi Istvana Gyoerkoesa – założyciela Węgierskiego Frontu Narodowego – władze Węgier, Austrii, Niemiec, Francji i Belgii miały czas na zorganizowanie obserwacji bojownika ISIS w całej Europie. Liczono na to, że jeśli uda się go niepostrzeżenie śledzić, to w końcu sam może doprowadzić władze belgijskie do swojej kryjówki” – pisze portal.

Informacje te wywołały burzę w węgierskiej polityce. Przedstawiciele opozycji domagają się pilnych wyjaśnień od węgierskich służb bezpieczeństwa. Zginęli niewinni ludzie. Na usta ciśnie się pytanie, czy w naszym kraju ludzie pokroju Salaha Abdelslama mieliby problem, by skontaktować się z najbardziej ekstremalnymi ugrupowaniami polskich nacjonalistów czy faszystów?
(Źródło: natemat.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Czy polscy nacjonaliści i faszyści też nawiążą kontakty z ISIS?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny

Wystarczy że pójdą do Gmyza, Ziemkiewicza, Zychowicza czy Karnowskich. Przecież oni już dawno piszą podobne rzeczy.

Polka gorszego sortu

Boże drogi, nie podpowiadajcie im!