Czy polscy nacjonaliści i faszyści też nawiążą kontakty z ISIS?

Czy polscy nacjonaliści i faszyści też nawiążą kontakty z ISIS?

Obserwując rozwój wydarzeń w Polsce i to, jak bardzo rosną w siłę ruchy nacjonalistyczne oraz faszystowskie, nie od rzeczy jest poważnie brać to pod uwagę i obserwować kontakty międzynarodowe aktywistów tych ruchów. Ugrupowania terrorystyczne na całym świecie nieustannie rozwijają swe siatki i tylko patrzeć, jak dadzą o sobie znać w Polsce, gdzie coraz łatwiej trafić na podatny grunt. Ostatnio pokazał to dobitnie i to nie po raz pierwszy tzw. Marsz Niepodległości. Tego, co widzieliśmy nie powinniśmy traktować – jak życzyłby sobie Kaczyński – za prowokację…

Salah Abdeslam – członek Państwa Islamskiego stojący za zamachem w Paryżu z listopada 2015 roku, w którym zginęło ponad 130 osób – tuż po masakrze bez problemów odwiedził Węgry, gdzie spotykał się tamtejszymi nacjonalistami. „Konferował” z przedstawicielami Węgierskiego Frontu Narodowego. To skrajnie prawicowa organizacja, która m.in. tłumaczyła na węgierski filmy propagandowe Państwa Islamskiego. Zamachowiec z Paryża był na Węgrzech przynajmniej trzy razy.

Rozmówca portalu Zoom.hu, który zdarzenie ujawnił dodał, że węgierskie służby specjalne były umówione z ich francuskimi i belgijskimi odpowiednikami, że jeśli Abdeslam nie popełni na terytorium Węgier przestępstwa wymagającego natychmiastowego działania policji, to mimo międzynarodowego listu gończego nie zostanie zatrzymany. – „Gdy Abdeslam rozmawiał z ludźmi Istvana Gyoerkoesa – założyciela Węgierskiego Frontu Narodowego – władze Węgier, Austrii, Niemiec, Francji i Belgii miały czas na zorganizowanie obserwacji bojownika ISIS w całej Europie. Liczono na to, że jeśli uda się go niepostrzeżenie śledzić, to w końcu sam może doprowadzić władze belgijskie do swojej kryjówki” – pisze portal.

Informacje te wywołały burzę w węgierskiej polityce. Przedstawiciele opozycji domagają się pilnych wyjaśnień od węgierskich służb bezpieczeństwa. Zginęli niewinni ludzie. Na usta ciśnie się pytanie, czy w naszym kraju ludzie pokroju Salaha Abdelslama mieliby problem, by skontaktować się z najbardziej ekstremalnymi ugrupowaniami polskich nacjonalistów czy faszystów?
(Źródło: natemat.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Polka gorszego sortuPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Wystarczy że pójdą do Gmyza, Ziemkiewicza, Zychowicza czy Karnowskich. Przecież oni już dawno piszą podobne rzeczy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Boże drogi, nie podpowiadajcie im!