Czy Polski Związek Łowiecki to związek przestępczy?

PiS – owskie prawo łowieckie do poprawki

Na to pytanie będzie musiała odpowiedzieć prokuratura, do której wpłynęło właśnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które złożyli burmistrz miejscowości Błaszki w Łódzkiem Karol Rajewski i Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Pismo wpłynęło do Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie i 49 prokuratur rejonowych – wszędzie tam, gdzie działają zarządy okręgowe PZŁ.

Karol Rajewski na Facebooku oświadczył: – „Zawiadomienia dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na założeniu w okresie od 22 stycznia 2016 roku do dnia 19 stycznia 2018 roku związku przestępczego o charakterze zbrojnym i kierowania związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym funkcjonującym w ramach Polskiego Związku Łowieckiego, mającym na celu uprawianie kłusownictwa. Burmistrz Błaszek jak i Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wnieśli m.in. o odebranie przez Policję osobom podejrzanym o udział we wskazanym związku przestępczym, mogącym liczy około 120 tys. osób, broni i amunicji”.

Niespodziewany zwrot akcji w sprawie myśliwychW dniu dzisiejszym radca prawny Adam Kuczyński reprezentujący Gminę Bł…

Opublikowany przez Karol Rajewski—Burmistrz Błaszek na 19 stycznia 2018

W styczniu 2016 r. weszły w życie przepisy, na mocy których właściciele prywatnych nieruchomości nie mogą sprzeciwiać się włączeniu ich terenów do obwodów łowieckich. Burmistrz Błaszek przypomniał, że dwa lata wcześniej Trybunał Konstytucyjny utworzenie obwodu łowieckiego obejmującego nieruchomość prywatną uznał za niezgodny z ustawą zasadniczą. Według Rajewskiego, dlatego PZŁ można nazwać organizacją przestępczą, a jego członków kłusownikami. Wraz z Pracownią na rzecz Wszystkich Istot wnioskuje o odebranie im przez policję broni i amunicji. – „Walczę o to, żeby obywatele mogli czuć się bezpiecznie na własnych działkach. Państwo polskie tego nie gwarantuje” – twierdzi burmistrz Błaszek.

Polski Związek Łowiecki zapowiedział wytoczenie burmistrzowi i organizacji ekologicznej procesu. – „Karol Rajewski Burmistrz Błaszek podejmując niedopuszczalne i bezprawne działania musi liczyć się z konsekwencjami karnymi” – napisała na Facebooku Diana Piotrowska, rzeczniczka PZŁ. Związek oskarża burmistrza o „działanie z prywatnych pobudek” oraz „wykorzystywanie funkcji publicznych i obrażanie ponad 123 000 polskich myśliwych”. 

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Alicja 2SadystazapewneHubertAlkaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nika
Nika

Brawo Panie Ślusarczyk i Rajewski. Od dzisiaj do stałych przelewów na rzecz Greenpeace i Oko press dołączam Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot.!!! Może wreszcie Sądy wezwane do tablicy zaczną walczyć o przestrzeganie w Polsce prawa! Może to dobrze, że PIS przekroczył czerwoną linie. Wierzę, że w Polsce jest wielu Sędziów, odważnych i honorowych, którzy nie będą bali się nazywać rzeczy po imieniu. Uniewinnianie aktywistów z Obywateli RP i Obrońców Puszczy daje nadzieję.

Alka
Alka

Rowniez uwazam ZLP za organizacje przestepcza.A moze wspomozmy duchowo tych pozostalych jeszcze,niezawislych sedziow?Zapraszam w kazda niedziele o 18.30,przed palac prezydencki na Swiatelko Wsparcia dla Niezawislych Sedziow.

invictus
invictus

Nie mam cienia wątpliwości że związek łowiecki zrzesza osobników o skrzywionej psychice, sadystów czerpiących satysfakcję z zadawania cierpień zwierzętom! Jest też wśród tego grona niemały element przestępczy (niestety)! A lobby twz. myśliwych nie wiadomo z jakiego powodu zyskuje posłuch u rządzącej pisobolszewii.
O zboczeniu tych indywiduuów świadczy np. to, jak tzw. kapelan myśliwych upolował objętego ścisłą ochroną gatunkową rysia, a przy wkładaniu do bagażnika swego auta jeszce zwierzę RĘĆŻNIE DODUSIŁ (są świadkowie i nagrania)! Czy taki czyn nie świadczy o sadyźmie?!

Nika
Nika

Ta sprawa z kapelanem LP jest bulwersująca. Nikt nic z tym nie robi. Podobnie Szyszko ma skórę Rysia bez dokumentacji. Przecież to więcej niż oczywiste, że tych dwóch Panów myśli, że jest ponad prawem i bezczelnie drwi z nas Polaków. I KK nic. Tłumaczenie Szyszko, że skórę dostał od naukowca, który umarł nim oddał mu dokumenty i on nie powie kto to był, jest tyle warte co ostatnie tłumaczenie Rydzyka, że auta dostał od bezdomnego który umarł.

Sadystazapewne
Sadystazapewne

Polskie prawo nie stwarza możliwości funkcjonowania myśliwym poza PZŁ. I to niedobre jest. Poza tym nie sądzę, żebym miał skrzywioną psychikę. Nie uważam się też za sadystę. I nie mam satysfakcji z cierpień zwierząt. Do przestępców, jak mam nadzieję, też nie należę.
Skąd te pomysły w ogóle? Nie rozumiem tego.
Dodam, że nikogo w bagażniku nie dusiłem.
Uogólnienia to wstrętna rzecz. A jeszcze gorsza to wypowiadanie się na tematy o których nie ma się bladego pojęcia.

Irena
Irena

W DZISIEJSZYCH CZASACH MYŚLISTWO POWINNO BYĆ ZAKAZANE . Dawniej to miało sens ,kiedy mężczyźni musieli iść na polowanie żeby wyżywić rodzinę …Teraz uzbrojeni po zęby zwyrodnialcy idą mordować dla zabawy i przyjemności . To są po prostu psychopaci ! Normalny człowiek ze zdrową psychiką unika zabijania …

Nika
Nika

Psychopaci. Słabi, przelęknieni życiem, zdegenerowani, zawistni, nie myślący, odreagowujący wszystkie frustracje i niepowodzenia życia. W gruncie rzeczy żałosne i nierefleksyjne istoty. Bo nie ludzie. Człowiek myśli, poddaje refleksji, weryfikuje.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Szlag by to! 123 tysiące to nieco ponad 0,3% z 38 milionów ludności Polski! I te 3 promile sadystów i morderców dyktuje warunki całej reszcie?! PZŁ trzeba zdelegalizować, zaraz po organizacjach faszystowskich, bo to w sumie niewielka różnica.

Alicja 2
Alicja 2

123 czy 120 tys razem z bronią i amunicją ?

Hubert
Hubert

I to są te wolne media? Trzy ostanie wpisy można skomentować, eh!

Alicja 2
Alicja 2

„mogącym liczy około 120 tys. osób, broni i amunicji”. ?
Razem ?