Czy powołanie kolejnej komisji pomoże PiS wygrać wybory samorządowe?

30 milionów wyrzucone w błoto. Zdaniem Horały winne są samorządy i Senat

Przed nami wizja kolejnej komisji, która ma udowodnić „szemrane” działania poprzedniej władzy, czyli PO/PSL. Właśnie wczoraj Sejm powołał komisję śledczą ds. ściągalności VAT-u i akcyzy. Na jej czele ma stanąć Marcin Horała, oczywiście poseł PiS. Za jej powołaniem głosowało też wielu posłów PO i PSL.

Komisja Europejska oszacowała, że różnica między planowanymi a faktycznymi wpływami z tego podatku w latach 2007-15 wyniosła ponad 260 mld zł na niekorzyść polskiego budżetu.

W skład komisji będzie wchodziło 9 członków i zajmą się oni właśnie wyjaśnieniem tej sprawy. Marcin Horała nie ukrywa, że przed komisją będą zeznawać ministrowie, wiceministrowie, szefowie służb skarbowych, urzędów skarbowych i służby celnej, bo „To właśnie w finansach publicznych działy się te nieprawidłowości, działy się te wyłudzenia podatku VAT”.

Posłanka PiS, Anna Sobecka, nie zamierza czekać na wyniki pracy komisji. Ona już wie, że miały miejsce wyłudzenia VAT, a to „największa afera finansowa III RP. Mafia VAT-owska okradła państwo na ok. 262 mld”.

Trzeba przyznać, że politycy PiS idealnie wybrali czas na utworzenie tej komisji, która już od września rozpocznie przesłuchanie świadków.  Temat będzie świeży, „jeszcze ciepły”, więc na pewno wzbudzi sporo emocji, co może pomóc rządzącej partii w wyborach samorządowych. Również to wspaniała okazja do wypromowania posła Horały, który jest kandydatem PiS do samorządu w Gdyni.

Internauci, komentując powstanie tej komisji, zastanawiają się, „A kiedy komisja do SKOK’ów i Getback?”, „A do sprawy tego zamachu smoleńskiego nie będzie kolejnej podkomisji?”, „Kiedy komisja w sprawie SKOK- ów i druga w sprawie przekrętów Rydzyka?

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
6 lipca 2018 10:51

PiS oczywiście może mnożyć te komisje jak króliki, ale nijak się one mają do wyborów samorządowych. Przypomina mi to szambiarkę, która po drodze chce obryzgać gównem stojących na drodze. W tym akurat wypadku tak się nie da,

Marek
Marek
6 lipca 2018 12:02
Reply to  Waldemar

Bo ta (te) komisje są obliczone na wybory parlamentarne. Zanim tak komisja się zbierze, zapozna z materiałem i „znajdzie” jakieś sensacyjne dowody to będzie właśnie trwała kampania do parlamentu. Chodzi o to by pokazać, że cale PO-PSL jest złe, a może nawet uderzyć w poszczególne osoby które chciałyby kandydować z ramienia tych partii. Jak te nazwiska będą znane wtedy dopiero pojawią się „dowody”, a nawet aresztowania przez „prokuraturę”., wszystko wystarczy by zasiać ziarno wątpliwości i obniżyć odrobinkę ilość głosów.
Tak właśnie PiS będzie fałszował wybory. Każdy kto liczy, że będą jakoś hurtowo zmieniać głosy moim zdaniem jest w błędzie. Są o wiele subtelniejsze metody oszustw, które nawet nie do końca są uznawane za oszustwa. Orban pokazał, że można.

smętek
smętek
6 lipca 2018 14:01
Reply to  Marek

Mam nadzieję, że do wyborów w 2019 r. (europarlament, krajowy sejm i senat) powstanie mądra siła polityczna i zaskoczy Kaczyńskiego, który już niczego nie będzie mógł zmontować przeciwko nim.

Zgredzinka
Zgredzinka
8 lipca 2018 13:25
Reply to  smętek

Oby.
Też bym sobie tego życzyła, bo ten partyjny duopol do niczego dobrego nie prowadzi.
Będziemy tak latami tkwić w tym partyjnym klinczu.

Waldemar
Waldemar
6 lipca 2018 14:25
Reply to  Marek

Ja po prostu odpowiedziałem na zadane w tytule tekstu pytanie. A jak będzie z wyborami parlamentarnymi, trudno teraz wyrokować. Choć oczywiście cel nakreślony jest tu aż nadto widoczny.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
7 lipca 2018 00:05
Reply to  Waldemar

Będzie chryja, jak szambiarka się rozkraczy i wyleje zawartość na pomysłodawców, bo może się okazać, że na wielu z krzyczących dziś „łapaj złodzieja!” czapka gore.

Zgredzinka
Zgredzinka
8 lipca 2018 13:29

I pewnie masz rację, skoro tylu posłów z poprzedniej ekipy głosowało za powstaniem tej komisji.
W efekcie może okazać się, że to tylko dzięki ich działaniom doszło do uszczelnienia systemu ściągalności VAT-u.