Czy Prawo i Sprawiedliwość dąży do polexitu?

Czy Prawo i Sprawiedliwość dąży do polexitu?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej i jej obywatele chcą być w Unii, ale działania rządu PiS w praktyce prowadzą do swego rodzaju polexitu. Eurodeputowani są zszokowani konfliktowym nastawieniem polskich władz” – powiedział w rozmowie z korespondentką RMF FM szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Parlamencie Europejskim, Juan Fernando Lopez Aguilar.

 

To właśnie on jest odpowiedzialny za przygotowanie raportu o nieprzestrzeganiu praworządności w Polsce. Bardzo krytyczny raport ma zostać przedstawiony w Parlamencie Europejskim w poniedziałek, a w konsekwencji najprawdopodobniej trwająca wobec Polski procedura z art. 7 Traktatu Unii Europejskiej zostanie rozszerzona.

Może to oznaczać, że w konsekwencji rozszerzenia wspomnianej procedury odnoszącej się do naruszenia takich wartości jak: demokracja, praworządność i wolność, na Polskę zostaną nałożone sankcje finansowe.

 

Na niekorzyść naszego kraju przemawia także postawa przedstawicieli polskiego rządu. Zdaniem Lopeza Aguilara ani minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ani wiceminister resortu Sebastian Kaleta nie wykazali „żadnej woli dostosowania się do prawa europejskiego i wypełnienia postanowień Trybunału Sprawiedliwości UE.”

Szef komisji sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim podkreśla, że przygotowany przez niego raport nie jest przeciwko Polsce czy Polakom, ale stanowi ocenę działań obecnego rządu.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Józef StalinPolka gorszego sortuShaqZwinkaandrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andy
Andy

Exit to mieli Anglicy.
Wersja dla Polski to ” Polbutout z UE „

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Wypierpol” to bardziej adekwatne określenie, już tu kiedyś używane. Oni wcale nie chcą wychodzić. Oni chcą, żeby nas UE wywaliła, bo wtedy według ich pokręconej logiki i propagandy to UE będzie winna, nie Polska.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dlatego nie wolno zostawać w domu w dniu głosowania. Niech jak największa liczba z nas zagłosuje na kandydata opozycji, obojętnie którego. Wywalenie szmaciarza z pałacu prezydenckiego zahamuje polexit. Wolę sobie nie wyobrażać tych kar finansowych (czytaj: wstrzymania dopłat unijnych). To będzie tragedia i nic już wtedy pisiorom nie pomoże. Naprawdę jest to szokujące, że oni tego nie widzą. A może……. nie chcą widzieć i uważają to za strachy na lachy? Orban też tak uważa. Oj, mogą się przejechać.

Grzegorz
Grzegorz

Mam nadzieję , że PE w końcu przejdzie od słów do czynów. Ile czasu można się pierdo.ić z rządem do którego nie docierają żadne argumenty? To dawanie sygnału także dla innych dyktatorskich reżimów niezainteresowanych uczestnictwem we wspólnocie , że tak naprawdę UE jest słaba.

Jantar
Jantar

Oczywiście, że Kaczyński chce polexitu! Przypominam, że pisowcy cieszyli się, jak Wielka Brytania w referendum zdecydowała o wyjściu. Przypominam te wszystkie wypowiedzi o Unii, że to „nic nie znacząca jakaś tam wspólnota, która przeminie”, że „to państwa narodowe tworzyły świat i będą tworzyły”, że „konieczny jest powrót do korzeni, do państw narodowych”. Przypominam o paleniu unijnej flagi na marszach narodowców z prezydentem i pisowskimi członkami rządu. Przypominam słowa Pawłowicz, wtedy posłanki RP, że unijna flaga to „szmata”. Przypominam o likwidacji jedną z pierwszych decyzji Szydło departamentu zajmującego się przyjęciem euro przez Polskę. Przypominam o lekceważeniu europosłów z pozostałych krajów w… Czytaj więcej »

andrzej
andrzej

Wypierpol na włosku

Zwinka
Zwinka

Polexit, czy Wypierpol to gdzieś tam na horyzoncie. Tu i teraz Kaczyński chce zobaczyć Polskę na kolanach. Taką właśnie sobie wymarzył zemstę na Polakach.

Jantar
Jantar

Chyba jednak nie tak bardzo na horyzoncie, jak nam się wydaje. Sądzę, że ten „wypierdol” jest już całkiem blisko. Sam Duda w życzeniach noworocznych zapowiadał, że „rok 2020 będzie rokiem pełnego odzyskania niepodległości przez Polskę”, a to może oznaczać właśnie zerwanie z UE.

Shaq
Shaq

Tak, PiS chętnie Polskę z Unii wyprowadzi. Dziwne, że tylu Polaków jeszcze tego nie rozumie. Skończą się równe drogi, tanie jedzenie i względna zamożność.

Józef Stalin
Józef Stalin

Nikomu nie opłaca się Polexit. Po prostu będziemy gospodarka peryferyjną o charakterze uzupełniającym w stosunku do gospodarki niemieckiej. Taka druga Ukraina.