Czy prezydent Andrzej Duda się kończy?

Jak Andrzej Duda chciał zostać adwokatem?

Opozycja zaciera dłonie i nabiera wiatru w żagle… Chociaż Andrzej Duda wciąż prowadzi, to już drugi raz z rzędu na przestrzeni krótkiego okresu widać wyraźnie, że sondaże PiSowskiego kandydata do pałacu prezydenckiego spadają.

 

„Mam nadzieję, że ta tendencja utrzyma się do maja” – komentuje na Twitterze posłanka KO Iwona Hartwich. „Palec Lichockiej zaszkodził?” – kpią inni. A „Najwyższy Czas”, związany z Januszem Korwin-Mikkem komentuje w tytule: „Czy prezydent Andrzej Duda się kończy? Rządowy CBOS przyznaje, że spada mu poparcie, a rośnie niezadowolenie”.

Najnowszy sondaż przeprowadzony w dniach 14-18 lutego przez pracownię Social Changes, znaną ze współpracy z prawicowym portalem wPolityce, może PiSowców zaniepokoić.  „Poparcie dla prezydenta Andrzej Dudy spadło w ostatnim czasie o kilka punktów. Zyskują jego rywale…” – podsumowuje swoje badania Social Changes.

 

„Znaczny spadek poparcia dla Andrzeja Dudy”- ocenia portal Do Rzeczy. Wynika z niego, że dziś Dudę poparłoby tylko 40 proc. badanych, a to oznacza aż o 6 punktów procentowych mniej niż w ubiegłym tygodniu.

W piątek spadek poparcia dla Andrzeja Dudy pokazał również sondaż CBOS. Zgodnie z nim licząc od grudnia – jak czytamy w „Wyborczej” – ubyło Dudzie w sumie 6 punktów procentowych.

Jeden punkt zyskała natomiast w tym czasie kandydatka KO marszałkini Małgorzata Kidawa Błońska. Jej kandydaturę poparłoby 25 proc. respondentów.

Co ciekawe rosną szanse Szymona Hołowni. Dziś głosowałoby na niego 12 procent badanych, czyli o 3 proc. więcej niż dotychczas.

Zyskał też Władysław Kosiniak-Kamysz – 9 proc. (wzrost o 2 punkty proc.).
Robert Biedroń (9 proc.) i Krzysztof Bosak (5 proc.) w tym badaniu zachowali poparcie na dotychczasowym poziomie.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AdrzejJacek DolińskiAdamIrenaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Duda się kończy ? Prawdziwą tragedią jest to, że on się kiedyś w ogóle zaczął. Ot tak, wskazany na odczepnego paluchem „genialnego stratega”, bo kogoś trzeba było wskazać, a nikogo ciekawszego najwyraźniej pod ręką nie było… I ciemny lud zachwycił się i chwycił .. I stało się. Nadmuchaną głową państwa zostało opakowane w szeleszczący celofan NIC. I teraz mamy problem. Żeby to NIC wreszcie się skończyło. A lekko nie będzie. Trzeba liczyć się z tym, że Kieryłło odgryzie każdą rękę podniesioną na władze.

Irena
Irena

Najprawdziwsza prawda !!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kieryłło jak Kieryłło – ale nowa Państwowa Komisja Wyborcza i nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w której zakresie działania jest zatwierdzanie wyników wyborów?

Adam
Adam

Duda przed trybunał stanu a PiS to organizacja przestępcza i winna zostać zdelegalizowana

Adrzej
Adrzej

Duda ma z górki bo za nim stoją z tyłu czerwone kapturki