Czy prezydent Duda ma na cokolwiek wpływ? Kurski wraca do TVP a Fundusz Medyczny nie istnieje

Czy prezydent Duda ma na cokolwiek wpływ? Kurski wraca do TVP a Fundusz Medyczny nie istnieje

Podpisując trzy miesiące temu kontrowersyjną ustawę rządu, dzięki której media publiczne otrzymała 2 mld złotych, prezydent Andrzej Duda przyjął postawę zwycięzcy. Wydawało mu się, że za sprawą postawionych przez niego warunków z funkcji prezesa TVP został odwołany Jacek Kurski, a sprawę ogromnej dotacji dla mediów miała przykryć obietnica szybkiego powołania do życia Funduszu Medycznego z budżetem ok. 3 mld złotych na leczenie onkologiczne.

 

Co z tego wyszło?” – pyta dzisiaj m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz. – „Nie ma funduszu, a Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. To pokazuje ile znaczy dziś Andrzej Duda.”  Coraz głośniej wybrzmiewa pytanie, gdzie jest obiecany przez prezydenta Fundusz Medyczny dla osób chorych na raka.

Niestety, zarówno prezes Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej, Dorota Korycińska, jak i Anna Kupiecka, założycielka i prezes Fundacji OnkoCafe nie mają żadnych informacji na temat Funduszu i jego finansowania.

 

Nie wiemy tak naprawdę, na co ten fundusz będzie przeznaczony. Na leczenie, ale jakie? Fundusz Medyczny jest w tej chwili dla nas jedną wielką niewiadomą. Nie mamy żadnych informacji. Słyszymy tylko, że ten fundusz jest, że trwają prace nad nim. Natomiast żadnych szczegółów nie znamy” – komentuje Korycińska w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Kancelaria Prezydenta wydaje się gubić w przekazywanych informacjach związanych z Funduszem Medycznym. Raz pojawia się komunikat, że w związku z pandemią Kancelaria Prezydenta nie jest w stanie udzielić od razu odpowiedzi. Kilka dni później sam prezydent na konwencji wyborczej zapewnia, że prace nad projektem są już w fazie końcowej, a z kolei wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski informuje, że prace są w fazie koncepcyjnej. „To nie jest tak, że ustawa jest gotowa i mogłaby trafić do konsultacji. Musimy jeszcze wypracować szczegóły”– mówi Gadomski.

Z oficjalnym pytaniem o to jak naprawdę wygląda sprawa Funduszu Medycznego, dziennikarze naTemat zwrócili się do Ministerstwa Zdrowia i Kancelarii Prezydenta RP.  W odpowiedzi otrzymali bardzo enigmatyczną informację o tym kto jest odpowiedzialny za koordynację prac nad projektem ustawy i że termin ich zakończenia jest trudny do określenia.

Po stronie KPRP osobą odpowiedzialną za projekt ustawy jest Pan Paweł Mucha – Zastępca Szefa Kancelarii, a prace ekspertów koordynuje Pan prof. dr hab. med. Piotr Czauderna – Koordynator Sekcji Ochrony Zdrowia w Narodowej Radzie Rozwoju. Natomiast po stronie MZ osobą odpowiedzialną za projekt ustawy jest Pan Sławomir Gadomski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jednocześnie informuję, że termin zakończenia ww. prac, na tym etapie, nie jest możliwy do określenia.”

Pozostaje więc cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że Fundusz Medyczny zacznie działać, a chorzy na raka doczekają się godziwego finansowania leczenia. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że z szumnych zapowiedzi prezydenta Dudy więcej jest dymu niż ognia i jak komentują internauci, Andrzej Duda „po raz kolejny został upokorzony i wykiwany przez PiS.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ShaqPolka gorszego sortuPredatorWłodzimierzAndy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andy
Andy

Parę lat temu pewien mściwy człowieczek, ksywa „naczelnik”, dokonał podziału Polski i zaliczył wszystkich Polaków, którzy myślą inaczej niż on do tzw. „gorszego sortu” Uzupełnię nazewnictwo – możemy wyodrębnić: – gorszy sort – tępy sort – oraz nadzwyczajną kastę manipulatorów i cwaniaków, która dla własnych korzyści jeszcze bardziej ogłupia tępy sort za pomocą „kurwizji” oraz różnych programów typu „plus”. Wszyscy ludzie myślący, niekoniecznie z wyższym wykształceniem czy tytułami, ale z działającymi szarymi komórkami maja już serdecznie dość tej ochlokracji. A co do utytułowanych zwolenników naczelnika to należą oni albo do tępego sortu, albo do kasty cwaniaków. Przypomnę słowa K.Mikke „wykształcony… Czytaj więcej »

Włodzimierz
Włodzimierz

Gdyby Duda miał odrobinę honoru już dawno zrzekł by się prezydentury, ale jak widać nie ma i nadal chce być marionetką prezesa

Predator
Predator

duda przeskoczył gowina, pasztetowy pajac nie dorównuje nawet łukaszence, jest najgorszym przedstawicielem wszystkich reżimowych państw. Takiego Polska ma prezydenta, ciekawe jak się czują debile którzy na tego pajaca głosowali.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie mam złudzeń. Znów będą na niego głosować. Mam takich w rodzinie: ślepych i głuchych na wszelkie argumenty i gorliwie próbujących mnie nawracać. Ql1PT

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Figa będzie, a nie fundusz. Jeśli jeszcze była jakaś forsa, to została popisowo przeputana na maseczki z Chin bez atestu i kilkakrotnie przepłacone respiratory od handlarza bronią. Porzućmy wszelką nadzieję.

Shaq
Shaq

Duda nie jest od tego, żeby mieć na coś wpływ. Jest wynajętym potakiwaczem, ma robić co mu każą, a na jakimś dobrze ukrytym koncie prawdopodobnie odkładają mu kasę na późniejszy niebyt.