Czy prokuratura Ziobry jest w stanie rzetelnie poprowadzić śledztwo w sprawie zakupu felernych maseczek i respiratorów?

Czy prokuratura Ziobry jest w stanie rzetelnie poprowadzić śledztwo w sprawie zakupu felernych maseczek i respiratorów?

Pod lupą warszawskiej prokuratury znaleźli się urzędnicy ministerstwa zdrowia. Ma to związek z prowadzeniem wielowątkowego śledztwa, którego podstawą jest podejrzenie, że rządowe transakcje związane z zakupem respiratorów noszą cechy niegospodarności.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, badane są wszystkie wątki „które dotyczą podejrzanych transakcji bez przetargu na mocy specustawy o Covid-19. Pierwotnie postępowanie dotyczyło zakupu niespełniających norm maseczek od instruktora narciarstwa z Zakopanego (śledztwo w sprawie oszustwa, po doniesieniu ministra zdrowia, ruszyło w maju), jednak niedawno dołączono do niego głośną sprawę zakupu respiratorów od firmy E&K z Lublina”.

Prokuratura zaznacza, że badając sprawę, będzie brała pod uwagę specyficzne warunki, w jakich dokonano zakupu, jednak przyznaje, że specustawa o Covid-19 w niczym nie usprawiedliwia niewłaściwych działań urzędników resortu i nie zwalnia ich od odpowiedzialności.

Internauci nie mają jednak złudzeń. „Ziobro stwierdzi, że nie było przestępstwa i gra gitara. Po to właśnie prokuratura jest PiSowska. A gdyby coś to to Anżej podpisze ułaskawienie a ojciec Tadeusz rozgrzeszy” piszą i pytają, „o czym piszecie ??? prokuratura zajęła się?????? hahaha, jakby dziadek z alzheimerem okradł batonik czekoladowy to by go zamknęli , a tym kolesiom z jedynej sprawiedliwej partii głos z głowy nie spadnie dopóki nie zmieni się opcja rządząca”.

Faktycznie, trudno się z nimi nie zgodzić. Trudno uwierzyć, że prokuratura pod wodzą pana Ziobry będzie rzeczywiście chciała podejść uczciwie i sprawiedliwie do kolesi z ministerstwa zdrowia.

Tamara Olszewska
Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekDociekliwy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dociekliwy
Dociekliwy

W obecnych czasach takie spekulacje do niczego nie prowadzą bo jest zbyt wiele zmiennych (grup interesu, ludzi opętanych rządzą władzy). Jeżeli, jak twierdzą komentatorzy życia politycznego Ziobro prowadzi otwartą wojnę z Morawieckim to wynik postępowania prokuratorskiego nie jest wcale taki pewny. W rezerwie jest też Banaś, który zadba o to by kontrole nie były bezużyteczne. Co ciekawe w kraju dużo się dzieje, a Kamińskiego nie widać i nie słychać. Co planuje, co zrobi, jak się zachowa, jak rozegra atuty, które posiada nie wiemy.

smętek
smętek

Kamiński czasowo zamknął się w izolatorium psychiatrycznym., a organy ścigania (prokuratura) będą się maseczkami zajmowały tak dociekliwie jak dwoma wieżami i Srebrną.