„Czy radny PiS i p.o. dyrektora gabinetu marszałka kierowali w sobotę zamieszkami pod białostocką Katedrą”

„Czy radny PiS i p.o. dyrektora gabinetu marszałka kierowali w sobotę zamieszkami pod białostocką Katedrą”

Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku pokazał zdjęcie, na którym widoczny jest polityk PiS Sebastian Łukaszewicz, uczestniczący w protestach przeciwko marszowi równości. O udział w wydarzeniu podejrzewany jest również p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa Robert Jabłoński.

 

Muszę publicznie zadać to pytanie: Czy radny wojewódzki PiS Sebastian Łukaszewicz i p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa Robert Jabłoński kierowali w sobotę zamieszkami pod białostocką Katedrą, w wyniku czego Policja musiała użyć środków przymusu bezpośredniego?” – napisał na Twitterze białostocki polityk.

Policja upubliczniła w sieci wizerunki najbardziej agresywnych uczestników kontrdemonstracji. Pośród poszukiwanych chuliganów znalazła się osoba, która podejrzewana jest o pobicie 14-letniego dziecka. Osoby, które rozpoznają sprawców przestępstw, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Białymstoku.

 

Marsz równości odbył się w stolicy Podlasia po raz pierwszy. Wydarzenie zgromadziło wyjątkowo agresywnych kontrdemonstrantów. Faszystowscy bandyci i kibole atakowali niewinnych ludzi, którzy uczestniczyli w paradzie na rzecz tolerancji. 25 ultraprawicowych zadymiarzy zostało zatrzymanych przez policję.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wobec: Artura Kosickiego (marszałek województwa, PiS), Sebastiana Łukaszewicza (radny PiS), Roberta Jabłońskiego (p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa) oraz Henryka Dębowskiego (radny PiS). – Ci ludzie zostali powołani do tworzenia prawa, a teraz te prawo złamali. To nadużycie demokratycznego mandatu – powiedział Truskolaski.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JaninaDamian PZZwinkaewaMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Wybitnie obrzydliwa persona. To skandal, że partia do której przynależy, milczy. To bardzo wymowne.
Serce mi pęka, gdy widzę poparcie dla PiS-u. Zawsze wierzyłam, że jesteśmy przyzwoitym narodem. Nie mogę się z tym pogodzić, Jak można głosować na tępych bandytów!!? Czy naprawdę”ludzi dobrej woli jest więcej”?. Po tym, co obserwuję od 25 pażdziernika 2015 r. , mocno wątpię. Tli się we mnie jednak nadzieja, że ludzie w końcu wyburzą się z tego pisiorskiego letargu. Oby jak najszybciej.

Damian PZ
Damian PZ

Może drastyczny przykład z Niemiec połowa lat 30 stych wielu Niemcom nie podobało się działanie Hitlera ale poniewaz większości się to opłacało w wymiarze finansowym dyktator uzyskał pełnie władzy nad dumnym narodem niemieckim, a czym się to skończyło wspominamy co roku na Westerplatte.

Janina
Janina

Ludzie dobrej woli dawno uciekli za chlebem od tej macochy. Bo nie mogę już powiedzieć o mojej Ojczyźnie Matka. Bo moja Polska pod butem pisiorów nie dba o wszystkie swoje „dzieci”, a tylko o wybrańców małego, mściwego, zgorzkniałego człowieczka. W tym Kraju już nie ma przyszłości dla normalnych, przyzwoitych ludzi. Nastał czas ciemnoty, kombinatorstwa, lumpiarstwa, złodziejstwa, faszyzującego bandytyzmu. Skóra cierpnie !

ewa
ewa

Tym ludziom pan Bóg rozum odebrał, wszyscy tacy święci a tyle złego co wyrządzili ludziom przez te 4 lata w glowie sie nie mieści., Zwróciłam uwage Kaleta i Ozdoba jak takie dwa ratlerki obrzucaja błotem Trzaskowskego, ich tweeter jeszcze trochą a peknie . Czego Trzaskowski się nie tknie wszystko jest źle, podrzucają zmontowane zdjęcia, na litośc w jaki państwie ja zyje, Boje sie wyjśc na ulicę. Wszystkiemu winien jeden mały człowieczek, ktory zamarzył sobie przejęcie państwa na własność

Zwinka
Zwinka

Patryjoty, pisia ich mać.