Czy rząd PiS chce zrobić z nas pariasów współczesnego świata?

Czy rząd PiS chce zrobić z nas pariasów współczesnego świata?

Dlaczego PiS tak zafascynowany jest śmiercią? Oto pisowski rząd złożył w Komitecie Praw Człowieka ONZ poprawki do Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Drugiego Protokołu Fakultatywnego (P-2) dotyczących przestrzegania prawa do życia.

Rząd PiS chce wykreślenia kilku zdań z Protokołu, które pozwoliłyby na możliwość wypowiedzenia go. A tym samym na możliwość przywrócenia kary śmierci. Ale te dokumenty ONZ uniemożliwiają wyjście z zapisanych w nim zobowiązań. Można wejść, a nie można z nich wyjść.

Rząd PiS sugeruje ONZ swoją interpretację, która kłóci się z obowiązującą wykładnią prawną. W Polsce PiS może sobie, jak chce interpretować Konstytucję (zresztą wbrew niej) i wprowadzać porządki niekonstytucyjne. Nie może tego jednak czynić w prawie międzynarodowym, które powstaje pod egidą ONZ i w innych instytucjach, jak Rada Europy i Komisja Europejska.

Jakie zatem kierują przesłanki PiS, które chce narzucić ONZ swoją interpretację? Przecież z tego powodu Turcja nie może stosować kary śmierci, którą zapowiadał Erdogan po próbie zamachu stanu z lata 2016 roku, a także nie może wyjść z Paktu i P-2 Korea Północna. Czy w zamyśle nie jest to, aby Polskę upodobnić do tych reżimów?

Jak ma się ta chęć PiS przywrócenia kary śmierci do podpisanych przez Polskę Protokołu nr 6 i nr 13 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (nr 6 znosi karę śmierci w czasie pokoju, nr 13 – absolutnie). Przecież ratyfikacja Protokołu 6 była warunkiem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Jak należy odczytywać przymiarki PiS do wystąpienia z globalnych i europejskich aktów prawnych? Przywrócenie kary śmierci w Polsce skutkowałoby instytucjonalnie tym, że Polska wychodzi z Unii Europejskiej i Rady Europy. Czy już rozpoczęło się igranie PiS z naszym losem cywilizacyjnym? Ponadto Polacy i polskie interesy na całym świecie nie podlegałyby ochronie prawnej. Stalibyśmy się ludźmi podrzędnego sortu, pariasami współczesnego świata. Czy z tym igra PiS?

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZwinkaMaciek123454321smętekTomaszjacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Każda władza dyktatorska stosuje karę śmierci. Tu nie chodzi o możliwość surowego karania przestępców tylko o pokazanie obywatelom: uwaga, możemy was zabić. Jako taka pełni wyłącznie funckję terroryzującą własne społeczeństwo.
Wcale mnie nie dziwi, że pis chce jej przywrócenia.

jacek
jacek

Rosja jakoś nie ma kary śmierci. Tak się zgadza, że ludzie bardziej boją się seryjnego samobójcy itp. nieznanych sprawców. Ten strach potęguje fakt, że ich konto zasilają przypadki prawdziwych samobójstw i wypadków. Np. wystarczy spojrzeć na rzekomy spisek na życie Magdaleny Żuk, którego rozmiary przekraczają rozmiary rozsądku. Różni badacze spisków zrobiliby lepiej, gdyby zrozumieli samobójstwo to było wynikiem kryzysu wywołanego eskalacją pewnego napięcia psychologicznego pod wpływem ciężkiego klimatu panującego w Egipcie. Jak już to zrozumią to będą mogli zacząć badać źródła tego napięcia… a okazuje się, że ta kobieta miała ciemne powiązania.

Waldemar
Waldemar

Przyznaję, mój rozum wysiada przy spotkaniu z taką machiną ideologiczną, którą stworzyła ta partia. O co w tym wszystkim chodzi, skąd te łamańce prawne, które produkuje MSZ i nie tylko, bo impuls musiał wyjśc z głębin Nowogrodzkiej? Partia narodowo-katolicka, nieomal nie wychodząca z obłoków kadzidła i „nienaruszalnośc życia” nosząca na sztandarach, teraz raczkiem zaczyna wycofywać się z konwencji o zakazie stosowania kary śmierci? Wzorem juz nie Orban, tylko Erdogan? I co ciekawe, jest to news, którego jak do tej pory żaden rzecznik PiS nie skomentował (o ile wiem). Ot, drobiażdżek nie warty wspominania.

jacek
jacek

(…)Przecież z tego powodu Turcja nie może stosować kary śmierci, którą zapowiadał Erdogan po próbie zamachu stanu z lata 2016 roku, a także nie może wyjść z Paktu i P-2 Korea Północna.(…)
Jak Turcja zacznie rozbierać Irak to porozmawiamy, co Erdogan może, a czego nie może.

Tomasz
Tomasz

Oto jaskrawy przykład hipokryzji polskich katolików z hierarchami na czele. Rozdzieranie szat, apele, napominania, inicjatywy ustawodawcze, ale wyłącznie w przypadku płodów. Jednak w odniesieniu do zabijania ludzi takiego , jednoznacznego, głośnego, zrozumiałego dla wiernych sprzeciwu już brak. Nawet zabicie przez Amerykanów upośledzonego umysłowo nie wzbudziło protestów naszych różańcowych rycerzy. Urodzony, ochrzczony, może być zabity, gdy tak uzna wyznaczone do tego gremium. Jak można pogodzić karę śmierci z Ewangelią Jezusa Chrystusa? Jak można przyjąć Komunię Świętą planując jednocześnie zabijanie ludzi?

Zwinka
Zwinka

A co to za problem ? Przykazanie „Nie zabijaj” wg analityków – religioznawców ( np. prof. Richard Dawkins ) dotyczyło tylko zakazu zabijania NASZEGO, czyli pobożnego Żyda. Obcego, czyli heretyka można było, a nawet należało zabić. Święta ( cóż za kpina) Inkwizycja powstała w celu fizycznej eliminacji heretyków, czyli niewierzących, lub innowierców.

smętek
smętek

Co za chore umysły nami rządzą? Wszyscy oni epatują publiczność, zebraną w większych lub mniejszych ilościach, swoim przywiązaniem do Boga. Uczestniczą w mszach. Znają podstawy wiary katolickiej i chcą kary śmierci. Powiedziane jest „Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem” . Ratujmy się bo to prymitywne, zakłamane towarzystwo zniszczy nas. Ci, których oni uznają winnymi będą paleni na stosach.

jacek
jacek

(…)Znają podstawy wiary katolickiej i chcą kary śmierci. Powiedziane jest „Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem” .(…)
A może zrobić jakąś parafrazę… Niech ci co popierają karę śmierci niech podpiszą deklarację wyłączenia się spod ew. ustawy znoszący karę śmierci.

Maciek123454321
Maciek123454321

No to ciekawe, kiedy w Polsce będzie miał miejsce pierwszy od czasów stalinizmu MORD SĄDOWY. Czy PiS robi już casting na naczelnego kata Polski? A jaka forma – rozstrzelanie, powieszenie czy krzesło elektryczne? A może ćwiartowanie lub rozrywanie końmi? Ups, przepraszam, mamy XXI wiek, więc bardziej traktorem albo buldożerem. Egzekucje oczywiście publiczne, żeby naród widział pisowską „sprawiedliwość”.

jacek
jacek

Mogą wziąć jeszcze przykład z Kima i robić rozwałki… w sensie dosłownie, bo przy salwy artyleryjskiej.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo rządzą nami TCHÓRZE.